У чому різниця між амброксол і Аскорілом і що краще



Амброксол або Аскор що краще? Питання вибору найефективнішого препарату завжди стоїть перед хворими. Кожному хочеться вибрати саме результативне і бюджетний кошт. Обидва випускаються у формі сиропу і призначаються як відхаркувальний засіб при запаленні дихальних шляхів. На чому зупинити свою увагу, якщо вибір стоїть між амброксол або препаратом Аскорілом?

застосування Аскор

Дівчина в аптеці

Всі лікарські препарати носять певну функцію для організму. Аскор відноситься до комбінованих засобів. У його складі містяться три діючих компонента, кожен з яких несе свою власну функцію. У сукупності всі складові борються з кашлем і полегшують вихід мокротиння з організму.

До складу сиропу Аскор входять наступні компоненти:

  1. Сальбутамол – це речовина, яка сприяє пригніченню нападів кашлю, задухи.
  2. Гвайфенезін – розріджує в’язку і густу слиз, допомагає кращому виведенню мокротиння з легких.
  3. Бромгексин – виводить мокроту, знижує напади кашлю.

Завдяки складу, Аскор відноситься до протикашльових і муколітичних медикаментів. Випускається він у вигляді таблеток і в сиропі. Сироп призначений для пацієнтів дитячого віку, але частіше за все вони відмовляються його пити, тому що на смак засіб трохи гірчить.

Вартість препарату знаходиться в діапазоні від 250 до 450 рублів. Ціна залежить від обсягу.

Засіб призначається при:

  • бронхіті;
  • туберкульозі;
  • кашлюку;
  • загостренні бронхіальної астми;
  • запаленні легенів.

Аскор не призначають при простій застуді або інфекції вірусного плану. Для його призначення потрібні серйозні свідчення. У хворого повинен бути сухий непродуктивний кашель. Його не можна використовувати без контролю, як інші рослинні сиропи від кашлю!

Лікування можна починати тільки після консультації з лікарем.Аскор



Аскор має свої протипоказання:

  1. Не рекомендується його прийом при серцево-судинних захворюваннях.
  2. Не рекомендують його при гормональних розладах, наприклад, при цукровому діабеті.
  3. Виразка і запалення шлунка.
  4. Патологічні відхилення у функціях нирок і печінки.
  5. Дитячий вік до одного року.

Не можна застосовувати препарат разом з ліками, які блокують кашель.

Прийом препарату може викликати побічні реакції з боку організму:

  • блювотний ефект, нудота;
  • алергічні прояви;
  • судоми;
  • загострення виразки шлунка.

Якщо пацієнт знаходиться в зоні ризику і призначення Аскор йому протипоказано, рекомендується підібрати аналоги. У препарату є кілька аналогів, які володіють таким же фармакологічною дією.

Перелік протипоказань великий, тому застосовувати препарат самостійно без консультації фахівця не можна.

Амброксол – аналог Аскор

Одним з широко використовуваних аналогів Аскор є препарат Амброксол. Засіб має яскраво вираженим відхаркувальну дію. Його призначають пацієнтам, у яких спостерігаються труднощі з виведенням мокроти з організму.

Амброксол

Амброксол не тільки розріджує мокротиння, у нього є ряд позитивних моментів:

  • підвищує імунітет;
  • знімає запальний процес.

Він активує клітини, які борються з мікробами.

Препарат можна придбати в формі:

  • капсул;
  • таблеток;
  • солодких сиропів, призначених і для дітей, і для дорослих;
  • препаратів для інгаляцій;
  • розчинів для уколів.

Препарат прописується при хронічному і гострому перебігу запалень дихальних шляхів. Застосування препарату необхідно, якщо пацієнта мучить жирних мокрота, не здатна самостійно вийти їх організму.

Амброксол прописується при патологіях:

  • запалення легенів;
  • бронхіальна форма астми;
  • обструкція легких хронічного типу.

Лікарський засіб можна використовувати при ринітах, гаймориті, ларингіті.

У терапії малюків зазвичай застосовується ліки у формі сиропу, який дозволяється використовувати для дітей раннього віку. Курс лікування повинен тривати не менше п’яти днів. Максимальний прийом препарату становить сім днів. Тривалість курсу може бути відрегульована за показаннями лікаря, якщо захворювання протікає у важкій формі.

Амброксол в таблетках заборонено давати дітям. Дана форма випуску призначена тільки для дорослих. Курс терапії розрахований на один-два тижні. Таблетки застосовуються три рази в день після їди.

