Основні правила по застосуванню Вентолін Небули для інгаляцій



Вентолін небули для інгаляцій інструкція по користуванню якими додається до кожної упаковки даного засобу, дуже зручні для використання в небулайзере. Даний прилад являє собою інгалятор, що працює від електромережі і заряджається ліками, що містяться в небулах – невеликих ампулку (по 2,5 мл). Вміст Небули не можна вживати для ін’єкцій або ковтати – вони призначені тільки для інгаляцій за допомогою небулайзера, і перш ніж використовувати Вентолін небули інструкція до них повинна бути уважно прочитана.

Для чого потрібні інгаляції

Вентолін небули

Назва лікувальної процедури, про яку піде мова в статті, походить від латинського inhalation – вдихати, і полягає у вдиханні парів різних цілющих засобів, і застосовувалася при лікуванні застуди ще в глибоку давнину. В наші дні такий спосіб лікування дихальних органів не менш популярний, і фармацевтична промисловість випускає для цієї мети безліч варіантів інгаляційних розчинів.

Їх використовують в домашніх умовах як один з найбільш доступних, безпечних і сприятливих способів лікування алергічних і запально-інфекційних патологій горла і органів дихання:

  1. Ларингіту.
  2. Фарингіту.
  3. Трахеїту.
  4. Гострого, хронічного і обструктивного бронхіту.
  5. Пневмонії.
  6. Бронхіальної астми.

У подібних випадках лікарські речовини, потрапляючи при інгаляційної проведеному введенні безпосередньо в дихальні шляхи, приносять набагато більше користі і діють швидше, ніж якщо приймати їх у формі таблеток або сиропів. Ліки, проникаючи при їх вдиханні вглиб бронхіальних шляхів, охоплюють своїм цілющим дією практично всю запалену слизову оболонку. Подібний спосіб потрапляння препаратів всередину організму не робить негативного впливу на органи шлунково-кишкового тракту, як це нерідко трапляється при пероральному прийомі таблетованих форм. Особливо зручний такий вид терапії для дітей, оскільки він не завдає їм будь-яких неприємних відчуттів, і тому не викликає настільки активної негативної реакції з їх боку, як це іноді трапляється при необхідності ковтати таблетки або робити уколи.

Хлопчик, небулайзер



Приступати до проведення інгаляційних процедур найкраще на самому початку хвороби, при появі перших її ознак – тоді є шанс значно скоротити період одужання.

Зараз для лікування в домашніх умовах в більшості випадків використовуються так звані небулайзери – електроінгалятори, що дозволяють перетворювати лікарські розчини в форму аерозолю – волого-повітряної суспензії, що містить в собі мікроскопічні краплі рідини. В такому стані ліки набагато легше засвоюється слизовою оболонкою бронхіальних шляхів, приносячи максимальну користь. Перетворення рідкої форми в аерозоль відбувається в спеціальній камері, звідки суспензія вдихається, «підганяється» потоком повітря (компресорний вид) або ультразвуком (ультразвукової вид).

У комплект входить також спеціальна маска, трубка-загубник або канюлі, які вставляються в носові порожнини.

Вентолін в небулах – що це таке

Вентолін – розчин для інгаляцій, вироблений фармацевтичною компанією «ГлаксоСмітКляйн» (Великобританія), випускається в двох формах: у аерозольному балоні, забезпеченому мундштуком-розпилювачем, або розфасованим в непрозорі пластикові ампули – небули – ємністю 2,5 мл кожна, яких в упаковці може міститися від 10 до 40 штук, в залежності від ціни. Виглядає як прозора рідина, безбарвна або зі слабким світло-жовтим відтінком.

Препарат в такий розфасовці застосовується для проведення інгаляційних процедур в домашніх умовах. Він складається з:

  • сальбутамолу – основної речовини;
  • розведеної сірчаної кислоти;
  • хлориду натрію;
  • дистильованої води.

Бронхіт, двочкаУ кожній упаковці препарату Вентолін для інгаляцій є листок, на якому викладена докладна інструкція по його використанню. Інгаляційні сеанси призначаються лікарем при таких захворюваннях:

  • бронхіальній астмі;
  • хронічному і гострому бронхіті;
  • обструктивної хвороби легень;
  • гострих алергічних реакціях.

Дія Вентолін полягає в знятті бронхіальних спазмів, що виникають під час нападів кашлю (при бронхіті) або задухи (при астмі). Ліки сприяє розслабленню гладкої мускулатури бронхів і ліквідації набряків в дихальних шляхах, нормалізує тим самим процес дихання. Як правило, воно виявляється дієвим в тих випадках, коли інші засоби не приносять хворому помітного полегшення.

Згідно з даними досліджень, категоричним протипоказанням до застосування Вентолін є індивідуальна непереносимість пацієнтом будь-якої зі складових кошти, а також вік до двох років, вагітність (особливо при загрозі викидня) і період грудного вигодовування. При деяких хворобах використання ліків можливо з дотриманням відповідної обережності.

