Що означає кашель при фізичному навантаженні у дитини



Кашель при фізичному навантаженні у дитини – часте явище в сучасному світі, з яким бажано починати вести боротьбу відразу в міру виявлення цього неприємного симптому. Активність дітей – це показник того, що дитина абсолютно здорова. Однак якщо у дитини під час «швидких» та рухливих ігор починається кашель, це напевно викликає тривогу у батьків. Зрозуміло, вони кажуть йому змінити такі ігри на більш тихі та спокійні. Але чи варто це робити, а також що показує кашель після фізичного навантаження?

Співвідношення можливостей і навантажень

дитина

Навантаження на організм завжди ведуть до здійснення певних ритмічних рухів, що викликає скорочення серцевого м’яза. У сучасному світі, зрозуміло, такі скорочення навряд чи хто вважає і стежить за ними. Головне в даному випадку те, що фізичні вправи ведуть до почастішання роботи серця і дихання, а значить, викликають серйозне навантаження на органи дихання. Якщо в легенях розташовуються деякі види подразників, наприклад, інфекція, забруднене повітря від пилу або диму, це веде до появи кашлю, так як організм намагається якомога швидше очиститися від шкідливих компонентів.

При виконанні будь-яких, навіть незначних навантажень, організму потрібно збільшена порція кисню, так як його недолік викликає сухість слизової гортані, і, відповідно, першіння.

Традиційна медицина говорить, що кашель у дитини після фізичної активності вказує на розвиток наступних хвороб:

бронхіт



  • бронхіт – якщо це захворювання атакувало організм, при виконанні вправ у хворого починає виступати мокрота, що свідчить про те, що хвороба почала негативно діяти на дихальні органи, викликаючи при цьому сильний кашель;
  • запалення легенів – при появі запалення у дорослої людини або дитини з’являється біль під час кашлю або в боці при здійсненні різких рухів;
  • серцева недостатність – нестача кисню викликає кашель, за допомогою якого організм поповнює його запаси;
  • алергія – фізичні навантаження ведуть до серйозного подразнення дихальних шляхів, що викликає появу в легких мокротиння;
  • бронхіальна астма, головними симптомами якої вважаються задишка і кашель при проведенні навантаження на організм.

Фахівці зауважують, що у активних дітей завдяки кашлю можна помітити ранній розвиток легеневих хвороб, які можуть істотно погіршити стан здоров’я дитини.

Якщо напади не припиняються у дітей навіть в стані спокою, це 100% свідчить про перебіг хвороб легенів, які необхідно терміново лікувати.

Якщо кашель у дітей після виконання фізичного навантаження не припиняється кілька днів, це свідчить про розвиток таких хвороб як:

  • плеврит;
  • ГРВІ;
  • пневмонія;
  • ГРЗ;
  • бронхіт, викликаний вірусами.

При виявленні кашлю у дитини потрібно обов’язково відвідати лікаря, який проведе діагностику і призначить відповідне лікування.

Як допомогти вилікувати хворого

ГРЗЯкщо у дитини виникає кашель при здійсненні фізкультури і тренувань, значить, в організмі відбувається розвиток ГРЗ, бронхіту або іншої хвороби. В даному випадку хворому потрібно допомогти, бо в такий спосіб дитячий організм активно бореться з подразником. Однак вести самостійний прийом антибіотиків та інших препаратів не потрібно – краще звернутися за допомогою до лікаря, який відповість на всі питання і призначить комплексне лікування.

Щоб негайно припинити кашляти, потрібно дати дитині випити води.

Зазвичай кашель при виконанні фізичних вправ свідчить або про початок розвитку патологій легень, або про їх неповну лікуванні. Якщо легеневі хвороби були повністю вилікувані, значить, слизова ще не встигла повністю відновитися. В даному випадку лікар повинен провести діагностику і виявити вид патології.

Нерідко дане явище може виявлятися через нестачу або відсутність магнію в дитячому організмі. Це викликає погіршення роботи м’язів. При нестачі мікроелемента хворому доведеться проводити лікування препаратами на основі магнію, щоб швидко усунути бронхоспазм.

Якщо кашель при фізичних навантаженнях виникає при перебігу у дитини астми, запалення легенів і так далі, лікар призначить препарати, здатні розширити бронхи.

Самостійно проводити підбір ліків, що відносяться до цієї групи, не потрібно, так як вони можуть лише погіршити хворобу і принести шкоду здоров’ю дитини.

Для лікування кашлю, який виявляє себе після фізичних навантажень, лікарі призначають такі сучасні препарати, як:астма

  • астма;
  • Амбробене;
  • гліцерин з медом і лимоном.

Приймати їх слід тільки за призначенням лікаря, який оцінить стан здоров’я і проведе діагностику для виявлення захворювання.

Профілактика розвитку кашлю у дітей

Запобігти появі кашлю у дітей неважко. Якщо дитина займається фізичними вправами вдома, в приміщенні необхідно зволожити повітря (робиться це за допомогою спеціального спрея або проведення вологого прибирання перед майбутніми заняттями); якщо тренування проходять на вулиці – потрібно підібрати екологічно чисте місце.

При їх проведенні на вулиці потрібно дотримуватися деяких правил:

  • дитина повинна бути одягнений по погоді, так як спека сприяє погіршенню стану при будь-що протікає хвороби;
  • при виконанні вправ діти не повинні відчувати сильну спрагу;
  • при погіршенні стану варто припинити вправи і потрібно обов’язково відпочити.

Важливо стежити за тим, як сильно потіє дитина, адже підвищене потовиділення показує, що на організм проводиться збільшене навантаження. В такому випадку довге заняття спортом посилить захворювання, через якого у людини з’являються перші ознаки хвороби.

Не варто перевантажувати організм – в середньому людина в день повинен займатися 20 хвилин. Згодом цей час збільшується до 30-40 хвилин. Постійне стеження за станом здоров’я дітей дозволить уникнути розвитку неприємних ускладнень і не викличе розвиток кашлю, нерідко приносить шкоду здоров’ю.