Список антибіотиків при бронхіті у дітей різного віку



Антибіотик при бронхіті у дітей є досить серйозним призначенням, яке повинно бути зроблено тільки досвідченим і кваліфікованим фахівцем, адже тільки він знає, які антибіотики приймати вашому малюкові. Кожен з нас іноді хворіє, але гірше і складніше переносять застуду саме діти, так як віруси і бактерії є дуже небезпечними для ще зовсім зміцнілого молодого організму.

Бронхіт у дітей – небезпечне захворювання, яке при неправильному лікуванні, через недбале ставлення лікарів при призначенні медикаментів може викликати сильні ускладнення. Незважаючи на те, що симптоматика і перебіг хвороби у всіх пацієнтів проходять практично однаково, до кожного окремого випадку покладається свій індивідуальний підхід.

<h2>Особливості призначення антибіотиків

дитина

При розвитку бронхіту дітям досить часто призначають прийом антибактеріальних лікарських засобів, але їх застосування повинно бути максимально доцільним, особливо якщо першопричинами зараження організму був вірус.

Так, до лікування бронхіту у дітей за допомогою антибіотиків можна приступати, якщо:

  • зроблений посів на флору, при якому були виявлені бактерії, що викликали бронхіт (чекати результатів доведеться від 5 до 7 днів, але це є обов’язковою умовою, ігнорування даного пункту виключається);
  • протягом трьох тижнів не помічається покращень стану хворого, організм самостійно не справляється з атакуючим недугою;
  • спостерігається слабкість, млявість, низький апетит;
  • відбувається виділення гнійного мокротиння;
  • має місце жар (температура тіла становить 38 градусів і вище), температура не знижується більше 3 днів.

Ні в якому разі не дають антибіотики дитині, який не пройшов спеціального обстеження.

Обов’язково проконтролюйте всі рекомендації лікаря: щоб уникнути дисбактеріозу кишечника, він зобов’язаний призначати будь-які супутні препарати, спрямовані на зміцнення функціонування імунітету.

Пам’ятайте, що успішно вилікувати бронхіт без наслідків можна тільки при грамотному зіставленні всіх аспектів, необхідних організму малюка.

При виконанні всіх умов одужання настає через два-три тижні від початку лікування.

Антибіотики дітям до 12 місяців

дитина, доктор



Найбільш ефективними антибіотиками, якими слід лікувати бронхіт у дитини, є ті, до яких бактерії з посіву проявили найбільшу чутливість. Якщо ж ліки не дає необхідного ефекту після двох днів, його слід замінити на більш ефективне.

Нижче представлений список засобів, одне з яких може бути прописано, щоб вилікувати бронхіт у дітей, вік яких не перевищує року:

  1. Амоксицилін – медикамент з сімейства пеніцилінів, охоплює великий діапазон дії. Його призначають, якщо кашель є супроводом до запалення легенів або отиту. Проводиться для дітей до року в вигляді капсул, які шляхом розчинення в заздалегідь прокип’яченої воді вживаються як сироп. Необхідна доза для малюка дорівнює всього чверті маленької ложки.
  2. Аугментин – має вигляд порошку, рекомендується пити у вигляді суспензії дітям від 3 до 12 місяців, щоб уникнути алергічних реакцій. Містить в собі кислоту, тому добре бореться з більшістю симптомів бронхіту.
  3. Зинацеф – цефалоспорин 2-го покоління, який входить в таку групу як антибіотики при бронхіті у дітей, крім цього, використовується у випадках таких захворювань, як пневмонія, гайморит, фронтит. З огляду на вагу малюка, ліки (30-100 мг) змішують з водою і виконують ін’єкцію.
  4. Зіннат – таблетки, вкриті оболонкою, готовий для вживання вид – суспензія, вироблена в співвідношенні 10 мг препарату на 1 кг ваги дитини. Виявляє ефект при ЛОР-захворюваннях, але не варто включати його в курс терапії, якщо вік малюка не досяг 3 місяців. Старшим дітям слід випивати суміш 2 рази на добу. Також можливо леченіеЗіннатом при обструктивному бронхіті у дітей.
  5. Супракс (Цефиксим) – антибіотик, дають дітям, які страждають від бактеріальних інфекцій у віці від півроку. На 1 кг ваги відводиться 2-4 мл вмісту. А щоб антибіотики для дітей не стали чимось жахливим, можна кришити таблетки і змішувати їх з соком.
  6. Цефтриаксон – цефалоспорин 3-го покоління, являє собою досить болючі ін’єкції (внутрішньом’язові або внутрішньовенні) в співвідношенні 20-50 мг на 1 кг ваги (для дітей молодше 14 днів) і 20-75 мг для дітей більш старшої вікової групи. Лікування антибіотиками займає мінімум 4 дні. Препарат хороший тим, що надає миттєве дію (як і більшість уколів).

