Існують різні способи лікування такої проблеми, як кашель, але одним з найефективніших є рецепт з алое і медом від кашлю. Алое – це рослина, яка сприяє зниженню токсинів, очищенню крові, бореться із запальними процесами, підживлює імунну систему, є практично незамінним компонентом від кашлю для дітей.
Цікаво, що в XVIII столітті алое стало настільки популярним, що в Німеччині вирішили випустити монету «алоеталер» на честь первоцветущего рослини.
Сік столітника відмінно справляється з простудними захворюваннями, і завдяки вітамінам С, А, Е, В12 він надає потужний опір вірусам.
<h2>Якими лікувальними властивостями володіє алое
У народній медицині столітник – незамінний елемент при лікуванні простудних захворювань. Відзначено, що існує безліч рецептів, про які буде розказано трохи далі.
На сьогоднішній день багато хто задається питанням, які цілющі властивості алое допомагають відновитися після застуди.
Таких властивостей величезна кількість, але в основному виділяють наступні:
- Алое містить алантоїн – це елемент, який відмінно зволожує шкіру. Як результат, відбувається прискорення відновлювальних і загоюють процесів шкірних покривів.
- При використанні алое процес оновлення прискорюється і сприятливо впливає на загоєння тріщин або ранок.
- Алое є ефективним антибактеріальним рослиною.
- Алое також має в своєму складі дуже багато ферментів і вітамінів, серед яких виділяється природний мед.
Крім того, столітник активно використовують і в області косметології. Наприклад, сік цієї рослини заморожують в спеціальних формах для заощадження льоду. Утворені кубики застосовують для очищення обличчя. Крім того, сік з столетника додають в засоби для волосся і шкіри.
При цьому слід зазначити, що, незважаючи на всі корисні властивості рослини, його слід застосовувати тільки після попередньої консультації з лікарем, оскільки існує ряд протипоказань.
Рецепти приготування алое для боротьби з кашлем
Для швидкого позбавлення від кашлю існує кілька способів приготування столетника з медом. Дуже корисним в цьому плані є сік алое, часто застосовуваний при кашлі.
У комбінації з медом він допомагає:
- поліпшити стан імунної системи;
- насичує організм вітамінними елементами;
- знімає запальні процеси дихальних шляхів.
Готуючи засіб, змішуємо сік столітника з медом у співвідношенні 1: 1. Мед від кашлю краще вибирати з гречки або липи. Вони містять у собі найбільше лікарських властивостей. Здійснювати прийом кошти слід в кількості однієї маленької ложки 3 рази на добу. Після вживання ліків необхідно хвилин 30 утриматися від вживання їжі. Забороняється також пити воду. Як правило, такий засіб утримують в герметичній тарі в прохолодному місці. Час зберігання – не більше половини доби. Після цього всі корисні ферменти втрачають свої цілющі властивості.
- сік рослини – п’ятнадцять мілілітрів;
- мед – сто грам;
- масло (вершкове) – сто грам;
- жир гусака – п’ятдесят грам;
- какао – п’ятдесят грам.
Всі ці елементи ретельно змішуємо і ставимо на водяну баню для розігріву. До кипіння не доводити. Приймаємо зварений продукт в якості добавки в чай не менше шести разів на день. Засіб дає результати не тільки при кашлі та застуді, але і допомагає від таких серйозних захворювань, як туберкульоз, сприяючи откашливанию.
Для приготування страви з столітник, медом і лимоном необхідно перекрутити через м’ясорубку лимон з цедрою і алое. Додаємо в цю суміш мед і акуратно перемішуємо. Пропорції рекомендується брати рівні. Приймати кілька разів на день в розмірі однієї ложки, обов’язково до вживання їжі.
Така суміш ефективно бореться з хворобами простудного типу, зміцнюючи імунітет, покращуючи травлення і прискорюючи метаболізм.
Алкогольні рецепти з алое і меду
Одним з найефективніших засобів від кашлю у дітей є рецепт, який містить:
- мед;
- горілку;
- сік алое.
Отже, як приготувати алое з медом і горілкою від кашлю? Беремо емальовану ємність (можна також замінити скляною) і складаємо туди наші інгредієнти. Закриваємо кришкою і ретельно встряхиваем. Суміш з алое і меду залишаємо в холодильнику або іншому прохолодному місці до 10 днів. Протягом цього часу з’являється темна прозора рідина, яку варто давати дітям три рази в день перед їжею. В добу дітям дається 1 чайна ложка.
