Правила застосування препарату Цефтриаксон при бронхіті



Кожен день людина тисячі разів потрапляє в зону можливого зараження якимось захворюванням, і найчастіше це застуда або вірус, з огляду на актуальність проблеми, слід розглянути дію такого лікарського засобу як Цефтриаксон при бронхіті. Дане захворювання дуже серйозне, тому що вражає дихальні шляхи, зустрічається і у дітей, і у дорослих, не проходить безслідно.

Перед застосуванням препарату

цефтриаксон

У медичній практиці застосування Цефтріаксона проводиться у вигляді уколів у вену або внутрішньом’язово або вводиться крапельницею. Це сильний препарат, до того ж з класу антибіотиків, так що до процесу лікування Цефтриаксоном варто поставитися з обережністю.

Форма випуску – порошок, який потрібно розводити перед використанням.

стрептококами



Цей лікарський засіб бореться з бактеріями, але не вбиває повністю, а пригнічує їх руйнівну життєдіяльність, блокує розмноження, що зупиняє поширення запалення. Необхідно уникати потрапляння ліки на шкіру або слизову, тому що в результаті цього може бути сильне роздратування або навіть опік.

Препарат буде ефективний, якщо бронхіт виник на тлі зараження наступними бактеріями:

  • стрептококами;
  • стафілококами;
  • морганелли;
  • ацінетобактер;
  • протеус;
  • Нейссер.

Чи не буде ефективним використання для лікування бронхіту Цефтриаксон при виявленні стрептококів з групи D, стійких до метициліну стафілококів і ентерококів. Даний препарат після введення на всі 100% поширюється в організмі по крові і починає діяти.

Коли проходите курс лікування даним лікарським засобом, потрібно бути дуже уважними і дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.

Особливості застосування

Основні рекомендації до застосування Цефтріаксона при бронхіті складаються з наступних пунктів:

доза

  1. Дотримання рекомендованої дози.
  2. З огляду на болючість при введенні, можна використовувати знеболюючі засоби.
  3. При бронхіті у дітей, які не досягли дванадцяти років, дозування не більш 80 мг на один кілограм ваги дитини протягом доби.
  4. Дорослим і дітям старше дванадцятирічного віку не можна перевищувати прийом 4 г ліки в день.
  5. Якщо потрібно ввести більше 50 мг / кг, не рекомендується колоти Цефтриаксон, краще поставити крапельницю, яка за часом повинна капати півгодини.
  6. Людям з нирковою недостатністю за добу доза повинна бути не більше двох грам.

Те, наскільки швидким і ефективним буде вплив Цефтріаксона при бронхіті, безпосередньо залежить від правильності його розведення.

Тут є кілька правил:

  1. Розчин не можна готувати заздалегідь.
  2. Для введення внутрішньом’язово 500 мг ліки розчиняють в 2 мл води для ін’єкцій. В 1 г розчину додають 1% лідокаїну в об’ємі 3,5 мл. Колоти максимум 1 г розчину в одну сідницю.
  3. Якщо препарат вводиться внутрішньовенно, до 500 мг ліки додають 5 мл води для ін’єкцій. Вводиться препарат повільно, протягом 4 хвилин.
  4. У разі застосування крапельниці використовують 0,9% розчин натрію хлориду, 5-10% розчином глюкози та 5% розчин Левамізолу. У загальному обсязі вони повинні давати 40 мл. У них розводять 2 г Цефтріаксона.
  5. Зберігати готовий розчин можна протягом 6 годин.

Під час лікування заборонено вживати алкогольні напої та інші антибіотики.

Всі маніпуляції повинен здійснювати медичний працівник, щоб в разі ускладнень відразу надати допомогу. Скільки днів колоти препарат, вирішує лікуючий лікар в залежності від тяжкості захворювання.

Під час вагітності та грудного вигодовування прийом Цефтріаксона протипоказаний.

Побічна дія

постіль

Цефтриаксон при бронхіті у дорослих не призначають, якщо у пацієнта:

  • гіперчутливість до компонентів препарату;
  • підвищена сприйнятливість до пеніциліну;
  • діагностують коліт і ентерит.

Серед побічних реакцій в рідкісних випадках відзначаються:

  • нудота, біль в животі, блювота, пронос, стоматит;
  • запаморочення і мігрені;
  • збій в роботі нирок;
  • кандидоз;
  • біль в місці уколу або вені;
  • алергічні реакції у вигляді набряку, лихоманки, різного роду висипань, спазмів у бронхах і навіть анафілактичного шоку;
  • носові кровотечі.

Якщо прийом ліків проходить під наглядом фахівця, ліки переноситься добре. Цей препарат вважається найефективнішим у боротьбі з бронхітами і пневмонією. Якщо ж все-таки виявилися побічні ефекти, препарат варто відмінити і призначити інший. При цьому потрібно приймати протиалергічні препарати і стежити за своїм станом.

Багатьом перехворіли бронхітом лікарі рекомендують пройти бронхоскопію, яка покаже, наскільки ефективно пройшло лікування і яких чекати наслідків.

Як і інші антибіотики, Цефтриаксон згубно впливає на багато систем організму, особливо його дія позначається на органах шлунково-кишкового тракту.