Особливості застосування препарату Фенотерол



Медичний препарат спрямованої дії, що відноситься до фармакологічної групи бета-адреноміметиків – Фенотерол інструкція із застосування свідчить, що він має судинорозширювальну дію, володіє бронхолітичних ефектом і є зберігає (токолітичної) терапією. Механізм його роботи простий і пов’язаний з відновлювальної функцією аденілатциклази, яка активізує процес утворення цАМФ (циклічного аденозинмонофосфату), а той, у свою чергу, спонукає до діяльності кальцієвий насос.

Коли Фенотерол застосовується як бронхолитик для інгаляцій, то купірування спазмів відбувається оперативно і ніякого згубного впливу на внутрішні органи він не робить. Також він знижує тонус матки і нормалізує матково-плацентарний кровотік у вагітних жінок.

<h2>Основні показання до застосування препарату

інгалятор

Ліки призначається як профілактичний засіб або купірує напади, а також при:

  1. Особливою формою бронхіту, характерною для дитячого віку. При спастичному бронхіті просвіт бронхів стає вузьким, його слизова оболонка запалюється і збільшується в розмірах, що провокує обструкцію дихального тракту. Причиною такої хвороби є вірусна інфекція.
  2. Хронічній формі запального процесу, що протікає в дихальних шляхах із залученням різних клітинних елементів. Бронхіальна астма – це стан, коли важко дихати, з’являється задишка. Причиною розвитку хвороби не є інфекція.
  3. Патологічних змінах нижніх дихальних шляхів. Найчастіше причиною астматичного бронхіту стає алергічна реакція на навколишнє середовище (пил, віруси, пилок, мікобактерії).
  4. Туберкульозі легень, який протікає самим різним чином. При легкій формі хворий навіть і не підозрює про хворобу, а важка супроводжується творожистой пневмонією.
  5. При розширенні окремої ділянки бронхів зі зміненим структурною будовою стінок. Бронхоектаз є наслідком хронічного запалення або наявності в організмі інфекції.
  6. При професійних захворюваннях (силікоз), наприклад, у людей, що працюють в металургійній, машинобудівній, гірничорудній або фарфоро-фаянсової промисловості.
  7. Емфізему легенів, коли виникає підвищена легкість в порожнині легеневої тканини. Характеризується тим, що може настати летальний результат.
  8. Патологічних замещениях легеневої сполучної тканини в результаті дистрофічних процесів, що супроводжуються дисфункцією еластичності і газообміну в уражених ділянках. Пневмосклероз діагностується у чоловіків.

Крім того, Фенотерол призначається, коли пацієнта чекає застосовувати аерозолі з муколитическим, антибактеріальну дію і глюкокортикостероїдні препарати. Жінкам в період виношування плоду, якщо є ризик викидня, також прописується даний лікарський засіб.

Препарат протипоказаний при гіперчутливості, дітям молодше шести років і людям, що страждають хворобами серцево-судинної системи.

Склад і форма випуску

Препарат Фенотерол містить однойменне діюча речовина Fenoterol. В одній таблетці його кількість дорівнює 5 мг.

Фарміндустрія випускає медикамент в наступних формах:

  1. Таблетована у флаконі по 100 штук.
  2. Розчин в ампулах по 0,5 мг для в / в введення.
  3. Аерозоль з дозатором для проведення інгаляцій. Одного балона 15 мл достатньо для здійснення 300 натискань, одна доза – 0,2 мг.

Вагітні та матері повинні знати, що діюча речовина проходить через плаценту і виділяється з грудним молоком. Отже, годуючим мамам доведеться або відмовитися від природного вигодовування, або підібрати інший спосіб вилікувати хворобу.

Фармакокінетика всмоктування медикаменту Фенотерол залежить від форми випуску і від способу застосування. Інгаляційна система являє двофазний характер. Перша фаза триває 11 хвилин, за цей час засвоюється 30% речовини. Друга фаза більш тривала і становить 120 хвилин, в цей період всмоктується залишкова кількість (70%). Потрапляючи всередину організму, абсорбується понад 50% основного компонента, а з’єднується з білками близько 55%. Фенотерол виводиться жовчю або з сечею у вигляді неактивних метаболітів.

Дозована форма застосування

Чоловік приймає таблетки



Залежно від причини розвитку недуги, визначається дозування і форма лікарського засобу.

Щоб купірувати гострий напад задухи у дорослого пацієнта або дитини старше шести років, перевага віддається ингаляционному застосування з разовою дозою 200 мкг. Якщо інгаляційно з першого разу препарат не надав потрібної дії, то повторний прийом дозволяється через 5 хвилин. Наступні уприскування тільки через 3 години після останнього використання препарату.

Добова доза:

  • дорослим – по 200 мкг 3 рази на добу;
  • дітям старше шести років – по 200 мкг 2 рази на добу;
  • дошкільнятам у віці від 4 до 6 років – по 100 мкг 4 рази на добу.

Самостійне застосування дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку препарату неприпустимо. Щоб уникнути передозування або неправильного використання інгалятора, уприскування повинні здійснюватися дорослими або під їх контролем.

Розчин для внутрішньовенного використання допускає введення добової дози зі швидкістю 50 мкг / хв, при необхідності можна збільшити до 300 мкг / хв.

Вагітна жінка, прийшовши на крапельницю, приймає зручне положення лежачи на боці. У процесі введення препарату медичний персонал веде контроль за артеріальним тиском пацієнтки і частотою серцебиття плода.

беротек НМеханізм дії препарату в таблетках нічим не гірше, тому призначають їх для прийому всередину по 1 або 2 шт. чотири рази на добу. Не допускається перевищення добової дози в розмірі 8 таблеток, щоб уникнути передозування або прояви побічних дій з боку кровообігу (тахікардія, зниження діастолічного тиску), нервової системи (запаморочення, тремор кінцівок, нервозність, головний біль), травного тракту (печії, блювоти, нудоти) , метаболізму (збільшення показників глюкози) та інші реакції. При передозуванні прийняти седативний засіб.

Для лікування бронхолегеневих захворювань можуть бути використані інші препарати, які надають відповідну дію.

Фенотерол має аналоги, і якщо розглядати їх, то серед безлічі медичних засобів найближче за властивостями:

  • Онбрез Брізхалер (капсули);
  • Беротек Н (індивідуальний дозований інгалятор);
  • Сальбутамол (індивідуальний дозований інгалятор);
  • Фораділ (капсули).

Вони відносяться до тієї ж самої фармакологічної групи.

Постановкою правильного діагнозу займається лікар, це його прерогатива. Він же розробляє і призначає оптимальний курс лікувальної терапії.

Якщо ваші умови не дозволяють звернутися до фахівця і в руки потрапив Фенотерол, обов’язково прочитайте інструкцію, яка завжди входить в комплект, і зверніть увагу на показання до застосування.