Найчастіше вірусні хвороби турбують людство в теплі зимові дні, тому компреси при бронхіті – це актуальна тема, з якої рекомендуємо багатьом ознайомитися. Перші симптоми недуги можна порівняти зі звичайною, на перший погляд, застудою: ломота в суглобах, безпричинна втома, неприємне першіння в горлі і розриває кашель. Через деякий час хвороба починає прогресувати і вражати легені. Сухий «гавкаючий» кашель змінюється вологим з відходить мокротою. Через пару днів з’являється висока температура, що вважається головною ознакою бактеріального бронхіту. Як не допустити ускладнень, і якими підручними засобами допомогти собі впоратися з недугою?
Коли варто вдатися до зігріваючим пов ‘
Будь-яке відхилення від нормального загального стану – це привід звернутися за допомогою до фахівців. Якщо хвороба активними темпами посилюється, то буде потрібно зробити рентгенографію, щоб виключити, можливо, розвивається на загальному тлі пневмонію. Якраз вона і є частим ускладненням бронхолегеневої захворювання.
Застосовувати зігріваючі компреси при бронхіті слід в тому випадку, коли лікування кашлю народними засобами і інгаляціями не дає позитивного результату. Прогрівання допомагає зняти больові відчуття за грудиною. Воно полегшує і нормалізує загальний стан хворого тільки в комплексі з основною медикаментозною терапією.
Самі по собі теплі пов’язки не мають практичної значущості. Вони лише мають судинорозширювальну якістю, яке активізує процес вироблення противірусних антитіл.
Даний спосіб позбавлення від бронхіту в домашніх умовах універсальний і підходить дитині, а також дорослій людині.
Дозволяється компреси при бронхіті ставити лише тоді, коли повністю ясна клінічна картина.
Вони бувають різні за складом, який залежить безпосередньо від наступних факторів:
- тяжкості перебігу захворювання;
- індивідуальних проявів на компоненти;
- вікових особливостей пацієнта.
Перед тим, як зважитися на прогрівання грудної клітини в домашніх умовах, необхідно довести інформацію до лікаря.
Види зігріваючих пов’язок
Прикладати компреси при бронхіті слід, виходячи із загальноприйнятих рекомендацій. У разі затяжного виснажує кашлю областю для лікування стає груди, спинно-хребетна зона, стопи. Суміш для зігрівання готується заздалегідь і в невеликій кількості (яка дорівнює одній процедурі). Потім укладається і добре фіксується на ніч.
Незважаючи на легкість в застосуванні і доступність, не можна робити компреси, якщо у вас діагностовано:
- онкологічне захворювання;
- ураження легень туберкульоз;
- відхилення в роботі серцево-судинної системи;
- гнійне прояв або інше висипання на поверхні тіла;
- порушення з боку кровоносної системи.
Абсолютно всім без винятку заборонено прикладати, якщо є підозра на бронхіт, компрес, коли температура тіла підвищується вище позначки 37,5.
Компоненти для приготування лікарської суміші можуть бути будь-якими. Основна їх мета – зігріти область, де локалізується причина розвитку кашльового нападу.
З вершковим маслом
З давніх-давен люди лікувалися тваринним жиром. Жирові компреси сьогодні включають в свій склад медову основу і натуральне вершкове масло. Також підійде будь-який інший жир: барсучий, козячий, баранячий і ін. Інгредієнти змішуються в рівних пропорціях, і отриманою сумішшю обробляється область шиї, грудної клітки (в обхід серця). Потім накладається пов’язка і закутується так, щоб тепло довго зберігалося. Краще додатково вкрити ковдрою.
Якщо бронхіт зарахований до обструктивної формі течії, то слід змішувати масло вершкове та олію рослинного походження. Суміш підігрівають на водяній бані, а після махровий рушник змочують в теплій маслянистої заготівлі. Закутавшись цим рушником і обернувшись целофаном, можна лягати спати. Додатково рекомендується надіти теплий піжаму.
Грудничкам ставлять медовий компрес на ніч – це добре впливає на процес засинання, і напади кашлю не турбують немовляти, даючи всім виспатися.
Лікування при бронхіті у дітей займає багато часу, тому процедуру доведеться проробляти щодня протягом одного календарного місяця.
