Бромгексин інструкція із застосування. Досить часто медики прописують випускається в різних формах препарат, перед використанням якого повинна бути ретельно вивчена його анотація. Препарат допомагає боротися з кашльовими нападами незалежно від того, є присутнім мокрота чи ні. Якщо дозування дотримується правильно і враховуються можливі протипоказання, хвороба відступить без будь-яких ускладнень.
Фармакологічний ефект препарату і загальна інформація
Якщо уражаються органи дихальної системи, як захисна реакція виникає кашель. Спочатку він присутній в непродуктивною формі, а потім поступово стає вологим, при цьому слиз відходить на превелику силу. Тому в даний період хворому потрібні ліки, які будуть зменшувати густоту бронхіального секрету і посилять його виведення.
Серед величезної кількості медикаментів варто окремо виділити препарат Бромгексин.
Виробники пропонують на вибір різні форми ліки:
- сироп;
- Бромгексин-таблетки;
- драже;
- краплі;
- розчин (для інгаляцій і ін’єкцій).
Від чого допомагає Бромгексин? Кожна різновид призначається для певної категорії хворих і використовується з урахуванням того, від якого кашлю потрібне лікування – сухого або мокрого.
Такі ліки, як Бромгексин, має властивість швидко всмоктуватися з шлунково-кишкового тракту. За короткий час речовина потрапляє в кров, а потім переноситься в секреторні клітини дихальних органів. Завдяки Бромгексину мокрота втрачає свою в’язкість і легше виводиться при кашлі.
Якщо говорити в цілому, препарат від кашлю для дітей зарекомендував себе як ефективний засіб, у якого присутній ряд необхідних для одужання властивостей:
- Секретолітичний (муколітичний).
- Відхаркувальний.
- Слабку протикашльову.
Секретолітичний дію обумовлюється здатність до розрідження і деполімеризації волокон секрету (мукопротеїнових і мукополісахаридних). Також після надходження Бромгексину більш активно утворюється сурфактант легенів, через що захисна функція легеневої системи посилюється.
Застосування ліки сприятливим чином позначається на стані бронхів, відповідно – і на диханні в цілому. Якщо його грамотно вживати, до мінімуму знижується ризик розвитку таких ускладнень, як, наприклад, туберкульоз або бронхіт.
Відчутні результати можна спостерігати вже через дві доби після першого використання препарату, що має складний механізм дії.
Головне діюча речовина представлено гідрохлоридом бромгексина, який отримують штучним методом з алкалоїду природного походження – вазіціна.
З допоміжних компонентів слід відзначити наявність:
- лактози;
- руберозум;
- картопляного крохмалю;
- стеарата кальцію.
Бромгексин в залежності від того, яка форма випуску використовується, буде містити певну кількість діючого компонента. Наприклад, в таблетках його 4 або 8 мг. Якщо брати сироп, то на 5 мл мікстури доводиться також чи 4 мг, або 8.
Драже упаковуються в блістери по 25 штук і своїм зовнішнім виглядом нагадують вітаміни. Активної речовини в них теж 8 мг. Така ж кількість бромгексину присутній в 1 мл крапельного складу.
Оскільки Метаболізація препарату відбувається в печінці, а нирки займаються його виведенням, то у пацієнтів, що мають проблеми з даними органами, Бромгексин може накопичуватися, що спровокує передозування.
Показання та перелік обмежень
Знаючи про ефективність препарату, багато хто цікавиться: Бромгексин від якого кашлю необхідно використовувати? Бажано вживати ліки після того, як буде отримано рецепт від лікаря, оскільки має значення вік хворого, захворювання і наявність протипоказань.
Анотація до препарату містить докладні показання до застосування Бромгексину.
Зокрема, з його допомогою лікують пацієнтів з:
- трахеїтом, ларингіт;
- фарингіт в гострій формі;
- бронхіальною астмою;
- емфіземою легенів;
- бронхітом, в тому числі і обструктивним, трахеобронхітом;
- інфекційним ураженням дихальних шляхів;
- ларинготрахеїтом або назофарингитом хронічного перебігу;
- туберкульоз;
- пневмоконіоз;
- бронхіальнимизалозами або легеневими патологіями вродженого характеру.
