Найпопулярніші рецепти з молока з медом від кашлю



Молоко з медом від кашлю використовується для позбавлення від сухого (непродуктивного) кашлю при простудних захворюваннях не тільки у дітей, але і у старших пацієнтів. Корисні властивості цього цілющого напою давно відомі і повністю вивчені. Молоко і мед – продукти натуральні, багаті корисними речовинами, вітамінами і мінералами. Цілющі властивості одного з найбільш затребуваних продуктів бджільництва використовуються при усуненні запальних процесів, і тому мед знайшов застосування і при кашлі, що виникає з різних причин.

У чому секрет позитивного результату

Мед, молоко

Молоко з медом від кашлю допомагає пацієнтам різного віку, незалежно від того, який ступінь розвитку патологічного процесу, яка зачепила органи дихання. Секрет – вдале поєднання двох ефективних натуральних компонентів.

Гаряче молоко містить весь комплекс вітамінів і мінералів, якщо його не піддали кип’ятіння. Воно не тільки полегшує процес відкашлювання, з його допомогою (при постійному і регулярному вживанні) можна помітно зміцнити імунітет і підвищити опірність організму до негативного впливу хвороботворних мікроорганізмів.

Крім того, молоко – джерело кальцію, який легко засвоюється в організмі людини.

Підігріте до температури 30-40˚, воно сприяє:

  • видалення надлишків скопилася густого слизу;
  • повного розрідженню і легкому виведенню мокротиння;
  • позбавлення від болю і подразнення слизової;
  • активації кровотоку і поліпшенню кровообігу;
  • купірування нападу астматичного задухи.

Створені для приготування молока з медом від кашлю рецепти містять вказівки про необхідність використання в якості лікарського засобу теплого кип’яченого молока, і забороняють пити занадто гарячий напій. В іншому випадку можливий опік слизової горла. Особливо важливе дотримання цього правила, якщо напій готують для лікування дитини.

Високу ефективність має мед з молоком, які змішують в суворій відповідності до встановлених пропорціями. У такому варіанті основним компонентом напою є мед. Саме має сильну протизапальну дію. Ранозагоювальні та антисептичні властивості його добре відомі і лікарям, і звичайним користувачам. Цей продукт бджільництва приймають при наявності роздратування на слизовій, появі ерозійних бляшок, невеликих ранок.

Не менш ефективно молоко з медом і содою від кашлю. Такий коктейль підсилює дію лікарських препаратів при бронхіті і тонзиліті, ларингіті і ГРВІ, трахеїті і грипі.

Коли потрібно пити коктейль і існуючі протипоказання

Кашель, чоловік, чашка



Приготування коктейлю з молока і меду необхідно при наявності запального процесу у верхніх дихальних шляхах, але можна добитися за його допомогою позитивного результату і при:

  • запаленні в легенях;
  • ураженні бронхіального дерева;
  • при сухому кашлі і слабкому виділення мокротиння.

Ще одна особливість напою – седативну дію. Мед, розчинений в теплому молоці, допомагає заспокоїти нервову систему, зняти збудження, допомагає заснути. Даючи молоко з медом і маслом хворій дитині, можна домогтися зниження температури тіла і рясного потовиділення. Мед і масло пом’якшують слизову, сприяють зняттю набряклості і полегшення дихання.

Однак, незважаючи на всі позитивні якості напою, існує і ряд протипоказань до його застосування в якості лікарського засобу при хворобах органів дихання:

  1. В першу чергу слід сказати про можливу алергічної реакції, спровокувати розвиток якої здатний саме мед.
  2. Деякі елементи, що входять до складу молока, не завжди сприймаються органами травлення, особливо це стосується пацієнтів, які страждають порушеннями травлення або непереносимістю щодо молочних продуктів.
  3. Уникнути негативної реакції можна при дотриманні норм вживання молока з медом. Дітям не рекомендується пити більше 0,5 л напою в добу, а для дорослих максимальна кількість лікарського коктейлю досягає 1 л.

Абсолютним протипоказанням є наявність у маленького або старшого пацієнта гіперглікемії.

