«Кожне лікарський засіб – панацея від хвороби», – так думають батьки, чиї діти зіткнулися з хворобою. При бронхолитических недугах багато хто задається питанням, Аскор або Амбробене що краще, а тому починають з’ясувати, який препарат швидше призведе малюка до нормального стану. Ці лікарські засоби мають певні відмінності, різний спектр використання, а тому судити про те, що принесе більше користі, досить складно.
Відмінності в складі препаратів і форми випуску
Основним активним компонентом Амбробене є Амброксол. У звичайних таблетках його зміст дорівнює 30 мг, в тих, чиє дію збільшено – 75 мг.
В якості допоміжних компонентів виступають:
- моногідрат лактози;
- крохмаль кукурудзи;
- магнію стеарат;
- діоксид кремнію безводного колоїдного типу.
Активними речовинами в таблетованій формі Аскор виступають:
- гвайфенезин;
- бромгексина гідрохлорид;
- сальбутамолу сульфат.
Допоміжними компонентами препарату є:
- тальк очищеного типу;
- крохмаль кукурудзи;
- кремнію діоксид колоїдного характеру;
- магнію стеарат;
- пропілпарагидроксибензоат;
- метилпарагідроксибензоат.
Основна відмінність препаратів один від одного полягає в різних активних компонентах, які впливають на хворий організм. З цієї причини у Аскор дещо ширше спектр застосування.
Якщо порівнювати препарати за формою випуску, разючих відмінностей немає. Аскор випускається у вигляді таблеток, упакованих в кількості 10-ти і 20-ти штук, а також у вигляді сиропу, що міститься в пляшках по 100 і 200 мл. Інший препарат має більш широкий асортимент.
Він пропонується у вигляді:
- Таблеток.
- Розчинів для уколів.
- Капсул.
- Сиропів.
- Розчинів для інгаляцій.
З цієї причини нерідко прийом таблетованої форми Аскор супроводжується використанням його аналога в формі розчину для інгаляцій. Подібні поєднання дають хороший ефект при сильному кашлі, серйозних захворюваннях бронхолитического характеру.
Вплив на організм і показання до призначення
Вибираючи, що приймати, варто розглянути, як діють на організм Аскор або Амбробене.
При використанні першого варіанта відбувається усунення бронхолитических спазмів, що відбуваються зазвичай у нічний час. Крім того, збільшується ємність легенів, що полегшує дихання, а також знижується опірність дихальних шляхів.
Полегшується виведення мокроти з легеневих шляхів. Дітям можна приймати препарат з тієї причини, що він ніяк не впливає на показники артеріального тиску.
Що ж стосується другого варіанта, його дія дещо інше. Він сприяє збільшенню вироблення серозних клітин залоз, а також поліпшення їх функціонування. За рахунок цього спостерігається підвищення секрету, що має слизову субстанцію, за рахунок чого відновлюється баланс слизової і серозної складової мокроти.
Це робить її рідині, що сприяє її швидкому виведенню з організму. Крім того, лікарський препарат має антиоксидантну дію, яке посилює ефект основних його компонентів.
Аскор має більш широкий спектр призначень, що означає, що його призначають дещо частіше.
Зазвичай захворюваннями, при яких відбувається його призначення, виступають:
- хвороба бронхіальної системи;
- трахеобронхит;
- легеневий туберкульоз;
- плевропневмонія;
- плеврит;
- хронічний бронхіт обструктивного характеру, що знаходиться в процесі гострого етапу;
- пневмоконіоз;
- легенева емфізема;
- коклюш;
- астма, супроводжується в’язким мокротинням, задушливими нападами.
У тому випадку, якщо кашель не має нічого незвичайного і проходить при прийомі полегшених варіантів лікарських препаратів, Аскор не призначається. Він може завдати великої шкоди при неправильному використанні, що позначиться на розвитку ще зростаючого організму. При виникненні несприятливих ефектів лікувальний курс цим препаратом також скасовується і замінюється іншим лікарським засобом.
Що стосується аналога Аскор, його використовують не так часто.
Зазвичай показаннями до його призначенням виступають:
- бронхіт гострий, хронічний;
- пневмонія;
- астма;
- хвороба, що носить бронхоектатична характер.
Нерідко його вводять внутрішньовенно новонародженим, які страждають респіраторним дистрес-синдромом. Однак для цього необхідні спеціальні показники, на підставі яких лікар буде призначати лікування. При цьому введення ін’єкцій – не єдиний препарат, передбачається комплексне лікування.