До таких захворювань належать:

  • серцеві недуги – різні види пороків, ішемія, стенокардія, тахікардія і т.д .;
  • патології щитовидної залози;
  • гіпертензія;
  • цукровий діабет;
  • епілепсія;
  • глаукома;
  • функціональна недостатність нирок або печінки.

З огляду на вищевикладене, не рекомендується застосовувати даний засіб без узгодження з лікуючим лікарем, що спостерігає хворого. Подібне самолікування замість полегшення може викликати негативну динаміку і привести до серйозних наслідків.

Правила підготовки небулайзера

Вентолін застосовується тільки з небулайзером. Цей дуже зручний і простий у використанні прилад при правильному догляді здатний справно працювати протягом декількох років.

миття рукПеред тим, як приступати до процедури з його допомогою, необхідно:

  1. Ретельно вимити руки з милом, щоб уникнути занесення на поверхню апарату хвороботворних мікроорганізмів.
  2. Зібрати апарат, діючи відповідно до поданій щодо нього інструкцією.
  3. Залити потрібний обсяг ліки в призначену для цього ємність (стаканчик).
  4. Закрити прилад, приєднавши до нього дихальну маску, губної мундштук або канюлю для вдихання інгаляційного засоби через ніс.
  5. З’єднати апарат з компресором за допомогою шланга.
  6. Включити компресор і вдихати суспензію протягом 7-10 хвилин або до моменту її повного витрачання.

Після закінчення необхідно відключити прилад від компресора, розібрати його і ретельно промити гарячою водою з 15-процентним розчином харчової соди. Потім всі частини приладу потрібно простерилізувати кип’ятінням протягом десяти хвилин. При регулярному використанні стерилізувати апарат потрібно не рідше 1 разу на тиждень.

Висушені деталі необхідно звернути в чисту тканину з натурального матеріалу, найкраще бавовни, і зберігати в такому вигляді до наступного вживання.

Правила застосування лікарського засобу

Спосіб застосування Вентолін в небулах для інгаляційних процедур передбачає користування небулайзером. Інструкція по застосуванню рекомендує заливати його в камеру приладу в розведеному вигляді. Препарат необхідно розвести в співвідношенні 1 до 2 стерильним фізіологічним розчином (0,9% -й розчин хлориду натрію), тобто на одну небулу потрібно додати приблизно 5 мл фізрозчину. Первинна дозування дорослим зазвичай не перевищує дози в кількості однієї ампули, яка в подальшому може бути змінена за рекомендацією лікаря.

Як розводити Вентолін для дітей? Дитині від двох до дванадцяти років необхідна доза 0,5 мл на 2 мл фізрозчину. Збільшення концентрації в разі тяжких нападів ядухи до 1 мл препарату на вказану кількість розчину хлориду натрію можливо тільки під наглядом фахівця.

Процедура інгаляції повинна проходити в добре провітрюваному приміщенні на протязі близько 10 хвилин – зазвичай цього часу достатньо для того, щоб камера небулайзера повністю звільнилася від ліки.

У разі тяжких нападів ядухи у дорослих для прискорення дії допускається не розводити Вентолін, але дозування при цьому повинна визначатися лікарем, а час процесу – скорочуватися як мінімум удвічі.

Загальна кількість процедур, які необхідно / допустимо проводити протягом доби, також визначається фахівцем.

Основні правила їх проведення виглядають наступним чином:

  1. Довести температуру суміші перед завантаженням в небулайзер до температури тіла.
  2. Під час процедури слід спокійно сидіти, розстебнувши стримують подих деталі одягу.
  3. Дихати потрібно рівномірно, але не дуже глибоко, оскільки глибоке дихання здатне спровокувати спазматичний напад.

При глибокому диханні під час процедури інгаляції можливе виникнення симптомів гіпервентиляції (запаморочення, нудоти, кашлю). В такому випадку слід перестати вдихати розчин, зробити кілька неглибоких вдихів через ніс, дочекатися зникнення неприємною симптоматики, потім продовжити вдихання.

Нудота, блювота, дитинаМожливі побічні дії в формі:

  • розладів функцій шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання – не часто);
  • порушень в області органів дихання (бронхоспазмов – рідко);
  • виникнення алергії (кропив’янки, ангіоневротичного набряку – набрякання губ, слизової рота, гортані – рідко);
  • дисфункції в області діяльності нервової системи (тремор кінцівок, м’язові судоми – дуже рідко);
  • порушень в роботі серцево-судинної системи (аритмії, тахікардії, екстрасистолії – досить часто).

Аналогічна симптоматика може з’явитися і при передозуванні. У цьому випадку прийом препарату слід негайно припинити до консультації з наглядачами хворого фахівцями.

Відгуки пацієнтів, які пройшли курс лікування інгаляціями Вентолін в небулах, в основному позитивні.

Вони підкреслюють не тільки високу результативність його використання при таких захворюваннях, як гостра, хронічна і обструктивна форма бронхолегеневих патологій, бронхіальна астма, в тому числі алергічного характеру, але і простоту і зручність використання в порівнянні з застосуванням балончиків для ручного впорскування.

Нарівні з вентолін застосовуються його аналоги, подібні за складом і впливу на організм, такі, як Саламол, Сальгім, Пульмикорт, стер-Неб.