Коли запалюються верхні дихальні шляхи, утворюється ексудат, частина якого потрапляє в глотку, тому часто у хворих виникає кашель при гаймориті. Якщо спрямувати зусилля на боротьбу тільки з кашльовими нападами, результат буде негативний. Лікування повинно передбачати використання коштів, які допоможуть усунути основне захворювання. Таким чином, спроби самостійно впоратися з патологічними проявами без допомоги лікаря можуть обернутися плачевними наслідками.
Умови для формування кашльового рефлексу
Багато пацієнтів звертаються до медиків з питанням: чи може бути кашель при гаймориті? При запальних процесах в носових пазухах відбувається утворення слизової субстанції. Через те що вона потрапляє в нижні відділи дихальних шляхів, у хворого нерідко буває кашель. Іншими словами, що стікає слиз дратує чутливі рецептори глотки, гортані і трахеї, тому спрацьовує захисний механізм у вигляді кашельних нападів.
Як показує практика, гайморит не завжди супроводжується даними проявом. Зазвичай хворий скаржиться на біль в запаленої області, проблеми з нюхом і утруднене дихання через нос.Кашель при гаймориті у дорослих, а також у дітей має непродуктивну форму і найчастіше призводить до серйозної дискомфорт в ранковий час або коли людина намагається заснути.
Неприємне явище, що виникає при розвитку патології, провокується:
- Запальним процесом в гайморових пазухах.
- Симптоматикою у вигляді закладеності носа, освіти виділень, хворобливих відчуттів в області обличчя, гарячкового стану.
- Інфекцією або алергенами.
- Неграмотно проведеної терапією гострого гаймориту.
Якщо захворювання набуває хронічної форми, сухий кашель може стати єдиною ознакою.
Особливості основної терапії
Коли при гаймориті у дорослого пацієнта або у дитини регулярно виникає кашльовий напад, знадобиться лікувати саме захворювання. Тільки так можна позбутися від болісних проявів.
Хоча у багатьох кашель залишається навіть після одужання, що свідчить про початок бронхіті або пневмонії. Тому батьки повинні бути особливо уважними, якщо у дітей зберігається кашльовий рефлекс після усунення гаймориту.
Лікування хворих здійснюється за допомогою різних препаратів:
- Антибактеріальних і антивірусних. Ліки призначаються тільки після того, як було встановлено, що причиною патології не є алергія. В іншому випадку вони будуть неефективними.
- Протинабрякові.
- Антигістамінних. Прописуються в тому випадку, якщо гайморит викликаний алергенами.
- Протикашльових.
Щоб лікування було максимально ефективним, лікарі вдаються до фізіотерапевтичних процедур:
- УВЧ. Коли високочастотне електромагнітне поле в певних дозах діє на організм, в ньому відбуваються позитивні зміни.
- Електрофорез. Завдяки впливу електричного поля ліки набагато краще проникає до уражених ділянок, які потребують відновлення.
- Лазерному опроміненню. Методика дозволяє безболісно збільшувати просвіти носових порожнин і зменшувати набряклість. В результаті хворому стає легше дихати. Лазер сприяє активній регенерації слизової. Відмінні результати відзначаються вже після першого сеансу.
Боротьба з недугою в домашніх умовах
Лікування кашлю і хвороби, яка стала його причиною, можна проводити не тільки аптечними засобами, а й народними.
Популярним є метод, який передбачає вживання молока в теплому вигляді (1 склянка) з додаванням меду (1 ст. Л.). Також в напої рекомендується розчинити вершкове масло (1/4 пачки). Спосіб не підходить тим людям, у яких є лактозная непереносимість. Тоді вони повинні скористатися іншими рецептами.
При гаймориті у дітей і дорослих завжди виручають інгаляції.
Найпростіший метод:
- зварити картоплю, не очищаючи її від шкірки;
- злити рідину;
- нахилитися над ємністю, прикрившись бавовняною тканиною;
- вдихати пару максимум 10 хвилин.
Для інгаляційних процедур знадобляться лікарські рослини. Справитися з хворобою допоможе лікування за допомогою звіробою, шавлії, подорожника, липи.
Якщо температурні показники знаходяться в нормі, допускається використання гірчичників або грілки. Подібне лікування зробить кашльовий рефлекс менш вираженим.
Лікарі радять регулярно займатися промиванням носової порожнини.
Рекомендується для процедури застосування:
- кухонної або морської солі;
- фізрозчинів;
- соди;
- перекису водню;
- трав’яних настоїв;
- антисептичних розчинів.
Щоб послабити неприємні відчуття від кашельних нападів, можна полоскати горло водою, в якій попередньо розчиняється сіль. На склянку рідини знадобиться ½ чайної ложки солі. Процедура здійснюється протягом 3 діб по кілька разів на день.
Гайморит – захворювання, яке завдає чимало дискомфорту, особливо коли включається захисний механізм у вигляді кашлю.
Важливо уникати самостійного підбору медикаментів. Тільки лікар може призначати препарати після проведеної діагностики. Домашнє лікування також необхідно обов’язково погоджувати з медиком.