Вибираючи Бромгексин, звичайно, слід звертати увагу на те, при якому кашлі його потрібно приймати. Даний препарат допоможе впоратися з будь-яким різновидом кашльового рефлексу. Єдине, прийом ліків повинен здійснюватися під керівництвом медика. Добре, якщо він дасть рецепт, хоча в аптеці ліки купується і без нього.
Бромгексин для дітей призначається досить часто, адже в ньому відсутня алкоголь, що робить ліки максимально безпечним для дитячого організму. Наприклад, часто використовується сироп Бромгексин 4 мг для дітей. Виняток становить крапельна форма, яка заборонена дітям до 12 років.
Важливо пам’ятати, що Бромгексин, як і будь-який інший засіб, має деякі протипоказання.
Його не можна використовувати при:
- Індивідуальної непереносимості складових.
- Виразці шлунка.
- Шлунковому крововилив.
- Ниркової і печінкової недостатності.
- Першому триместрі.
- Грудному вигодовуванні.
Жінки в положенні, звичайно, цікавляться, чи можна вживати Бромгексин при вагітності і в яких випадках. Медики пояснюють, чому 1 триместр і лактаційний період – час, коли заборонено пити ліки. Головне що становить легко проникає через плаценту, що не виключає виникнення порушень у розвитку плоду. Крім того, якщо годує пила Бромгексин, дитина може отримати його з молоком матері.
При необхідності Бромгексин при сухому кашлі призначається на пізньому терміні. Якщо користі буде більше, ніж можливої шкоди для немовляти, тоді лікар пропише Бромгексин при вагітності.
Важливо запам’ятати, що є неприпустимою сумісність ліки з протикашльовими засобами, в тому числі тими, які містять кодеїн.
В результаті їх взаємодії в дихальних шляхах накопичиться надто багато секрету, і дихати стане важко. Також протипоказано приймати Бромгексин разом з лугами.
Особливості прийому лікарського засобу
Як вже говорилося, дозування встановлюється лікарем, який керується даними про:
- хвороби, яка була виявлена у пацієнта;
- інтенсивності її протікання;
- віці хворого;
- індивідуальні особливості.
Хороші ліки в таблетках рекомендовано вживати після прийому їжі. Щоб посилити секретолітичними активність препарату, необхідно пити рідину у великій кількості.
Як приймати таблетовану форму дорослим і дитині?
- Від 6 до 14 років – Бромгексин 4 мг для дітей 6 штук, а Бромгексин 8 мг – 3 таблетки на добу.
- Після 14 і дорослим в день покладено таблетки 4 мг приймати 6 разів, Бромгексин 8 мг – тричі.
Чим хвороба інтенсивніше, тим довший буде терапія. Стійкого результату вдається досягти через 4-5 днів. Бромгексин-таблетки, як свідчить інструкція, не варто приймати без крайньої необхідності довше 5 діб. Якщо лікар вважатиме за потрібне, лікування може тривати ще на місяць.
Бромгексин-сироп – відмінний засіб, яке рекомендується малюкам до 6 років.
Дозування, відповідно, встановлюється з урахуванням віку:
- хворому до 2 років Бромгексин-мікстура дається тричі на день по 2,5 мл після їди;
- 2-6-річним доза становить від 2,5 до 5 мл;
- від 6 до 14 дитячий сироп вживається в кількості 10 мл 3 рази на добу.
Бромгексин-сироп в основному випускається для дітей, але рідку форму можуть використовувати і дорослі пацієнти. Їм, а також дітям з 14-річного віку, треба пити сироп від кашлю Бромгексин тричі протягом дня по 10-20 мл за раз.
Бромгексин 8-капли має свою дозування:
- пацієнти старше 14 п’ють ліки в кількості від 23 до 47 крапель;
- 12-14-річним показано за раз 23 краплі.
У день ліки можна прийняти тричі. Необхідно знати, що в 1 мл, що становить 23 краплі, міститься бромгексина 8 мг.
