Показання до застосування та правила прийому препарату Бронхолитин



Бронхолитин інструкція із застосування якого містить докладні рекомендації по використанню даного препарату, відноситься до числа лікарських складів, які сприяють полегшенню відкашлювання і м’якому виведенню скопилася в органах дихання слизу. Сироп від кашлю Бронхолитин – один з найбільш ефективних і безпечних препаратів, застосування якого дозволено при лікуванні дитячих захворювань, що викликають кашель. Дорослим пацієнтам при сухому кашлі рекомендовано приймати таблетки, а для дітей створено сироп, точне дозування якого полегшує використання мірної ложки або мірного стаканчика.

Форма випуску та показання до застосування

бронхолитин

Препарат Бронхолитин, що допомагає при сухому (непродуктивному) і рідко який призначається при мокрому (продуктивному) кашлі, входить в число лікарських засобів, для придбання яких в аптечній мережі не вимагається надання рецепта. Безрецептурні препарати значно дешевше тих, що реалізуються строго за рецептом лікаря, тому користуються підвищеним попитом у споживачів.

Пояснюється правильний прийом бронхолітин інструкцією із застосування.

Тут докладно:

  • описаний склад бронхолітин;
  • перераховані створені за подобою бронхолітин аналоги;
  • розказано про дію препарату;
  • названі показання, протипоказання і можливі побічні ефекти.

ложка



Найпопулярніша форма випуску бронхолітин – сироп, який використовується в якості ефективного засобу для боротьби з дитячим кашлем. Це рідина підвищеної в’язкості, що володіє специфічним запахом і приємним смаком.

Розлитий сироп у флакони з темного скла або пластикові пакети, в кожному міститься 125 мл лікарського складу, основними діючими речовинами якого є гідрохлориди ефедрину і глауцина. Вибір дозування і правила прийому залежать від виду кашлю і віку маленького пацієнта.

Опис бронхолітин для дітей містить відомості про включення до складу лікарського засобу таких додаткових компонентів, як:

  • етанол і очищена вода;
  • ніпагін і ніпазол;
  • полісорбат і лимонна кислота.

Пом’якшувальний ефект забезпечує масло базиліка, що входить до складу сиропу бронхолітин. Воно ж надає ліків специфічний неповторний запах.

Головним активною речовиною є ефедрин, що володіє судинозвужувальну дію і збудливий дихальну функцію. Він сприяє усуненню набряклості слизової, що дозволяє пацієнтові легше і вільніше дихати.

Перераховуючи показання до застосування даного препарату, слід назвати гострі і хронічні запальні процеси:

  • в бронхах і трахеї;
  • в дихальних шляхах верхнього відділу;
  • в легких.

Приймати Бронхолитин показано при наявності бронхіальної астми, бронхоектатичної хвороби і коклюшу. Дане ліки призначають при наявності непродуктивного кашлю, але найчастіше воно виявляється досить ефективним при лікуванні інших захворювань. Ця якість дозволяє використовувати Бронхолитин як додатковий засіб при комплексному лікуванні захворювань органів дихання. Препарат користується заслуженою довірою лікарів і пацієнтів, що позбавилися з його допомогою від вірусних та інфекційних хвороб дихальних шляхів. Його з успіхом застосовують при лікуванні застуди та алергічного кашлю. З його допомогою можна швидко і ефективно купірувати напад бронхіальної астми.

Протипоказання і побічні ефекти

Що стосується дорослих пацієнтів, то застосування ліків Бронхолитин не рекомендоване годуючим матерям і людям, що страждають гіпертензією, але абсолютним протипоказанням є:

ішемія

  1. Ішемічна хвороба серця та серцева недостатність.
  2. Органічні недуги, що вражають серце і судини.
  3. Тиреотоксикоз.
  4. Аденома передміхурової залози.
  5. Феохромоцитома і глаукома закритокутова.
  6. Перший триместр вагітності і період грудного вигодовування.

Для прийому бронхолітин протипоказанням є вік дітей до 3 років і непереносимість до компонентів препарату.

Порушення рекомендацій, даних в анотації до лікарського складу, або його передозування здатні спровокувати деякі побічні ефекти, які проявляються в порушенні функціональності різних органів і систем.Передозування може стати причиною:

  • тахікардії і підвищення артеріального тиску;
  • порушення зору, підвищеної збудливості і тремору кінцівок;
  • появи необґрунтованого почуття страху і безсоння;
  • запаморочення, нудоти і блювоти.

