Що таке астматичний бронхіт і чим він відрізняється від астми



Астматичний бронхіт – це захворювання, яке викликається різноманітними видами інфекцій або алергією. При подібному недугу збільшуються і набрякають бронхи, а також спостерігається їх гіперсекреція.

Основна відмінність астматичного бронхіту від астми полягає в тому, що людина не може задихатися, у нього не трапляються напади задухи, але в сучасній пульмонології цю хворобу розглядають як йде в парі з астмою. Медичні працівники стверджують, що якщо не лікується астма, то може виникнути бронхіт. Найбільш схильні до недугу діти, що знаходяться в дошкільному віці.

<h2>Провокатори хвороби

легкі

Хвороба провокують різноманітні алергени, які поділяються на такі види:

  1. Неінфекційні. Складаються з різноманітних подразників з їжі і побуту у вигляді пилу, вовни, рослинного пилку для чищення та фарбувальних засобів, а також цитрусів, шоколадних виробів, горіхів, продуктів моря. Алергія може бути викликана червоною і помаранчевої ягідної, фруктової та овочевої продукцією, в тому числі негативно може відреагувати організм після вживання моркви, тому варто підбирати метод лікування. Терапія при цьому повинна усувати вплив алергену, в тому числі і в домашніх умовах.
  2. Інфекційні. Дратівливо впливають на слизову оболонку. Організм може дратуватися від впливу стафілококових бактерій, грибків, цвілі. Астматичний бронхіт у дітей може розвиватися через спадкової схильності або алергічних проявів, після вживання будь-яких медикаментозних препаратів, а також після зробленого щеплення. Симптоми астматичного бронхіту нерідко виникають після перенесених респіраторних хвороб, в тому числі бронхітів, грипу, кору і коклюшу.

Визначити причину, яка посприяла формуванню астматичного бронхіту, може тільки лікуючий лікар. Самостійно визначати цю причину строго заборонено.

Як виявляється захворювання, ускладнення

Для цього захворювання характерне комбінування рецидивів і частих загострень, які виділяються рядом симптомів.

Визначити наявність астматичної форми бронхіту можна за такими ознаками:

астматичний бронхіт



  • часто трапляється нападоподібний кашель;
  • дихання людини утруднено, воно хрипке і свистяче;
  • спостерігається експіраторна різновид задишки;
  • першить у горлі;
  • у хворого спостерігається нежить;
  • пацієнта лихоманить;
  • погіршується загальне самопочуття хворого.

У перший час недуги кашель сухий, без виділення мокротиння. Але через деякий час в кашлі з’являється волога, а напади виникають частіше. Ці симптоми характеризують гострий бронхіт з астматичним компонентом.

Обструктивний бронхіт з астматичним компонентом є на ускладнену форму хвороби.

Для хвороби характерні такі прояви:

  • кашель з’являється в нічний час;
  • порушується дихання;
  • людина відчуває легке задуха;
  • густо відходить мокротиння, має темно-зелений відтінок.

Основний фактор, що приводить до недуги – забруднена навколишнє середовище.

Терапію астматичного типу бронхіту проводять муколитическими і зволожуючими препаратами, а також домашніми засобами оздоровлення, але до прийому ліків варто проконсультуватися з медичним працівником. Це дозволить уникнути настання неприємних наслідків для здоров’я людини. Лікування повинно бути симптоматичне. За необхідності застосовуються різноманітні медичні препарати, промивають ніс і носоглотку.

Хронічна форма захворювання

Якщо повторення астматичних ознак при бронхіальній астмі відбувається регулярно протягом 3-4 місяців, то гостра форма недуги переходить в хронічний бронхіт з астматичним компонентом.

Ознаки недуги в цій фазі відрізняються різноманіттям:

задуха

  • спостерігається задуха;
  • утрудненість видиху;
  • дрібні бронхи при їх просвічуванні стають менше по діаметру;
  • слизова бронхів характеризується набряком;
  • збільшення ознак недуги, якщо змінюється вологість повітряних мас і температурний режим.

Часто недугу піддаються працюють на виробництві, особливо ті, хто працює на металургійних і нафтопереробних заводах. Також недуга діагностується у курців. Негативно впливають на слизові бронхів частинки тютюну, пил і пар шкідливих хімічних речовин, які знаходяться в сигареті. У зоні ризику знаходяться люди, чий вік перевалив за 50-річний рубіж.

Негативними факторами дратується слизова в бронхах, що веде до дисфункції цих органів. Саме тому висновок мокротиння в повному обсязі не проводиться.

