При якому кашлі допомагає Мукалтин і як його правильно приймати



У препарату Мукалтин інструкція із застосування є в кожній упаковці лікарського засобу. Але є нюанси, які можуть мати значний вплив на дозування, методи прийому і схему лікування препаратом від кашлю.

Знають про це недорогому засобі багато ще з дитячих років. Але ось як правильно пити Мукалтин, знають, на жаль, одиниці. При якому кашлі приймати, чи можна використовувати для дітей, з якого віку можна, які Мукалтин має протипоказання, чи є побічні ефекти? Всі ці питання мають місце і відповіді на них потрібно знати, особливо в разі хвороби дитини, вагітної або годуючої жінки.

<h2>Що є Мукалтин

Мукалтин

Мукалтин (іноді помилково пишуть Муколтін) – широко відомі ліки, що допомагає перемогти кашель в різних формах (сухий, вологий). Ці таблетки від кашлю потрібно застосовувати для полегшення відходження мокроти при запальних захворюваннях дихальних шляхів.

Мукалтин за складом досить простий, але його ефективність пояснює головна діюча речовина – корінь алтея. Ця рослина застосовується в лікуванні багатьох патологій, не тільки дихальних шляхів.

Унікальний корінь містить:

  • крохмалисті речовини;
  • рослинну слиз;
  • ефірні масла;
  • лецитин;
  • фітостерини;
  • амінокислотні з’єднання і деякі інші компоненти.

Користь рослинної сировини полягає в тому, що активні речовини забезпечують відхаркувальні і протизапальні властивості препарату. Крім того, ліки містять деякі допоміжні компоненти, які можуть несуттєво відрізнятися в залежності від виробника.

Як правило, це:

  • винна кислота;
  • стеарат кальцію;
  • гідрокарбонат натрію.

Такий склад Мукалтину дає можливість використовувати його в різному віці і у різних пацієнтів, які страждають патологіями дихальних шляхів. У ньому немає надмірно агресивних, алергенних і занадто багато синтетичних складових. Хоча в кожному конкретному випадку потрібно враховувати можливу шкоду для організму. Це можливо при індивідуальній непереносимості компонентів препарату, алергічні реакції або деяких інших протипоказання.

Показання до застосування

Лікар вивчає знімок легенів



У кожній упаковці будь-якого медичного препарату є анотація, де вказано, як правильно приймати його в тому чи іншому випадку. Від чого ж допоможе Мукалтин?

Цей препарат допомагає полегшити кашель, але не повністю позбутися від нього! Даний факт потрібно враховувати при лікуванні, оскільки для повного одужання необхідний комплексний підхід до проблеми – тобто з використанням комплексу препаратів.

Мукалтин при сухому кашлі покликаний зробити його продуктивним. А при вологому – посилити відходження мокроти і полегшити цей процес. Так що питання з приводу того, що Мукалтин – від якого кашлю, сухого або мокрого, вже отримав відповідь.

Є перелік захворювань, при яких цей відхаркувальний засіб призначається в комплексній терапії:

  • запалення легенів;
  • емфізема;
  • бронхіти з обструкцією і без;
  • трахеїти і трахеобронхіти;
  • астматичні стани;
  • бронхоектази;
  • туберкульоз з ознаками бронхіту.

Мукалтин за показаннями при вищезазначених захворюваннях застосовується по-різному, щоб забезпечити максимальний ефект.

Крім того, враховуються конкретні особливості кожного випадку, можливі побічні ефекти, загальний стан хворого і наявність супутніх або хронічних патологій.

дозування препарату

Як пити Мукалтин при кашлі, розповість лікар в кожному конкретному випадку. Однак є деякі загальні рекомендації, як приймати Мукалтин в таблетках, дитячий сироп або інші форми.

Спосіб застосування в разі відсутності особливих вказівок лікаря – за півгодини до прийому їжі:

  1. Мукалтин в таблетках дорослим і дітям після 12 років – 1-2 шт. 3-4 рази на день. Щоб забезпечити максимальне дію, рекомендується розсмоктати в роті або запити достатньою кількістю рідини. П’ють Мукалтин до їжі для кращого всмоктування через слизові оболонки шлунку і кишечника. Ковтати цілими не рекомендується.
  2. Давати Мукалтин дітям від 3 до 12 років при вологому кашлі – по 1 таблетці тричі на день. Дитина від 3 до 5 років може проблематично ковтати ліки цілком. В такому випадку краще використовувати сироп. А ще краще приймати дітям у вигляді порошку (таблетки Мукалтин потовкти) або розчинити порошок у воді або соку.
  3. Як давати Мукалтин дітям від 1 до 3 років – по 1 або ½ таблетки тричі на день, також перед їжею. Правила застосування ті ж, що і в попередньому випадку. Збільшувати дозу самостійно неприпустимо, оскільки можна викликати алергічну реакцію у малюка.
  4. Мукалтин дітям до року давати можна, але з обережністю і після консультації з педіатром. Грудничку рекомендовано не більше половини таблетки до 3 разів на день.
  5. Новонародженому маляті дають по ¼ таблетки. Застосування наступне: потовкти, розвести в материнському молоці або чайній ложечці чистої водички і дати при годуванні.