Так як існує достатня кількість протипоказань до застосування молочно-медового напою від кашлю, перед початком лікування з його допомогою потрібно порадитися з лікарем.

Правила приготування і прийому

Знаючи, як приготувати молоко з медом, можна в найкоротший час домогтися пом’якшення роздирає непродуктивного кашлю і полегшення дихання, позбутися від болю в горлі, зняти набряклість і усунути роздратування на слизовій. Допомагає мед від кашлю не тільки маленьким дітям. Старші пацієнти використовують гаряче молоко, а малюкам дозволено давати напій тільки в теплому вигляді. Крім того, дорослим часто додають до складу, крім меду, соду і масло.

Інгредієнти, молоко, мед, маслоВідповідно до рецептами, існує кілька способів приготування коктейлю для дітей:

  1. Молоко потрібно закип’ятити, взявши 200 мл, залити 1 ч. Л. натурального рідкого меду і добре розмішати, домігшись повного його розчинення. Напій остудити і теплим дати малюкові. Пити такий лікарський склад потрібно маленькими ковтками. А після його прийому рекомендується лягти в ліжко і укутати теплим пледом або ковдрою. Давати цей склад малюкам слід перед сном, щоб малюк не просив після солодкого напою води.
  2. В іншому випадку густий мед заливають теплим молоком і, не розмішуючи, дають дитині випити так, щоб після того, як тепле молоко пом’якшить слизову горла, її покрив тонкою плівкою мед. Додавати в стакан молока більше однієї чайної ложки продукту бджільництва не рекомендується, і приймати такий склад можуть тільки ті пацієнти, у яких відсутній ризик розвитку алергічної реакції на мед.
  3. При наявності набряклості категорично заборонено використовувати гарячий напій. Після того як молоко довели до кипіння, в ньому розчиняють 1 ч. Л. меду і 5 г вершкового масла. Це допоможе полегшити сухий кашель, розм’якшити слиз, що скупчився і зробити її виведення досить простим.

Коли терапія в домашніх умовах потрібно дорослій людині, то використовують коктейль, до складу якого входять кілька компонентів.

Це не тільки мед і молоко, додають соду і масло, а сам напій хворому дають більш гарячим, але не палючим:

  1. Стакан молока потрібно закип’ятити і відразу ввести в нього мед і вершкове масло. Після розчинення додають харчову соду. Кількість меду не повинно перевищувати 2 ч. Л., Масла – 5 г, натрію двовуглекислого – 3 м П’ють такий напій гарячим, роблячи маленькі ковточки, поступово прогріваючи горло. Пити звичайний чай або приймати їжу можна не раніше, ніж через 30 хвилин.
  2. Масло розтирають з медом, і отриману суміш заливають гарячим молоком, в яке вже введено гідрокарбонат натрію. Під впливом високої температури відбувається гасіння, і сода не робить негативного впливу на слизову шлунка. Даний склад беруть за 10 хвилин до сну і при відсутності підвищеної температури тіла.
  3. При сухому кашлі можна розсмоктати чайну ложку меду і запити його теплим молоком з маслом, роблячи крихітні глотки.

Особливої ​​уваги потребує використання коктейлю при вагітності. Незважаючи на ефективність напою, його не рекомендують часто використовувати для лікування кашлю жінкам, які очікують народження малюка.

Мед може стати причиною появи алергічної реакції, тому його вміст у напої повинно бути мінімальним. Основними компонентами в такому випадку стають молоко і масло.

Дітям часто рекомендують давати мед, замінюючи їм солодощі, а запивати його рекомендують теплим молоком. Особливо корисно таке питво перед нічним сном. Це пов’язано з тим, що в нічні години кашель проявляється особливо різко, і полегшити стан хворої дитини допоможе коктейль, пом’якшувальний відкашлювання і заспокійливий слизову горла. Дорослі п’ють цілющий склад не тільки вечорами, їм рекомендовано використовувати молоко з медом тричі на день. Добова доза молока становить 1 літр, меду – 3 ст. л., а масла – 15 грамів. Важливо пам’ятати про те, що температура напою повинна сприяти сприйняттю, але не завдавати дискомфорт і не обпалювати горло.