Слід зазначити, що для приготування соку з листя алое найкраще брати рослина, якому не менше 3 років. Найоптимальніший варіант – 5 років. При цьому якщо плануєте готувати сік з рослини, то не рекомендуємо його поливати за два тижні до його використання. Як правило, в лікуванні використовують товсті нижні листки, які необхідно дрібно нарізати, а потім віджати сік, склавши в марлю.
Ще один рецепт, що викликає відкашлювання при наявності сухої форми кашлю, включає в себе такі інгредієнти, як мед, алое, кагор. При цьому лікувальні властивості кагору нічим не поступаються користь алое.
В результаті будуть потрібні вищезгадані продукти в наступних обсягах:
- сік столітника – 400 мілілітрів;
- мед – 600 грам;
- кагор – 600 мілілітрів.
Об’єднуємо всі інгредієнти в заздалегідь підготовленої ємності, перемішуємо, а потім настоянка поміщається в прохолодне місце, бажано в холодильник. Приготоване засіб слід зберігати в герметичній упаковці. Дорослим рекомендується приймати по 1-2 столові ложки перед прийомом їжі тричі на день.
Крім того, даний засіб покращує функціонування шлунка, сприяє запобіганню астми і гаймориту.
Якщо є бажання, то можна створити настоянку з подрібненого за допомогою м’ясорубки листя алое. Якщо під рукою немає м’ясорубки, то можна натерти їх на тертці.Для приготування даного рецепту знадобляться такі інгредієнти:
- півкілограма схильних до подрібнення листя столітника;
- 150 мілілітрів рідкого меду;
- пляшка кагору.
З’єднуємо разом подрібнені листя столітника і мед, поміщаємо їх в затемнене приміщення, де вони утримуються на протязі двох днів. Потім в цю суміш додається кагор, і ємність залишається в такому ж положенні ще на два дні. Лікарський засіб застосовується в обсязі п’ятнадцять мілілітрів по три рази на день.
Засіб чудово справляється з різними проявами простудних захворювань і бронхітом.
Також можна зробити суміш для дітей від кашлю з алое, кагору, меду. Застосування дозволено дітям у віці, що перевищує дванадцять років.
Під час підбору інгредієнтів бажано використовувати медичний кагор, він має яскраво-червоний колір, але тільки за рахунок природних барвників.
Для приготування ліків будуть потрібні наступні обсяги вищевказаних інгредієнтів:
- мед – сто п’ятдесят грам;
- сік столітника (алое) – сто грам;
- кагор – двісті мілілітрів.
Всі інгредієнти перемішуються, потім поміщаються в герметичну ємність і ставляться в затемнене місце. Суміш настоюється при кімнатній температурі протягом чотирьох-семи днів. Приймати настоянку необхідно в розмірах однієї маленької ложки через півгодини після вживання їжі, використовують два-три рази на день. Тривалість прийому становить два тижні.
Протипоказання до застосування
З урахуванням того, що існує далеко не один ефективний рецепт від кашлю з алое і медом, все одно до застосування цих компонентів є ряд протипоказань:
- Заборонено приймати алое з медом від проявів кашлю у разі наявності алергічної реакції на будь-який з цих компонентів.
- Під час вагітності.
- Заборонено вживати будь-яких рецепти від кашлю з вищевказаними компонентами в разі присутності різних новоутворень, як доброякісних, так і злоякісних.
- Мед і алое протипоказані у разі розвитку кровотеч в шлунку, матці або гемороїдальних вузлах.
- Приготовлені кошти з алое від кашлю протипоказані у разі проблем з нирками, печінкою і сечовим міхуром.
- Дане ліки від кашлю не рекомендується приймати під час менструації.
- Застосування лікарського засобу не рекомендоване при підвищеному артеріальному тиску.
Алое від кашлю в сукупності з медом визнано найкращим засобом проти кашлю, але без консультації з доктором бажано не проводити лікування кашлю цими інгредієнтами, оскільки вони можуть викликати побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій.
Можливо ускладнення перебігу захворювання в разі індивідуальної непереносимості компонентів у вигляді блювотних позивів, постійного відчуття нудоти, апатії, швидкої стомлюваності.
Слід пам’ятати, що народна медицина допомагає тільки в сукупності з традиційними методами лікування.