Протипоказання і побічні дії
Для Аскор і його більш дешевого аналога існують певні протипоказання до використання. У першому випадку ними є:
- вагітність та період лактації період для дорослих жінок;
- цукровий діабет;
- виразкова хвороба;
- глаукоматіческое захворювання очей;
- недостатність функціонування печінки і нирок.
Протипоказаннями до вживання його аналога виступають:
- перший триместр вагітності;
- гиполактазия;
- лактазная недостатність;
- мальабсорбціонное стан показників глюкози-галактози;
- непереносимість фруктози;
- первинна цилиарная дискінезія;
- порушення функціонування органів травлення.
Побічні ефекти препаратів дещо подібні. При неправильному розрахунку дозування, а також при погіршенні стану дитини або дорослого після початку прийому препарату від нього варто відмовитися.Основними побічними ефектами виступають:
- алергічні реакції, які проявляються при індивідуальній непереносимості основних компонентів ліків;
- сильні болі в області голови;
- наявність лихоманки;
- реакції анафілактичного характеру (що спостерігається досить рідко);
- шлункові розлади, такі як нудота, блювання, запор, діарея;
- постійне бажання попити через відчуття сухості в роті;
- поява водянистих виділень з носа, схожих з нежиттю, але їм не є;
- труднощі в момент сечовипускання, виникнення дивних больових відчуттів в області сечостатевої системи.
Необхідно довіряти розрахунок дозування препарату тільки кваліфікованого фахівця. Займаючись самолікуванням і самостійно підбираючи дозування, відштовхуючись від тієї, що вказана в інструкції по застосуванню, варто бути готовим не тільки до виникнення побічних дій, але і погіршення стану пацієнта, а також розвитку ускладнень, виникнення додаткових хворобливих станів.
Передозування та взаємодія з іншими лікарськими засобами
Передозування у обох препаратів настає при неправильному прийомі будь-якої їх форми. Зазвичай виявляються і відразу посилюються побічні дії.
Найчастіше симптомами передозування виступають:
- діарея;
- нервове збудження;
- підвищення слиновиділення;
- нудота;
- блювота;
- зниження показників артеріального тиску.
У тому випадку, якщо неправильне вживання препаратів викликає передозування, необхідно відразу викликати «швидку допомогу». Можливо, знадобиться терапія інтенсивного характеру, яка полягає в промиванні шлунка, стимуляції блювотного рефлексу.
Природно, подібні процедури можна провести і в домашніх умовах, проте робити це вкрай небажано, щоб уникнути зневоднення організму.
Перед тим, як вибирати між Аскорілом і його дешевим аналогом, варто перевірити їх сумісність з іншими лікарськими засобами. Так, в першому випадку небажано вживання препаратів, що містять кодеїн, так як він пригнічує дію основної речовини. Не варто вживати таблетки або сироп з питвом лужного типу. З бромгексином в чистій формі варто бути обережними, так як він сприяє проникненню антибіотиків в тканини легенів.
У другому випадку не варто додавати препарати проти кашлю, так як в таких випадках відбувається блокування рефлексу відкашлювання, мокрота може застоятися, що переросте в пневмонію. Не варто приймати разом з ліками Еритроміцин, Амоксициллин, Доксициклін, Цефуроксим, так як їх кількість в бронхіальному секреті стає занадто велике. У тому випадку, якщо препарат буде вводитися внутрішньовенно, варто підбирати такі розчини для розведення, рН яких не буде перевищувати 5. У тому випадку, якщо різниця цих значень буде занадто велика, основна речовина препарату може залишитися в осаді і не потрапити в кров пацієнта.
Підводячи підсумки і з’ясовуючи, що краще – Аскор або Амбробене, важливо відзначити відмінності в складі препаратів. Другий на порядок дешевше, не робить таких сильних побічних ефектів, як Аскор, а тому привертає увагу батьків дітей, які страждають сильним кашлем.
Однак варто брати до уваги, що він не має якостей бронхолитического характеру, відрізняється вузьким спектром застосування і не має сильного терапевтичного ефекту. Обидва препарати використовуються в педіатрії тільки з 12 місяців в складних випадках.
Зазвичай їх прийом відкладається до 6 років. У будь-якому випадку спочатку варто проконсультуватися з лікарем, а тільки потім починати приймати зазначені лікарські засоби.