Список ліків якими лікують пневмонію у дітей



Чим лікують пневмонію у дітей? Відповісти на це питання може тільки кваліфікований педіатр. Самостійно приймати подібне рішення досить небезпечно, так як існує безліч ускладнень, що розвиваються з причини неадекватної терапії. Багато батьків знають про те, що терапевтичні заходи при запаленні легенів у дитини неможливі без застосування антибактеріальних препаратів. Однак більшість ефективних сучасних антибіотиків можуть спровокувати розвиток алергічних реакцій або дисбактеріозу, а деякі лікарські засоби категорично заборонено призначати дітям. Уникнути негативних наслідків терапії можна тільки в тому випадку, якщо рішення про те, чим лікувати пневмонію у дітей, приймає досвідчений педіатр, і прийом буде проходити під контролем кваліфікованого дитячого лікаря.

Особливості вибору лікарських препаратів

Кашель, хлопчик

Вибір медикаментів для лікування пневмонії у дитини заснований на:

  • особливості перебігу захворювання;
  • виявленому збудника;
  • визначенні супутніх недуг;
  • встановлення причини розвитку хвороби.

Прийняти рішення про те, чим лікувати ту чи іншу форму недуги, можна, грунтуючись на результати докладного обстеження, в тому числі інструментального.

Прослуховування, дитина



Діагностика проводиться за допомогою:

  1. Аускультації (прослуховування за допомогою фонендоскопа).
  2. Перкусії (пальцевого простукування легеневих полів).
  3. Рентгенографії.
  4. Ультразвукового дослідження.
  5. Комп’ютерної томографії.

Діагностика пневмонії у дітей ускладнена особливостями перебігу хвороби. В першу чергу варто сказати про можливу відсутність підвищеної температури тіла. Часто саме через це батьки не завжди своєчасно звертаються за медичною допомогою, помилково приймаючи запалення легенів за звичайну респіраторно-вірусну інфекцію.

Підвищення температури до 38-39 ° – привід для призначення жарознижуючих засобів. Але в деяких випадках пневмонія у дитини протікає з субфебрильною температурою, що не перевищує 37,2-37,5 °, і в такій ситуації давати дитині жарознижуючі не рекомендується. Звичайно, призначення антибактеріальних препаратів є необхідністю, але зробити правильний вибір здатний тільки кваліфікований педіатр. Для того щоб зробити правильний вибір, необхідно правильно визначити збудника хвороби.

Від його чутливості, від віку і ваги залежить і те, який саме антибіотик буде призначений в якості стартового препарату при початку курсу лікування.

Крім того, потрібний препарат призначається після того, як буде встановлена ​​форма пневмонії. Важливий вид первинної інфекції, характерні особливості клінічної картини.

Класифікація

Лікувати пневмонію у дитини починають відразу після підтвердження попереднього діагнозу та визначення виду пневмонії:

  1. Внутрішньолікарняна розвивається у маленького пацієнта через 2-3 дні після госпіталізації в зв’язку з підозрою на розвиток бронхіту або іншого недуги.
  2. Позалікарняна або амбулаторна (домашня) виникає через відсутність своєчасного адекватного лікування гострої респіраторно-вірусної інфекції в домашніх умовах.
  3. Аспіраційна є наслідком попадання в дихальні шляхи чужорідного тіла.

Рентген, дитина, лікарЛіки, які будуть призначені для боротьби із запаленням, підбирають і в залежності від форми хвороби:

  1. Вогнищева характеризується яскраво вираженим затемненням окремих ділянок легеневих полів, які добре видно на рентгенограмі. Це може бути ускладнення після хронічного чи гострого захворювання, але іноді розвивається як результат застою в легенях, що виникає після перенесеного хірургічного втручання і тривалого дотримання постільного режиму. Початок хвороби супроводжується високою температурою тіла, сухим надривним кашлем, сильним ознобом. Через кілька днів під час кашлю починає виділятися гнійна мокрота.
  2. Сегментарна за симптоматикою і клінічній картині сходу з осередкової формою, але здатна вразити більшу частину легкого.
  3. Крупозної пневмонією найчастіше хворіють діти дошкільного і молодшого шкільного віку. Проявляється вона різким кашлем, що викликає сильні болі в грудях. Температура досягає 38 °. Лікування строго в стаціонарі.
  4. Особливо небезпечна інтерстиціальна форма пневмонії у дітей, викликана грибками кандида, вдиханням отруйних речовин (хлору), радіоактивним опроміненням. Ще одна причина розвитку даної форми недуги – індивідуальна непереносимість препаратів, яка не була врахована при виборі ліків. Таке трапляється в тих випадках, коли батьки вирішують лікувати дитину самостійно, без участі досвідчених лікарів.

