При застуді з кашлем кожен намагається знайти спосіб лікування безпечний і ефективний. Особливо це актуально, коли мова йде про дітей. Як приготувати інжир від кашлю та застуди? Рецепт інжиру з молоком від кашлю – це одне з найбільш доступних і легких засобів для лікування кашлю, зміцнення імунітету. Нижче наведена інформація про такий засіб, як інжир з молоком від кашлю і рецепт його приготування.
якості інжиру
Офіційна медицина також визнає цілющі властивості інжиру.
Він успішно застосовується при:
- застудах;
- недокрів’ї;
- серцевих патологіях;
- проблемах, пов’язаних з запорами; скачках артеріального тиску;
- венозних тромбах;
- шлункових і ниркових хворобах.
Але найчастіше інжир з молоком вживається під час застуди при кашлі. Це засіб здатний допомогти позбутися від сухого роздирає кашлю в домашніх умовах без використання антибіотиків.
Інжир – це доступний засіб, його застосовують як дорослим, так і дітям. Смоква славиться тим, що в ньому міститься велика кількість вітамінів, корисних речовин, мінеральних елементів, масляних ефірів. У цьому фрукті великий вміст вітаміну С, фосфору, калію і натрію. Завдяки своїм складом він допомагає боротися з вірусами, підвищувати імунітет.
Відвар цього фрукта має властивість знижувати підвищену температуру тіла. Цілющі складові такої рідини позитивно впливають на верхні шляху дихання, полегшує дихальний процес в разі закладеності носа.
Фрукт в сукупності з молоком допомагає пом’якшення горла, він обволікає слизову оболонку і полегшує кашель.
Згідно рецептами народних лікарів, такий відвар розріджує і за короткий час виводить мокроту. Крім цього, відвар інжиру заспокоїть і нормалізує сон. Напій з інжиру від кашлю з молоком має сечогінний ефект. Це допоможе вивести з організму токсичні речовини, що виділяються бактеріями в процесі життєдіяльності.
Напій є абсолютно безпечним, оскільки складається виключно з натуральних компонентів. Він допоможе і дорослому, і дитині. Чи не завдасть шкоди такий засіб навіть вагітним жінкам.
секрети відвару
Рецепти приготування інжиру з молоком дуже прості. Але є невеликі моменти, необхідні до дотримання. Сам фрукт, який заварюється в молоці, потрібно з’їсти. Його не можна викидати. У фрукті міститься велика кількість рослинної клітковини, яка сприятливо діє на роботу кишечника. Це дуже важливо в процесі боротьби із захворюваннями. Здоровий кишечник – це основи здорового імунітету. Від того, як правильно він функціонує, буде залежати процес одужання.
Вживати напій потрібно в теплому вигляді. Це дуже важливий момент, тому що вживати молочний склад в гарячому вигляді забороняється.
Лікуватися від кашлю інжиром з молоком потрібно довго. Його протяжність безпосередньо пов’язана зі ступенем тяжкості хвороби. При легкому ступені застуди для повного лікування потрібно не менше десяти днів. Якщо захворювання перейшло в хронічну форму, то процес лікування може продовжаться до одного місяця. Пити настій потрібно після їжі. Дітям рекомендується вживати по півсклянки за один прийом. Дорослим і дітям старшого віку призначається по 200 мл лікарської рідини тричі за добу.
Як приготувати ліки: рецепти
Приготування цілющого напою з інжиру з молоком передбачає різні методи. Всі вони відрізняються своєю ефективністю, простотою виготовлення і приємним смаком. Найпростіший класичний рецепт не потребує багато часу.
класичний рецепт
Для класичного способу виготовлення буде потрібно півлітра молока. Бажано брати молоко високої жирності. Воно має оптимальні властивості як ліки від кашлю, так як добре пом’якшує слизову оболонку гортані.
Молоко кип’ятять при маленькому нагріванні. У нього кладуть плоди інжиру. На таку кількість молока знадобиться сухофрукти 4 шт. Варити на маленькому вогні інжир в молоці не менше півгодини. Потім каструлю знімають з вогню і, закутавши у що-небудь тепле, залишають настоюватися чотири години. Всі компоненти вживаються окремо один від одного. Плоди потрібно з’їдати перед їжею три рази на добу, а молоко можна випити на ніч перед сном в теплому вигляді.