Для забезпечення максимального ефекту Мукалтин розсмоктувати. Передозування цього препарату не мають скільки-небудь серйозних наслідків, але дуже старатися не потрібно. Важливо також пам’ятати, що застосування препарату не повинно тривати більше 14 днів.

Протипоказання і можливі побічні ефекти

Завдяки натуральному складу препарату Мукалтин при кашлі може застосовуватися практично без обмежень. Зі скількох років можна давати дітям? З народження, якщо в цьому виникає необхідність.

Є думка деяких фахівців, які не рекомендують приймати лікарський засіб мамі, що годує, вагітній жінці і давати немовлятам. Однак думка це чисто суб’єктивне, що не доведене ніякими науковими фактами.

Серед найпоширеніших протипоказань, які відзначені в інструкції по застосуванню препарату, можна знайти такі позиції, які категорично не рекомендують прийом ліків або його дуже обережне застосування після консультації з лікарем:

  • дитячий вік до 1 року – застосовувати тільки після лікарського призначення;
  • ідіосинкразія на будь-який компонент в складі препарату;
  • патології нирок і печінкова недостатність;
  • підвищене згортання крові з тромбофлебітом і тромбозами є умовним протипоказанням, коли застосування препарату буде виправдано тільки після оцінки всіх ризиків і можливих побічних дій, зокрема – на стан венозних судин;
  • патології шлунково-кишкового тракту ерозивно-виразкового типу;
  • ендокринні патології (цукровий діабет).

Застосування Мукалтину для поліпшення відкашлювання може викликати деякі дискомфортні відчуття у людей з патологіями шлунково-кишкового тракту.

У цих випадках як приймати Мукалтин дорослим, вирішує лікуючий лікар, враховуючи всі можливі ризики. Дітям в таких ситуаціях краще взагалі відмовитися від прийняття препарату.

Важливо враховувати сполучуваність Мукалтину з іншими лікарськими засобами. Не можна приймати разом з препаратами, до складу яких входить кодеїн. І ні в якому разі не вживати алкоголь під час лікування.

Можливі деякі побічні дії, які обумовлені індивідуальними особливостями організму кожної конкретної пацієнта.

Це можуть бути:

  • виникнення висипу на кшталт кропивниці, що доставляє певний дискомфорт: поколювання, почервоніння, збільшення висипання при прийомі наступної дози препарату;
  • алергічний свербіж, який в більшості випадків супроводжує кропив’янку;
  • нудота як ознака роздратування підшлункової залози якимось з компонентів ліків;
  • можливе виникнення блювоти як рефлекторного видалення провокуючого агента.

Ці прояви будуть виникати незалежно від дозування препарату і проходять після припинення прийому. Особливих заходів для усунення симптомів не передбачено. Можна прийняти активоване вугілля або інший ентеросорбент. Тільки треба враховувати, що і всі інші препарати, які приймаються для лікування основної патології, будуть нейтралізовані Сорбує складом.

Термін придатності препарату завжди вказано на упаковці. Потрібно звертати увагу на ці показники, щоб не завдати шкоди організму.

деякі зокрема

Геделікс

Препарат Мукалтин при сухому кашлі по інструкції лікаря може прийматися трохи інакше, ніж зазначено в анотації. Все залежить від типу патології, ступеня вираженості, загального стану пацієнта.

Як же пити Мукалтин, якщо є деякі побоювання або застереження?

І що відноситься до таких факторів:

  1. Дитячий вік. Особливо обережно потрібно давати дітям у віці від народження і до двох років. Прийом препарату проводиться тільки після консультації в педіатром або дитячим отоларингологом. Дозування призначається також індивідуально. Таблетки Мукалтину бажано розсмоктувати в роті до повного розчинення. Благо, зараз є жувальні форми препарату для дітей, з різними смаковими добавками. Це робить використання ліки не настільки проблематичним. Також можна розчиняти в воді, соку або компоті.
  2. Для дорослих Мукалтин від сухого кашлю застосовується в розчиненому вигляді або розсмоктуючи в роті. Курс становить не більше двох тижнів. Кількість застосувань – перед кожною їжею.
  3. У період очікування малюка п’ємо тільки після консультації з терапевтом і акушером-гінекологом, провідним жінку під час вагітності. Дозування призначається індивідуально. Як правило, якщо немає протипоказань, то вона нічим не відрізняється від звичайних рекомендацій, але курс становить не більше восьми днів.
  4. Під час годування грудьми особливих обмежень немає, так як натуральність компонентів робить його повністю безпечним як для мами, так і для малюка. Кожна матуся, яка пила Мукалтин в цей період, може залишити свій позитивний відгук про препарат.

У Мукалтину є аналоги, які не менше часто призначаються фахівцями.Вони подібні за складом в плані рослинної сировини (корінь алтея), але мають деякі нюанси в інших компонентах:

  • сироп Амброксолу;
  • сироп Геделікс;
  • Пектусин, Пертусин;
  • Гербіон;
  • Доктор Тас;
  • Доктор Мом і деякі інші препарати.

Короткий курс по правильному застосуванню Мукалтину закінчений. Але потрібно враховувати всі нюанси і радитися з лікарем перед застосуванням навіть такого препарату на рослинній основі. Адже діючою речовиною виступає корінь алтея – рослина дуже активну за біологічними показниками.