Цефтриаксон категорично забороняється використовувати недоношеним і новонародженим з жовтяницею.

Антибіотики для дітей старше року

Для дво- і трирічних дітей існує маса інших антибіотиків.

Так, найкращі результати були помічені після вживання таких препаратів:

дитина

  1. Сумамед Форте – доповнює групу азалідів і діє завдяки наявності такої речовини, як Азитроміцин. Полегшує все симптоми бронхіту, отиту, фарингіту, пневмонії. Не слід давати дитині до 6 місяців, щоб уникнути непередбачуваних реакцій. Перед прийомом потрібно струснути флакон, щоб активувалися активні компоненти. Далі, в кількості 10 мг на 1 кг ваги дитини дають запити гранули достатньою кількістю води, це полегшить проходження через пищеводную трубку. Для швидкого одужання досить приймати засіб 1 раз на день протягом 3 днів.
  2. Супракс- дозволений для вживання абсолютно всім дітям починаючи з тих, хто ще на грудному вигодовуванні. Після 2 років життя призначають по 1-2 мл на добу 3 рази на день. Медикамент потребує розведенні кип’яченою водою.
  3. Флемоксин Солютаб – діспергіруемие таблетки, активні за рахунок наявності Амоксициліну. Малюкам на 2-3 роках життя достатньою є доза буде 250 мл 3 рази на добу. Також дані антибіотики ефективно борються з дитячою ангіною.
  4. Бісептол – займає на ринку лікарських препаратів гідну позицію і є популярним серед населення. У ролі головних компонентів виступаютсульфаметоксазол і триметоприм, за рахунок яких засіб активно бореться з більшістю мікробів, які шкодять дитині. Найкраще включати його в курс лікування малюкам, яким більше 3 років, але на розсуд лікаря даний препарат може використовуватися і для молодших пацієнтів.

Для хлопців від 3 років спектр різноманітності антибіотиків ще ширше, так як вважається, що з цього періоду діти в змозі самостійно ковтати будь-які таблетовані форми і є менш примхливими і проблемними.

Також слід врахувати, що нерідко явищем буває то, коли малюк страждає алергією на ту чи іншу групу препаратів від бронхіту – в цьому випадку призначають для дітей антибіотики з представників інших категорій, наприклад, макролідів.

Сумамед і Рулид – назви, які лідирують серед дітей, яким заборонено вживання всіх перерахованих вище варіантів.

Що стосується групи цефалоспоринових антибіотиків, то їх переважно призначають у формі уколів, оскільки вони володіють сильним впливом, в силу чого дитячий організм часто їх відкидає. Проте, це кращі антибіотики при обструктивному бронхіті та ускладнених типах захворювання.

Правила прийому антибіотиків

Антибактеріальні препарати слід давати дітям з особливою обережністю. Для них існує свій певний порядок і дозування споживання – вони відрізняються від всіх інших ліків.

Слід проявити особливу уважність при лікуванні дитини, вік якого не досяг року. Так, якщо ви забули вказати в аптеці дозу виписаного вам препарату, а вдома не вивчили інструкцію по застосуванню, це може бути чревате для стану хворого, аж до летального результату.

Отже, яким же чином приймаються антибіотики при бронхіті у дітей?

Прийом здійснюється з урахуванням наступних моментів:

таблетки

  1. Чітко виконуйте всі пропорції, з урахуванням віку, ваги і симптоматики. Якщо ви помічаєте якісь відхилення від норми в ході лікування препаратом (побічні ефекти), усуньте даний антибіотик з курсу і проконсультуйтеся з педіатром, який краще.
  2. Пам’ятайте, що коли у дитини коліт в горлі і не спадає температура – неможливо допомогти йому, ігноруючи фактори, що забезпечують повноцінне відновлення організму. Потрібне постійне підтримування антибіотика в крові (прийом коштів кожні 8/12 годин – умова має виконуватися), а тривалість курсу може регулюватися тільки лікарем – не припиняйте боротися з бактеріями відразу ж після настання одужання.
  3. Антибіотики для дітей варто приймати в строгій залежності від кожного прийому їжі: якісь до, інші після. Це обумовлюється характером всмоктування призначених препаратів.
  4. Лікування шляхом антибактеріальної терапії дає негативний відгук нирках і печінці, тому намагайтеся максимально правильно збалансувати раціон вашої дитини. Вдавайтеся до вітамінів, пробіотиками фунгіцидів для підтримки здорової мікрофлори.

Дитячі бронхіти далеко не завжди лікують такими сильними препаратами, тому, перш ніж бігти стрімголов в аптеку, переконайтеся, а чи потрібні антибіотики саме вашому малюкові або це просто спосіб заробітку і свідоцтво недосвідченість фахівця.