Перевірені рецепти з содою від кашлю та бронхіту



Бронхіт виступає ускладненням застуди та вірусної інфекції, коли вражає бронхіальні гілки і спускається з носоглотки. Кашель як основна ознака захворювання може тривати до 1-3 тижнів навіть після одужання. Він може бути продуктивним і непродуктивним, що впливає на вибір симптоматичної терапії. Харчова сода від кашлю та бронхіту застосовується в якості домашнього лікування при затяжному перебігу хвороби.

Роль соди в лікуванні кашлю

сода

Содові таблетки термопсису і Мукалтину з алтея лікарським більше 50 років застосовуються для зняття сухого кашлю. Саме гідрокарбонат натрію забезпечує шипучий ефект, розріджує слиз, поки рослинні компоненти підсилюють захисні функції бронхів. Однак лікування бронхіту не укладається тільки в усуненні кашлю.

З 1924 року з’явилися перші дослідження про лікувальні властивості соди. Вчені з’ясували, що людина стає вразливим для вірусів при зниженні рівня бікарбонатів в плазмі крові.

Порушення лужного балансу пов’язано з сприйнятливістю до інфекцій. Подщелачивание крові за допомогою соди дозволяє швидше вилікуватися від ГРВІ та грипу.

Розчин готується розведенням двох чайних ложок соди на склянку води.

Використовується така схема прийому:

  • шість разів протягом першого дня з мінімальним інтервалом в 2 години;
  • чотири рази на другий день;
  • вранці і ввечері по склянці на третій день;
  • з четвертого дня і до одужання по порції з ранку.

Сода є обов’язковим компонентом лужного пиття. Слиз накопичується в тілі через надлишок кислотного харчування, в тому числі цукру і м’ясних страв. Розчин соди, застосовуваний на тлі бронхіту, прискорить розрідження мокротиння.

У склянці теплого молока розчинити чайну ложку соди, випити на ніч половину дози. Приймати до повного одужання і припинення кашлю.

Рецепти бікарбонату натрію з молоком

Молоко обволікає запалену глотку, знімає кашель, викликаний подразненням рецепторів на слизових оболонках. Температура напою не повинна перевищувати 45 градусів.

Молоко з содою при бронхіті застосовують в зарубіжних країнах, готуючи корисний коктейль на основі компонентів:

молоко



  • по столовій ложці оливкової олії і меду;
  • яєчний жовток;
  • 2 чайні ложки соди;
  • склянка молока.

Спочатку закип’ятити молоко, дати йому охолонути до 35 градусів, додати оливкове масло, мед, яєчний жовток і соду. Пити перед сном протягом 5 днів. Рецепт застосуються від бронхіту, ларингіту, хронічного кашлю при обструктивних захворюваннях легенів.

Інший рецепт поєднує содового розчину з медом і лимоном для підвищення імунітету:

  • лимон є джерелом вітаміну С – антиоксидант, що знищує вільні радикали, які руйнують клітини;
  • мед відноситься до натуральних відхаркувальних засобів і пом’якшує біль в горлі, діючи в якості місцевого антисептика.

Необхідно змішати в склянці теплої води дві чайні ложки соди, дві столові ложки лимонного соку і половину столової ложки меду. Добре перемішаний склад пити по 1-2 рази на добу.

Наступний варіант рецепта допомагає откашливанию при продуктивному кашлі.

Необхідно підготувати:

  • столову ложку меду;
  • по дві столові ложки лимонного соку, оливкової олії і води.

Змішати перераховані вище інгредієнти і приймати вранці натщесерце протягом 5 днів.

Сода для інгаляцій

Содовими ингаляциями зменшуються напади сухого кашлю, болю в горлі і нежить. Розпилення розчину за допомогою небулайзера підвищує pH легенів і бронхів, впливає на кровотік в цілому.

Процедура знижує в’язкість мокротиння, нейтралізуючи кислотність, яка залежить від рівня нейрамінової кислоти. Дослідження показали, що вдихання 8,4% розчину (або 8,4 г натрію гідрокарбонату на 100 мл води) використовується проти раку легенів. Одна чайна ложка бікарбонату натрію важить 4,8 грама.

Інгаляції з содою виконуються двома способами:

інгаляція

  • вдиханням гарячих парів;
  • застосуванням небулайзера.

Концентрація для інгаляції – столова ложка на літр.

Основні правила процедур в домашніх умовах:

  1. Дорослим і дітям старше 7 років остуджувати воду до температури 45-50 градусів, вдихати не більше 10 хвилин. Занадто гаряча пара обпікає дихальні шляхи і погіршує симптоми.
  2. Для немовлят та однорічних дітей використовувати воду з температурою близько 30 градусів, дихати приблизно три хвилини. Небулайзер діє ефективніше і позбавляє від необхідності сидіти під ковдрою з головою.

Під дією високих температур нейтралізуються антисептичні якості харчової соди. При лихоманці можна виконувати інгаляції з содою і прогрівання.

Вдихати пар не можна відразу поле їжі і перед її вживанням. Краще провести інгаляції при бронхіті перед сном, після чого лягти спати. Рекомендована частота: двічі на добу. При поліпшенні стану припинити дихати випарами з содою, щоб уникнути пересушування носоглотки і роздратування.

Парові інгаляції можна виконувати з додаванням інших компонентів.

Морська сіль покращує відходження слизу, прискорює її евакуацію, знижуючи набряк і запальний процес в бронхах і носоглотці.

Йод, який потрібно додати в кількості двох крапель на чайну ложку соди і літр води, знімає болючий кашель і подразнення горла.