Запалення легенів у дітей, як і у дорослих, може протікати як у гострій, так і в затяжній формі. Всі терапевтичні заходи при пневмонії у дитини проводяться виключно в стаціонарі.

Терапія в умовах стаціонару

Вилікувати запалення легенів у дитини можна без ризику розвитку ускладнення тільки в тому випадку, якщо звернення за медичною допомогою було своєчасним, а призначене лікування адекватним. Для дотримання даних умов важливо не відкладати візит до лікаря, запідозривши можливий початок запального процесу і не намагатися самостійно поставити дитині діагноз і вибрати відповідні ефективні лікарські препарати.

Блювота, дитина, мати Показанням для госпіталізації маленького пацієнта є:

  • висока температура;
  • сильний сухий кашель, що супроводжується болем у грудях;
  • запаморочення, слабкість, помутніння свідомості;
  • відмова від прийому їжі;
  • нудота і блювота;
  • порушення якості дихання.

Дитина, у якого в легких йде запальний процес, дихає часто, уривчасто. Вдих поверхневий, а всі спроби зробити глибокий вдих закінчуються приступом розриває кашлю, що викликає сильний біль у грудях. Якщо малюк ще не досяг віку 3 років, лікування будь-якого запального захворювання проводиться тільки в стаціонарі.

У лікарні після докладного обстеження і підтвердження попереднього діагнозу малюкові буде призначено ефективне лікування, що включає терапію:

  • антибактеріальну;
  • симптоматичну;
  • фізіотерапію.

У стаціонарі для дітей створені відповідні умови, в наявності є необхідні ліки, забезпечено повноцінне інструментальне обстеження.

Якість медичного обслуговування тут на високому рівні, і дитина протягом усього курсу лікування знаходиться під контролем висококваліфікованих лікарів.

 Терапія антибактеріальна і симптоматична

В першу чергу під час вступу дитини в стаціонар будуть проведені певні заходи, що входять до складу симптоматичних терапевтичних дій:

  • призначення жарознижуючих, для нормалізації температури і полегшення загального стану дитини;
  • підбір анальгетиків;
  • вибір антигістамінних препаратів.

Після отримання результатів перших аналізів, встановивши причину виникнення пневмонії, її форму і вид збудника, лікар негайно призначить найбільш ефективний антибактеріальний препарат.

Це може бути:

  1. Сумамед.
  2. Супракс.
  3. Цефтриаксон.

З огляду на, що багато антибіотиків викликають важку алергічну реакцію або стають причиною розвитку дисбактеріозу, самостійно вирішувати, який препарат давати малюкові, категорично заборонено.

прийом ліків

Величезної уваги заслуговує і правильне дозування. Лікар виконує розрахунки, грунтуючись на даних про вік і вазі дитини. Береться до уваги вид збудника і його сприйнятливість до кожного антибактеріальній засобу. Терапія препаратом, до якого хвороботворні мікроорганізми володіють високим ступенем стійкості, не принесе позитивних результатів і лише ускладнить подальше лікування. Точно визначити збудника можна тільки в умовах стаціонару після проведених досліджень крові та мокротиння.

Вибравши найбільш ефективний антибіотик, медики подбають про проведення якісної та результативної симптоматичної терапії. Крім жарознижуючих і анестетиків, маленькому пацієнтові будуть призначені антигістамінні препарати, ліки, що володіють муколітичних і бронхолітичну дію, кошти, що сприяють виведенню мокротиння.

Після того, як стан дитини помітно покращиться, йому буде призначено фізіотерапевтичні процедури, що володіють високою ефективністю, які не можна проводити при високій температурі. В умовах стаціонару використовують спеціальне новітнє обладнання для проведення інгаляцій з відхаркувальні засоби.

Помітно поліпшується стан малюка після електрофорезу з антибактеріальними препаратами. Такі процедури сприяють розрідженню мокротиння і полегшують її виведення. Дитина відвідує масаж і робить лікувальну і дихальну гімнастику. Все це сприяє якнайшвидшому його одужання. Деякі фізіопроцедури мають ряд протипоказань, тому призначаються і проводяться тільки кваліфікованим фізіотерапевтом.