Якщо ліки готується на кілька днів вживання, то його потрібно тримати в прохолоді.Рецепт інжиру з молоком і імбиром
Цей рецепт дозволяє зберегти найважливіші вітаміни, які містяться в плодах. Вітамін С руйнується вже при температурі 70 градусів. Наступний рецепт дозволяє не кип’ятити інжир, а просто заварити його в гарячому молоці.
Рецепт інжиру з молоком і імбиром від кашлю готується на основі п’яти плодів, склянки гарячого молока. У склянку гарячого молока кладуть інжир, нарізаний дрібними шматочками. Як тільки він розм’якне, його натирають на терці, додають протертий шматочок імбиру. Пити такий коктейль потрібно три рази на день в теплому вигляді. Вживати його дозволяється і коли має місце кашель, і в якості профілактики для підтримки імунітету.
Третій спосіб приготування
Цей метод має відміну від перерахованих, яке полягає в тому, що його приготування займає три стадії. Такий підхід сприяє досягненню максимального ефекту від засобу.
Етапи приготування:
- На склянку молока потрібно взяти три інжиру. Плоди потрібно брати підсушені. Їх кладуть в холодну молоко і настоюють півгодини.
- Молоко з імбиром виливається в миску і розігрівається на слабкому вогні. Як тільки молоко почне закипати, його потрібно прибрати з плити, після чого, утепливши, дати настоятися три години.
- На тертці перетирається імбир і додається в молоко.
В результаті вийде густий коктейль. Дитина стане пити такий із задоволенням, оскільки напій дуже солодкий. Якщо сам смак фруктів в молоці не дуже подобається, можна процідити молоко і пити тільки його.
Ефект від вживання такого напою буде приголомшливим. Інжир з молоком від кашлю здатний вилікувати навіть самий хронічний кашель.
Якщо напій готується на кілька днів, він може поміняти свою консистенцію, стати більш густим. Але це не псує його властивості.
Інжир з молоком від кашлю можна з успіхом застосовувати для лікування кашлю у дітей різного віку. Але бажано перед застосуванням проконсультуватися з фахівцями. Це необхідно для того, щоб уникнути можливості розвитку пневмонії. Дітям дуже подобається солодкий смак молока, тому ці ліки вони п’ють з великим задоволенням.
При закипанні молока потрібно встигнути вчасно прибрати утворюється пінку. Якщо це не зробити, білок обволочет фрукти, погіршивши їх смак.
Молоко з інжиром від кашлю для дітей можна приймати з шести років. Починають давати по тридцять мл три рази за день.
Відвар для вагітних
Цей відвар можна приймати при застуді і кашлі при вагітності. В процесі виношування дитини жінці протипоказані лікарські засоби. В даному випадку відвар з інжиру стане справжньою паличкою виручалочкою. У разі застуди майбутня мама зможе поліпшити стан свого організму, а також підтримати імунітет. Відвар з інжиру з додаванням молока сприяє поліпшенню сну, знімає депресію.
Для приготування кошти потрібно:
- Три склянки жирного молока.
- Інжиру чотири штуки. Дозволяється застосовувати сирої, а також злегка підв’ялений фрукт.
Плоди ретельно промиваються, до них додається не нагріте молоко. Далі, суміш починає розігріватися на плиті і вариться до такого стану, щоб вона стала коричневою. Склад зберігається на холоді і розігрівається перед вживанням.
В день потрібно випивати по одній третині склянки тричі на добу. Курс прийому становить не менше трьох тижнів. У цей період бронхи повинні остаточно позбутися від мокротиння. Ефект стає помітний вже на третій день застосування. Ліки дозволяється застосовувати не тільки в якості лікування, але і для профілактики простудних захворювань.
Протипоказання
Незважаючи на всю користь напою, в його вживанні є протипоказання. Не можна використовувати такий засіб, якщо у хворого алергічна реакція на казеїн (молочний білок).
Протипоказано засіб в наступних випадках:
- кишкові інфекції;
- цукровий діабет;
- рідкий стілець.
Такий напій може викликати розлад кишечника навіть у осіб, які не мають проблем з травленням.
При вживанні потрібно уважно стежити за станом хворого. Якщо в перший день стан погіршився, піднялася температура, посилилися симптоми, потрібно викликати лікаря.
Лікування кашлю за допомогою напою з інжиру може бути досить тривалим. Молоко з інжиром від кашлю – справжній порятунок для дітей. Солодке засіб дуже подобається маленьким ласунам.