Прийом бронхолітин від кашлю повинен здійснюватися в суворій відповідності з призначеної лікарем дозуванням. Важливий і правильно обраний курс лікування. Скільки днів він триватиме, залежить від ступеня тяжкості захворювання та віку пацієнта. При виявленні індивідуальної нестерпності до складових лікарського складу лікар вирішить, чим замінити препарат. Аналоги бронхолітин також можна придбати у вільному продажу в аптечній мережі. Його аналоги – це ліки подібної дії, серед яких найбільш ефективними і затребуваними є Проспан і Бронхітусен Врамед, Бронхотон і Коделак Нео. Вони також випускаються у вигляді сиропів, і для їх придбання не потрібно надання рецепта.

Механізм дії названих лікарських засобів такої ж, як і у бронхолітин. Всі вони сприяють розширенню бронхів, зняття спазму, розрідженню і легкому виведенню мокротиння з органів дихання. Скільки днів необхідно приймати цілющий сироп, вирішує лікуючий лікар, але в більшості випадків курс залежить від віку хворого.

Правила прийому

прийомЗгідно інструкції, що додається, сироп Бронхолитин призначають і приймають при терапії багатьох захворювань дихальних шляхів, однак найкраще він проявив себе в лікуванні сухого непродуктивного кашльового симптому, причиною появи якого можуть бути як інфекції і віруси, так і різні алергени. Незважаючи на те, що придбати сироп Бронхолитин можна без рецепта, скільки разів в день його приймати і в яких кількостях, вирішує тільки лікар.

В інструкції сказано, що добова доза бронхолітин при вологому кашлі у дітей у віці від 3 до 10 років не повинна перевищувати 15 мл, розділених на три прийоми. Скільки часу буде потрібно продовжувати лікування, скаже педіатр. Батькам не варто приймати рішення самостійно, враховуючи наявність в складі препарату етанолу.

Відповідно до інструкції:

  1. Дітям від 3 до 5 років дозволено призначення триразового прийому бронхолітин по одній мірній ложці на кожен прийом. Це відповідає 5 мл сиропу, розведеного невеликою кількістю теплої кип’яченої води. Дитина не повинна пити його перед денним і нічним сном, тому необхідно правильно розробити схему прийому ліків.
  2. Починаючи з 5 і до 10 років, сироп Бронхолитин дають дітям, які не розбавляючи, але не змінюючи дозування. Вона як і раніше становить 15 мл на добу, які діти випивають в три прийоми після їжі і задовго до сну.

Приймають лікарський склад тільки після прийому їжі, але скільки мілілітрів на добу знадобиться для лікування дитини у віці від 10 до 14 років, також сказано в інструкції, однак тільки лікуючий лікар здатний визначити:

  • допомагає чи ні даний препарат дитині позбутися від проявів недуги;
  • від якого саме кашлю буде призначена та чи інша доза;
  • як довго потрібно пити сироп бронхолітин, щоб усунути дитячий кашель.

У звичайній ситуації дітям старше 10 років дозволено пити по 2 мірні ложки тричі на день, але існують певні правила, відповідно до яких призначення бронхолітин заборонено в той час, коли пацієнт проходить лікування такими препаратами, як:

препарати

  • строфантин;
  • дигоксин;
  • деякі знеболюючі;
  • Хінідин.

Заборонено поєднувати прийом бронхолітин з антидепресантами і психотропними препаратами. Ці ліки несумісні. Бронхолитин здатний нівелювати дію деяких лікарських препаратів, в результаті чого його прийом здатний спровокувати напад гіпертонічного кризу, різке підвищення рівня цукру крові. Важливо пам’ятати про те, що дія ліків посилюється при поєднанні його з міцним чаєм або кавою, що може викликати негативну реакцію з боку серцевого м’яза.

Що входять до складу бронхолітин ефедрин і етанол надають стимулюючу дію на центральну нервову систему, тому важливо проконтролювати час останнього прийому. Пити ліки безпосередньо перед сном не рекомендується (можлива поява безсоння).

У педіатрії Бронхолитин використовується як засіб не просто полегшує відкашлювання, а як препарат, що знімає спазм бронхів і полегшує дихання маленьким пацієнтам. Найбільшою ефективністю препарат володіє при терапії непродуктивного сухого кашлю.Його з успіхом використовують при лікуванні:

  • гострих респіраторних вірусних інфекцій;
  • коклюшу;
  • пневмонії;
  • бронхітів;
  • астми;
  • трахеїту;
  • алергічного кашлю.

Його часто використовують спільно з бронхолітиками як засіб, що полегшує алергічне запалення дихальних шляхів. При наявності інфекційних захворювань органів дихання Бронхолитин призначають одночасно з антибактеріальними препаратами. Він прекрасно поєднується з різними жарознижувальними і анальгетиками. Чи не протипоказане лікування бронхолітин і при проходженні курсу вітамінотерапії.