Найбільш дієвим прийнято вважати прийом кошти для інгаляцій. Робити процедуру рекомендується з використанням небулайзера. Ефективність полягає в швидкому проникненні лікарського препарату в запалені органи. На відміну від інгаляцій, таблетки починають діяти тільки після повного розсмоктування. А розчин для інгаляції починає свій вплив вже через п’ять хвилин після застосування. При такому способі відбувається мінімум втрати діючих речовин.

Препарат здатний не тільки справлятися з мокротою, але і позбавити від сухого непродуктивного кашлю, адже він часто супроводжує розвиток гострого бронхіту і запалення легенів.

Забороняється лікуватися тільки цим препаратом. Він не може позбавити пацієнта від основної причини, що викликає появу сухого кашлю.

Протипоказання і побічні ефекти Амброксолу

Існують певні правила прийому препарату:

  1. Не можна приймати його перед сном.
  2. Не використовується в поєднанні з протикашльовими засобами.
  3. Якщо у пацієнта порушений кашльовий рефлекс, необхідний контроль прийому з боку лікарів.
  4. Не рекомендується робити дихальну гімнастику.

При передозуванні медикаменту можуть виникнути побічні ефекти.

Вони проходять після того, як скасовується препарат. Основними побічними явищами є алергічні реакції з боку організму:

  • анафілактичний шок;
  • висип;
  • роздратування у вигляді кропивниці;
  • дерматит алергічного характеру;
  • набряки.

У деяких хворих спостерігається слабкість, розлад кишечника, болі в голові, блювота, нудота.

При настанні таких симптомів необхідно:

  • зробити промивання шлунка;
  • вжити в їжу продукти, що містять жир.

Амброксол строго протипоказаний в поєднанні з алкоголем.

Його не можна призначати пацієнтам, у яких спостерігаються:

  1. Судоми.
  2. Виразка шлунка і 12-палої кишки.
  3. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

У препарату є велика кількість аналогів, які можуть бути використані в якості інгаляцій.

Який препарат вибрати – Амброксол або Аскор

Що краще – Амброксол або Аскор? Кожен при виборі ліків хоче зупинитися на найефективнішому і найменш дорогому. У чому різниця між двома аналогами?

Якщо порівнювати Амброксол і Аскор між собою, то перший препарат має менше небажаних заборон з боку організму. Це його найголовніша перевага. Крім того, Амброксол дешевше, а цей фактор грає не малозначиму роль. Найчастіше його вибирають саме за рахунок вартості.

Амброксол має свою перевагу перед Аскорілом за рахунок своєї можливості застосування інгаляцій. При такому способі лікування збільшується концентрація антибіотиків. На відміну від аналога, даний розчин не створює ризик розвитку бронхоспазмов. Це дуже важливо, коли мова йде про лікування хворих з обструктивною формою захворювання легенів, при бронхіальній астмі. Перевага Амброксолу полягає в тому, що його можна приймати дітям з перших днів життя.

Так як обидва препарати використовуються при гострих випадках запалення дихальних шляхів, застосування їх без призначення лікаря не рекомендується. Тільки після встановлення точної клінічної картини можна вибирати, який саме препарат необхідний пацієнтові.

Інші аналоги Аскор

Флюдітек

Аскор має великий ряд аналогів, які схожі за своїми фармакологічними властивостями між собою:

  1. Хороший структурний аналог – Лазолван. Він дешевше, ніж перераховані вище засоби. Основною діючою речовиною є амброксола гідрохлорид. Аскор, на відміну від Лазолван, здатний розширювати бронхи і знімати спазми. Вже через 20 хвилин після прийому Аскор хворі починають вільніше і легше дихати, у них пропадає тяжкість у грудях. Саме за рахунок цієї властивості при складних випадках бронхіальної астми, обструктивного запалення дихальної системи призначається Аскор. Часто обидва препарати призначаються в комплексному лікуванні.
  2. Флюдітек – ліки здатні розріджувати мокроту, знімати запалення. Він більш безпечний, ніж Аскор, викликає менше побічних ефектів. Якщо порівняти обидва препарати, то Аскор набагато сильніше. Тому його призначають в більш складних випадках.

Підбір аналогів повинен завжди бути заснованим на складі і дію препарату.

Більшість пацієнтів вибирають певні аналоги, орієнтуючись на більш низьку вартість, не звертаючись за консультацією до лікаря. Це призводить до того, що при складних випадках захворювання пацієнти приймають слабкі препарати.