Мазь від бронхіту користується великою популярністю як у дорослих, так і у дітей. Компоненти в складі кошти, впливаючи на шкіру, зігрівають її і покращують кровообіг. Використовуючи такі препарати, можна полегшити загальне самопочуття, поліпшити сон. Але, незважаючи на всі позитивні якості засобів, використовувати їх потрібно з обережністю, враховуючи особливості організму людини.
Принцип дії
Всі мазі, які використовуються при бронхіті, мають розігріваються дією.
При їх нанесенні в організмі відбуваються наступні зміни:
- до запаленого місця доходять речовини, які знімають процес запалення;
- клітини імунітету активно борються з інфекційним процесом;
- мокрота починає розріджувати і відділяється зі стінок бронхів, відбувається очищення бронхів від слизу, що скупчився, полегшення дихання.
Все зігріваючі креми при бронхіті надають дію комплексно. Вони сприяють усуненню причини захворювання, видалення мокротиння. Хворий помічає полегшення вже на наступний ранок. Застосування мазі на ніч покращує сон.
При застосуванні мазей необхідно дотримуватися деякі рекомендації:
- Наносять засоби між лопатками, уникаючи області серця, або на п’яти.
- Хворого укладають в ліжко і добре укутують.
- Щоб підвищити ефективність лікування, перед сном хворому можна дати теплий трав’яний чай.
Використовувати мазь від будь-якого виду бронхіту можна тільки тоді, коли у людини нормальна температура.
При застосуванні засобів потрібно дотримуватися правил нанесення:
- засіб наносять легкими рухами, що розтирають. Не можна натискати на хворого;
- на шар препарату необхідно накласти шар марлі, потім утеплити;
- після проведення процедури обов’язково потрібно ретельно вимити руки, щоб видалити залишки кошти.
Перевага використання мазей полягає в тому, що препарат надходить в невеликих кількостях в кров і зовсім не потрапляє в травний тракт.
Протипоказання до застосування
Використовувати разогревающие препарати потрібно з обережністю і тільки за рекомендацією лікарів.
У використання коштів є протипоказання:
- Не рекомендується використовувати мазі у дітей до п’яти років. У ранньому віці діти не здатні відкашлювати мокротиння, яка буде накопичуватися. Це може привести до закупорки дихальних шляхів слизом.
- Категорично заборонено використовувати препарати при підвищеній температурі.
- Зігріваючі мазі при бронхіті не використовуються під час сухого кашлю.
- Чи не завдають креми та мазі на шкіру з ушкодженнями.
З обережністю потрібно використовувати креми людям, що страждають алергіями. Найчастіше в компоненти препарату входять речовини хвойних дерев.
Популярні мазі при бронхіті
Найпопулярнішими мазями при застудах і запаленнях дихальних шляхів є:
- Доктор Мом – це засіб, виготовлене на основі складових натурального походження. Воно вважається найбезпечнішим і використовується для лікування як дорослих, так і дітей. До складу препарату входить евкаліпт і ментол. Евкаліпт не тільки зігріває, а й знеболює;
- мазь Вишневського – це не зігріваючий засіб, але воно відмінно вбирається і грає функцію розсмоктування. Завдяки його застосуванню у хворого знімається набряклість, покращується дихання, знижується запалення;
- ефективно застосовуються при бронхітах мазі і креми з прополісом. Вони розріджують мокротиння і мають протизапальну дію;
- скипидарна мазь – дуже ефективний засіб при бронхіті. Основним компонентом є перегонка соснової живиці. При бронхіті засіб наноситься на область грудної клітини і спину. Також можна нанести його на ступні ніг. Це дозволить досягти максимального зігріваючого ефекту. Шкіра пацієнта повинна бути в розігрітому стані перед нанесенням на неї мазі. Більшого ефекту від лікування можна буде добитися, якщо попередньо поставити банки. Не рекомендується застосовувати крем вагітним і годуючим жінкам. Після процедури нанесення необхідно утеплитися. Якщо мазь застосовують для дитини, то його можна укутати в пелюшку, на ніжки надіти шкарпетки. Те ж саме потрібно зробити і дорослим, укутати в теплу ковдру. Після нанесення мазі категорично не можна виходити на вулицю.
Перед застосуванням будь-якого виду мазі рекомендується проконсультуватися з фахівцями.
виготовлення мазі
Мазі від бронхіту можна виготовити вдома.
Перерахуємо деякі рецепти:
- Для приготування потрібна есенція оцтова і яйця в шкаралупі. Всі компоненти поміщають в посуд і залишають в затемненому місці на два дні. Після цього яйця потрібно добре розтерти. Вийде єдина маса, головне, щоб не було грудок. В отриману суміш додають свинячий жир, який потрібно попередньо розтопити. Можна змішати яєчну масу з медом. Суміш накладають на груди і спину.
- Свинячий жир можна застосовувати як самостійний продукт, додавши туди масло ялиці і горілку. Для цього жир попередньо розтоплюють на водяній бані. Отримані кремом натирають грудну клітку і зверху утеплюють. Перевага такого засобу полягає в тому, що виключені можливості опіку шкірного покриву. З таким засобом можна спати всю ніч і не боятися, що будуть наслідки.
- Хорошим засобом для дітей вважається борсуковий жир з прополісом. Жир підігрівають на водяній бані і додають настоянку прополісу. Теплу суміш наносять на тіло дитини.
Мазі при бронхіті – це одне з найбільш ефективних і безпечних препаратів.
Але застосовувати їх потрібно з обережністю, особливо, коли мова йде про дітей. При виборі потрібно орієнтуватися на склад. Для результативного лікування в них повинен бути евкаліпт, камфора або розмарин.