З горілчаної основою
З даними компонентом варто звертатися акуратно, дотримуючись послідовність:
- Розігріти мед на водяній бані.
- Змастити обрану область теплим рідким медом.
- Покласти поверх змочену в 40% етиловому спирті (горілці) серветку.
- Укутати целофаном.
- Надіти теплий одяг (халат, піжаму).
Горілчаний компрес попередньо розбавляється водою в рівних пропорціях. Робиться це для того, щоб уникнути небажаного опіку.
Проробляти цю процедуру слід два рази на добу: вранці і ввечері. Тримати зігріваючу пов’язку необхідно протягом доби. На питання, чи можна робити його малюкам, відповідь однозначна: ні. Дана лікувальна процедура дозволена виключно дорослому поколінню людей.
З овочами
Для того щоб компрес при бронхіті, до складу якого входить картопля, виявився більш результативним, додавайте в суміш трохи спирту. Для його приготування потрібно: 3 бульби відвареної картоплі і 1 ст. л. етилового спирту (для дітей можна замінити на рослинне масло, а дорослим – на скипидар).
Компрес з картоплі являє два коржі, які паралельно накладають на область грудини і спини. Тримати їх потрібно близько 2-х годин. Картопляна основа здатна тривалий час утримувати тепло. Завдяки цьому здійснюється глибоке прогрівання, і посилюється кровотік.
Якщо часу зовсім немає, то можна робити прогрівання на годину з суміші на базі часнику і яйця. Подрібнивши всі компоненти, заготівля викладається на м’яку тканину. Обертається нею груди і спина. Додатково фіксується целофаном і довгим рушником. Через 60 хвилин компрес від бронхіту знімається, ділянку змащується живильним кремом.
Лук як інгредієнт для зігріває суміші підходить всім: від малого до великого. Спершу подрібнюється одна середня цибулина, ріжеться кубиками. Потім загортається в мішечок з марлі і нагрівається на водяній бані.
Опускати в воду мішечок не слід. Досить натягнути на каструлю тканину або поставити поверх сито.
Теплу примочку розташувати на грудях і накрити зверху вовняним шарфом. Тримати пов’язку досить протягом 30 хвилин тричі на добу.
З ліками
Медичні препарати також можуть послужити основою для приготування зігріває суміші. Наприклад, Димексид продається в аптеках, в його склад включена витяжка з часнику.
Додатково буде потрібно:
- 1 ампула розчину новокаїну (2%);
- 1 ампула Диклофенак.
З’єднуються компоненти, дотримуючись правил розведення медикаментів. На 1 ст.л. Димексиду доводиться 1 ст. л. води (кип’яченою). У суміш з препаратів занурюється стерильний бинт, і обмотується їм грудина. Тримати примочку рекомендується близько 40 хвилин.
Режим при бронхіті
Лікування бронхолегеневих хвороб – процес довгий і вимагає дотримання суворого режиму. Найчастіше вони супроводжуються гарячковим станом, при якому слід залишатися в ліжку, а не ходити на роботу і не переносити хворобу на ногах. Коли температура тіла відновиться, то до медикаментозної терапії потрібно додавати прогулянки і компреси при бронхіті, для дітей вони актуальні, тому що допомагають відходженню мокротиння і знижують в нічний час кількість нападів.
Приміщення, де знаходиться або знаходився хворий, повинно піддаватися регулярного вологого прибирання і провітрювання. Мікроциркуляція повітря здійснює боротьбу з інфекцією. Взимку повітря в кімнаті сухий через що працюють опалювальних приладів, отже, підвищити вологість допоможуть зволожувачі повітря або мокрий рушник на батареї.
Щоб мокрота продуктивніше відходила, рекомендується збільшити кількість споживаної рідини. Найкраще вживати чаї на трав’яній основі. Пиття, як і компрес при бронхіті у дорослих, має бути теплим.
Тепер ви знаєте, які компреси можна застосовувати вдома. Основа будь-якого рецепту – застосування відхаркувальних компонентів, головним завданням яких є очищення дихального тракту від непотрібного вмісту (мокротиння). Народна медицина ефективна в комплексі з медикаментозною терапією і не надає негативних наслідків.