Бронхіт як послідовник астматичного недуги різниться на обструктивну і не обструктивную фази. Якщо проходить другий різновид хронічної форми, то людина може жити повноцінним життям і працювати.

Чи може бронхіт перейти в астму? Таке питання нерідко зустрічається в сучасному світі. Після хронічного бронхіту астма може турбувати людину все життя, тому важливо вчасно лікувати бронхіт з астматичним компонентом як у дорослих, так і у дітей.

Бронхіт з астматичним компонентом у дітей фахівці вважають однією з різновидів алергічного захворювання. Часто зустрічається у тих дітей, батьків яких турбує алергія, або ж в тих випадках, коли в ранньому віці спостерігається діатез, що переходить в ексудативну форму.

Дитина у віці до 6 років часто зазнає впливу різноманітних алергічних засобів, які, накладаючись на хвороби верхнього дихального шляху, часто сприяють виникненню бронхіальним астматичних явищ. Астматичний бронхіт, що протікає у дітей, має свої симптоми і лікування. У дитини звужуються бронховие просвіти, так як в бронхах збільшується кількість слизу.

Проведення діагностичних заходів

Щоб правильно діагностувати астмоідний бронхіт, лікарем проводиться оцінка загального стану зі збором анамнезу пацієнта, а також призначається проведення різноманітних аналізів. Визначення характеру захворювання проводиться пульмонологом, алергологом і лікарем-імунологом.

 Вищевказані лікарі спільно проводять ряд заходів:

У лікаря

  1. Визначається, в якому стані знаходиться грудна клітка хворого і як переходить захворювання з гострої стадії в хронічну.
  2. Використовується фонендоскоп для визначення характеру хрипів.
  3. Проводиться рентгенографічне дослідження для визначення, в якому стані знаходяться легкі, зокрема, медіальний і латеральний відділ.
  4. Проведення бронхоскопічного дослідження.
  5. Хворий здає аналіз крові для визначення кількості імуноглобулінів та гістаміну.
  6. Проводяться проби шкіри, щоб визначити, що викликало алергічну реакцію в даному конкретному випадку.
  7. Іноді сіють мокроту за допомогою бактеріологічного аналізу, щоб визначити, яка бактерія викликала хворобу. Крім того, за допомогою подібних заходів можна визначитися, який антибіотик допоможе вилікувати бронхіт, який розвивається при астмі.

Лікувально-оздоровчі заходи

Лікування бронхіту з астматичним компонентом проводиться пульмонологом і терапевтом.Оздоровлення проводиться наступними компонентами:

  • бронхолітичними медикаментами (еуфілін або сальбутамол);
  • антигістамінними препаратами (тавегілом, димедрол, Зиртека, зодак, супрастин);
  • спазмолітиками (Но-шпой або її аналогом – дротаверин);
  • муколитическими і відхаркувальні препаратами (Лазолваном, Амброгексалом, амброксол).

Якщо розвивається бронхіт з астматичним компонентом, то лікування при цій недузі проводиться в сукупності з дихальною гімнастикою:

Дихальна гімнастика

  1. Слід різко, енергійно, швидко і сильно вдихнути через носову порожнину. Втягується повітря з шумом. Видихати ж слід через ротову порожнину. Робити це потрібно, природно, м’яко і беззвучно.
  2. Дихати потрібно так, як ніби здійснюють маршовий крок. Якщо спостерігається задуха, то вправи слід припинити.
  3. Початкове положення при гімнастики має бути стоячим. Якщо спостерігається важка стадія хвороби, то гімнастику можна проводити, лежачи в ліжку.

Лікування астматичного бронхіту у дітей і у дорослих хоча і може проводитися в домашніх умовах, але варто проводити всі лікувальні процедури під контролем лікаря, щоб не наступили негативні наслідки для здоров’я людини.

Крім того, можна скористатися і народними методами лікування.

До того, як проводиться лікування народними засобами, варто проконсультуватися з лікарем. Він визначить, як лікувати, чи варто проводити оздоровлення в домашніх умовах.

Лікарі рекомендують такі методи оздоровлення:

  1. Береться молоко, додають мед і прополіс. Перемішати. Випити за 1 годину до сну.
  2. Звіробій, пустирник і кропива перемішують. 1 ст. л. суміші залити склянкою окропу і перемішати. Настояти годину-дві. Курс лікування становить один місяць.

Якщо турбує астматичний бронхіт, то лікування слід проводити після консультації в спеціалізованому медичному закладі, щоб не наступили негативні наслідки для здоров’я.