При лікуванні недуг використовуються найрізноманітніші препарати, наприклад, сироп від кашлю Флуіфорт. Назва деяких з них багато пацієнтів навіть і не чули. Саме тому перш ніж прийняти будь-який лікарський засіб, необхідно познайомитися з ним якомога докладніше. Що з себе являє сироп під назвою Флуіфорт? Які особливості його застосування і чи є протипоказання?
Склад і форма випуску
При сухому кашлі нерідко призначають такий препарат, як Флуіфорт. Основним активним компонентом у цього кошти є складне хімічне з’єднання під назвою карбоцистеина лізінових солі моногідрат.
Крім цього, ліки в своєму складі містить і інші допоміжні інгредієнти, а саме:
- сахарозу;
- натуральну есенцію вишні;
- метил-п-гідроксибензоат та інші компоненти.
Такий склад має форма випуску у вигляді сиропу. Але крім цього, даний препарат, який перемагає кашель, випускається і в іншому «форматі».
На прилавках аптек можна знайти спеціальні гранули, які використовуються для приготування суспензії, прийнятої всередину.
Тут, крім основної активної речовини, присутні наступні компоненти:
- лимонна кислота;
- манітол;
- натуральна есенція кедра і апельсина;
- апельсиновий сік в порошку і ряд інших компонентів.
Сироп випускається в ємностях з темного скла. У кожному флаконі міститься по сто мілілітрів препарату. Разом з ємністю в коробці знаходиться і мірна ложечка. Якщо мова йде про гранулах, то вони випускаються в пакетах по 5 грамів в кожному.
Область використання
Спектр застосування сиропу від кашлю Флуіфорт, так само як і гранул для приготування суспензії, досить великий.
Головним чином препарат призначається при захворюваннях органів дихальної системи, а саме:
- Бронхіт. Недуга може мати як хронічний, так і гострий характер.
- Коклюш.
- Гнійний і неуточнений середній отит.
- Астма різних типів, в тому числі і з переважанням алергічного компонента.
- Різні види отитів і інше.
Крім того, лікарський засіб можна приймати і при ЛОР-захворюваннях. Так, цей препарат прописується при запаленні середнього вуха, при риніті та інших недугах.
Головна мета використання Флуіфорта – це «переклад» сухого кашлю у вологий. Препарат сприяє розрідженню мокротиння і якнайшвидшому її виведенню з організму. В результаті полегшується дихання і прискорюється процес одужання від основної хвороби.
Інструкція по застосуванню вказує і на деякі протипоказання. В першу чергу, препарат не можна приймати при гіперчутливості до компонентів, які в нього входять. Також засіб не використовується при загостренні виразкових хвороб шлунково-кишкового тракту.
Крім того, пити дані ліки не можна в перші три місяці вагітності.
Є також деякі моменти, коли прийом описуваного препарату потрібно проводити з обережністю. Так само як другий і третій триместр періоду виношування дитини, а також час грудного вигодовування новонародженого.
як приймати
Щоб ліки допомогло при кашлі, потрібно правильно його використовувати. В першу чергу варто отримати консультацію у лікаря. Тільки фахівець може точно визначити, чи варто використовувати даний препарат в кожному конкретному випадку і якого режиму прийому дотримуватися.
Згідно інструкції лікарський засіб Флуіфорт у вигляді сиропу беруть за такою схемою:
- для малюків у віці від одного року до п’яти прописують сироп. Приймати препарат потрібно 2-3 рази на добу з разовою дозою в 2,5 мг;
- якщо дитині від 5 років і старше, за один раз можна взяти 5 мг засоби;
- дорослі також можуть пити сироп. В цьому випадку разова доза збільшується до 15 мг. Режим прийому такої ж, як і при лікуванні дітей – 2-3 рази на добу.
Найчастіше дорослим пацієнтам прописують порошок. Приготувати з нього суспензію досить просто. Досить вміст одного пакета висипати в склянку з чистою водою. Після повного розчинення потрібно випити весь обсяг готової суспензії. Порошок використовують по одному пакетику за раз. Кількість прийомів на добу 2-3 рази.
Скільки триває весь курс лікування? Відповідь на це питання залежить від багатьох факторів. По-перше, сильно впливає хвороба, яка викликала кашель і ступінь її занедбаності. По-друге, багато що залежить від стану здоров’я пацієнта. За існуючою практикою тривалість курсу лікування коливається від 4 днів до півроку.
Варто зазначити, що у даного препарату можуть проявлятися побічні дії. До таких фахівці відносять нудоту і блювоту, кровотечі в шлунково-кишковому тракті, діарею.
Крім того, можуть проявитися і алергічні реакції.
На шкірі виступають висип, почервоніння і набряк. Але всі ці побічні дії виникають вкрай рідко.