Спосіб застосування крапельної форми може бути різним, тобто ліки п’ється як в чистому, так і в розведеному вигляді.
За половинці драже 3 рази в день дається пацієнтам від 6 до 14 років. Після 14 можна взяти за раз одну штуку, а якщо кашель запущений, тоді 2.
Бромгексин може використовуватися для інгаляційних процедур, зокрема, для цього існує лікарський розчин.
Для сеансу знадобляться інгалятори:
- Компресорний.
- Ультразвуковий.
- Електронно-сітчастий (меш-небулайзер).
Струмінь повітря, ультразвук або коливання сітки провокують трансформацію розчину в аерозольну форму. Завдяки цьому ліками можна обробити абсолютно кожну ділянку дихальних шляхів. За допомогою інгаляцій ефект досягається набагато швидше, при цьому не страждає травний тракт.
Інструкція по застосуванню для дітей говорить, що в день достатньо двох сеансів. Дорослі також можуть використовувати Бромгексин у вигляді розчину для інгаляцій.Дозується препарат таким чином:
- від 2 до 10 років – знадобиться 2 мг кошти;
- до 14 береться Бромгексин 4 мг для дітей.
У дорослому віці Бромгексин використовується в кількості 8 мг, при цьому інструкція вказує, як саме повинна здійснюватися процедура:
- Змішується розчин і дистильована вода (1: 1).
- Склад нагрівається до температури тіла.
- Готове ліки поміщається в ємність.
Якщо присутній важка форма бронхолегеневої патології, розчин в розведеному вигляді вводиться внутрішньовенно по 2-4 мг 2-3 рази на день. Введення проводиться повільно – протягом 2-3 хвилин, інакше не виключається погіршення стану. Процедура також може знадобитися пацієнтам після хірургічного втручання, щоб не дати в’язкої мокроті надмірно накопичуватися.
Мікстури інструкція містить попередження: лікування бромгексином іноді провокує побічні дії.
Хворий може постраждати від:
- кропив’янки;
- алергічного дерматиту;
- набряклості;
- диспепсії;
- нудоти;
- запаморочення;
- болю в голові;
- посиленого потовиділення.
Зазвичай подібні явища спостерігаються тоді, коли таблетки від кашлю або інша форма препарату використовуються безконтрольно і надмірно.
Ліки з подібним впливом на організм
Більшість впевнене заявляє: немає сенсу купувати дороге імпортне ліки, якщо можна знайти більш доступний засіб з подібними властивостями. Дійсно, у будь-якого препарату зарубіжного виробництва є дешеві вітчизняні замінники, які містять такі ж активні компоненти і надають подібне вплив. Бромгексин не став винятком, а тому варто перерахувати існуючі аналоги настільки ефективного препарату.
Хворі, які потребують засобі від кашлю, можуть в аптеках придбати російські лікарські засоби, які будуть набагато дешевше розрекламованого імпортного «Берлін Хемі». Бромгексин має склад, який мають і інші таблетки.
Зокрема, варто звернути увагу на:
- бромгексин;
- Бромгексин Мс;
- Бромгексин-УФБ.
Ще дешевше виявиться препарат з такою ж назвою, але зроблений в Білорусі.Серед російських сиропів відмінно підійде:
- Бромгексин-Акрі.
- Бронхостоп.
Бромгексин спосіб застосування має різний, його нескладно замінити ліками інших виробників зі схожим дією:
- Лізомуціном;
- Бізолваном;
- Муковіном;
- Мукалтином;
- Бронхіпрет і так далі.
Для деяких медикаментів може знадобитися рецепт.
Деякі задаються питанням, що краще вживати при кашльових нападах – Бромгексин або Лазолван. Оскільки і перший, і другий препарат володіє практично однаковою ефективністю, вибір робиться на власний розсуд, не забуваючи при цьому про протипоказання.
Даний препарат виявиться дієвим незалежно від вікової категорії. Завдяки вступнику в організм речовини вдається впоратися з сухим кашлем, а також максимально швидко усунути скупчується слиз. За бажанням можна придбати аналогічний засіб за більш доступною ціною.