Що пити і що робити при бронхіті і в’язкою мокроті



Багатьом цікавий відповідь на питання, чому при гострому бронхіті відзначається кашель з мокротою, яка буває різного кольору, а також що пити при бронхіті і в’язкою мокроті. Бронхи і інші дихальні шляхи всередині вистелені слизовою оболонкою, яка виконує багато функцій, і однією з них є захисна. На ній в процесі дихання осідає пилок рослин, пил, віруси і інші забруднення, які потім разом з кашлем виводяться з організму. При розвитку інфекційних хвороб, який є бронхіт, слизової доводиться працювати набагато швидше і активніше, що веде до збільшення її секрету. При перебігу бронхіту і інших патологій органів дихання виділення мокротиння вважається неоціненною користю для організму і лікування захворювань. Як поліпшити відходження мокроти, і що означає її колір?

Чому з’являється слиз, і як вона виводиться з організму

Лікар слухає пацієнтку

Мокрота при гострому бронхіті та хронічному з’являється в легенях людини наступним чином:

  • при розвитку захворювання слизова оболонка стає набагато товщі;
  • у міру зростання слизової відбувається активне виділення секрету;
  • через це в бронхах просвіт стає занадто вузьким, що веде до погіршення дихання;
  • труднощі з диханням викликають у хворого кашель, за допомогою якого можна видалити зайву слиз з організму, а також очистити дихальні шляхи.

Для нормального та повноцінного функціонування слизової дихальних шляхів потрібно, щоб вона була постійно вологою. Таке зволоження відбувається двома способами – зовнішнім і внутрішнім: зовні вона зволожується за допомогою пиття, а всередині – завдяки вологому повітрю.

Якщо рідини і вологи на слизовій оболонці занадто мало, це веде до поганого відділенню мокротиння, а також викликає погане відкашлювання. Тому в такому випадку хворому допоможуть препарати, що розріджують мокротиння, вправи, здатні підсилити виведення секрету, а також необхідно приймати народні рецепти, здатні посилювати дію медичних препаратів.

Також хворому потрібно приймати засоби для розрідження мокротиння, які п’ють для того, щоб швидко вивести слиз їх бронхів.

Що означає колір мокротиння

чоловік кашляє



Що означає колір мокротиння при перебігу бронхіту? Така слиз може показати доктору про тип хвороби, що протікає в порожнині легенях і бронхах. Після виявлення відтінку секрету лікар зможе зрозуміти, чому у пацієнта не відбувається відходження мокроти при бронхіті.

Легенева слиз якого кольору вважається менш небезпечною для здоров’я, а також що означає будь-яка забарвлення даної слизу? Колір мокротиння може показати доктору про збудника захворювання, а також тип і ступеня хвороби. Крім того, за допомогою кольору лікар зрозуміє, чому у дитини або дорослої людини не відходить мокротиння протягом довгого часу. Прозорий слиз вважається менш небезпечною для здоров’я, так як в ній будуть відсутні шкідливі домішки у вигляді вірусів і бруду.

Яка буває слиз при бронхіті і характер мокротиння:

  1. Білий колір. Нормальний секрет порожнини бронхів має прозорий і білий вигляд. Якщо мокрота білого і трохи жовтуватого відтінку і супроводжується кашлем, а також сильним відхаркуванням, в організмі має місце розвиток хронічного бронхіту.

Мокрота при хронічному бронхіті показує наявність запалення в організмі, яке потрібно обов’язково лікувати, тим більше що хронічна форма вважається запущеним захворюванням, що несе багато шкоди здоров’ю людини.

  1. Жовтий колір. Жовта мокрота при бронхіті з’являється через те, що в її склад потрапляють клітини імунної системи, такі як нейтрофіли.

Лікар оглядає горлоЇх проникнення в область запалення організму говорить про попадання і розвитку у людини в легенях алергену. В такому випадку, крім жовтої слизу, у хворого також відзначаються деякі алергічні ознаки. Допомогти поліпшенню стану зможуть ліки як проти бронхіту, так і противоаллергенние кошти.

  1. Зелений колір. При ураженні імунних клітин і їх розпаді вони стають зеленими і надають слизу колір. Нерідко це говорить про розвиток в організмі інфекції, яка присутня в ньому вже довгий час. Зелена мокротиння при бронхіті може погано відходити, тому хворому знадобиться прийом антибактеріальних препаратів, а також вітамінних комплексів, кожен з яких підвищує і зміцнює імунітет.

З метою прискорення відходження мокроти при хронічному бронхіті хворий може зробити деякі вправи, так як таке тренування прискорить відділення слизу і швидко виведе її з організму.

  1. Коричневий колір. Бронхіт, мокрота при якому має коричневий відтінок, виникає через активне розпаду еритроцитів в організмі. Зазвичай в такому випадку теж погано відходить мокротиння, оскільки захворювання виникає в разі токсичного ураження легень або важкого перебігу хронічної форми хвороби.

У будь-якому випадку людина повинна знати, чим розріджувати мокроту при бронхіті (вправи, препарати), щоб швидко вилікувати захворювання і не привести організм до розвитку ускладнень.

Чим можна лікувати і розріджувати мокроту

Амброксол

Швидке відходження слизу вважається важливим етапом одужання людини. Тому важливо знати, як можна розріджувати в’язку мокротиння, щоб швидко очистити дихальні шляхи.

Для ефективного лікування бронхіту і виведення слизу з бронхів хворому призначаються:

  1. Відхаркувальні засоби. Для звуження бронхів і відділення слизу потрібно використовувати препарати, в складі яких будуть присутні відхаркувальні компоненти. Наприклад, таким препаратом може бути Амброксол. Призначаються лікарські засоби лікарем після проведення аналізів і загального огляду організму.
  2. Інгаляції. Швидко зволожити слизову оболонку дихальних шляхів допоможуть інгаляції, які робляться за допомогою гарячої пари з цілющими травами і рослинами. До них відноситься ромашка, чебрець, календула і шавлія. Також інгаляції можна проводити мінеральною водою.
  3. Муколитики. Ці ліки ділять мокроту на невеликі шматочки, що дозволяє її швидше вивести з бронхів. Нерідко пацієнтові призначаються муколітики поряд з відхаркувальні засоби. Пийте їх разом повним курсом, і тоді лікування хвороби пройде достатньо швидко.
  4. Народні засоби. Грудної збір при бронхіті ефективно допомагає розріджувати мокроту і виводити її з організму. Така комбінація рослин була спеціально підібрана для зняття запалення в бронхах. Також швидко вилікувати захворювання можна «бджолиними продуктами» або соком алое.
  5. Вправи. Що робити, якщо слиз з легких не виходить? Для цього можна використовувати вправи, здатні відокремити секрет від стінок бронхів. Наприклад, такі вправи можуть виглядати наступним чином – дихальний тренажер або дихальна гімнастика, розігрівають процедури.

Також можна спробувати проводити зігріваючий масаж, який також дозволить швидко вийти з організму легеневої слизу.

Якщо патології легень в організмі відсутні, у слизу НЕ буде неприємного запаху.

Що робити, якщо слиз все-таки неприємно пахне? Для цього потрібно відвідати лікаря, який проведе аналіз харкотиння при бронхіті, визначить ступінь патології і її тип, а також призначить відповідне лікування.