Бронхолегеневі захворювання лікувати складно, і робити це необхідно своєчасно, тому лікарі рекомендують препарат Бронхобос, інструкція із застосування якого обов’язкова для вивчення. Дихальні шляхи найчастіше уражаються різними сезонними інфекціями. Перебіг таких захворювань супроводжується ускладненнями і протікає в складній формі з яскраво вираженими симптомами. Щоб застерегти себе і близьких від тривалих і виснажливих лікарняних, слід лікуватися перевіреними ефективними муколитическими і відхаркувальні лікарськими засобами.
Склад препарату і форма випуску
Перед покупкою ліків спочатку варто ознайомитися з основними і додатковими складом, який представлений в препараті, а також рекомендується почитати відгуки.
Покладаючись на позитивний досвід пацієнтів, яким свого часу допоміг Бронхобос, можна прийти до висновку, що даний медикамент уповільнює активність освіти виділень речовини (мокротиння), при цьому видозміни його структуру. Відбувається все це завдяки основному компоненту – карбоцістеіна, що сприяє мінімізації процесу вироблення в’язкою і еластичною рідини.
Мокрота, що скупчилася в дихальному тракті, під його впливом схильна до розщеплення і розчинення.
Препарат Бронхобос допомагає виробляти сіаломуцинів – специфічні речовини, мета яких в тому, щоб обмежити доступ вірусам, пов’язуючи їх воєдино. Таким чином їм перегороджує шлях до поширення по всьому організму.Бронхобос зараховують до категорії муколітичних засобів. В аптечних пунктах він представлений в трьох варіаціях:
- Гранули для приготування суспензії.
- Бронхобос капсули виробляються в твердій жовтого кольору желатиновой оболонці з порошкоподібною речовиною білого кольору всередині, але не для дітей. Крім основного компонента, до складу включені: крохмаль з насіння кукурудзи, стабілізатор стеарат магнію, желатин, ентеросорбент колоїдний діоксид кремнію. Випускаються вони в металлизированном блістері. У коробці 3 стандарти по 10 штук.
- Сироп розлитий в темну тару об’ємом 0,2 л. Містить він густу обволікає рідина рожевого або червоного відтінку з яскраво вираженим малиновим смаком і запахом. Випускається окремо для кожної категорії хворих.
ВеществоДетскій від 3 летВзрослий2,5% 5% Основне (мг): Карбоцістеін125250Вспомогательное (мг): Гліцерол (трьохатомної спирт) 135Етіловий спирт 96% 125Натрія гідроксид (каустична їдкий луг) 30,561Кармеллоза натрію (дезінтегрант) 20Лімонная кіслота510Метілпарагідроксібензоат E218 (консервант) 9Натрія сахарінат ( замінник цукру) 5Пропілпарагідроксібензоат E218 (консервант) 1Ідентічний натуральному ароматизатор маліна0,7Азорубін CI14720 (Е122) 0,05Вода в очищеному віде5
Юним пацієнтам при кашлі призначається виключно Бронхобос сироп. Їм подобається приємна на смак мікстура. Дорослим вибирати форму ліки слід виходячи з індивідуальних особливостей.
Дозування, показання та протипоказання
Хвороби, при яких лікар може призначити муколитическое засіб:
- Бронхолегеневі захворювання, що вражають трахею, бронхи, (бронхіт, трахеїт, астма) в гострій або хронічній формі, коли в наявності порушення освіти і відходження виділяється з бронхів.
- ЛОР-захворювання (отит, риніт, синусит), що виникають в результаті патологічних процесів, як відповідь на дію патогенних подразників.
- Використовується як засіб для підготовки пацієнта до процедури бронхографії або бронхоскопії.
Приймати Бронхобос можна тільки всередину, незалежно від форми випуску, якщо інша дозування не рекомендована лікарем:
- капсули. Допустима норма для людей старше 15 років по 2 кап. * 3 р. / Д. Досягнувши позитивного терапевтичного результату, коли кашель практично зійшов нанівець, то добова доза зменшується і дорівнює 2 кап. * 2 р. / Д .;
- мікстура. Допустима норма для дорослих – це по 15 мл (3 заходів. Ложки) 5% сиропу * 3 р. / Д. Малюкам від 3 до 6 прописується пити по 5 мл (1 заходів. Ложка) сиропу 2,5% * 4 р. / Д, а школярам молодших 15, але старше 7 років – по 5-10 мл (1-2 заходів. Ложки ) * 3 р. / д.
Загальний курс лікувальної терапії не може перевищувати 10 днів.Бронхобос, як і будь-які інші ліки, має свій перелік протипоказань, коли настійно заборонено його приймати:
- Людям з підвищеною індивідуальною непереносимістю компонентів або головного діючої речовини.
- Пацієнтам з хронічними захворюваннями і виразковими патологіями шлунково-кишкового тракту.
- Вагітним жінкам протягом першого триместру.
- Хворим з хронічним гломерулонефритом, особливо в період загострення.
- Людям, яким протипоказаний підсолоджувач аспартам.
Жінкам, які виношують дитину, в період другого, третього триместру, а також годуючим мамам Бронхобос може бути призначений, якщо наслідки від кашлю загрожують її здоров’ю.
Побічний ефект, аналоги та відгуки
Відхаркувальні препарати в ряді випадків надають побічна дія:
- На роботу травної системи. Проявляється це у вигляді відчуття нудоти, блювотній реакції, діареї, болю в епігастральній зоні.
- На стан шкірного покриву. Можливі алергічні прояви, що нагадують кропивницю, екзантему.
- На літніх пацієнтів з проявом обструкції дихальних шляхів.
- На людей, які страждають на бронхіальну астму.
- На загальний стан, що виражається в головних болях, слабкості і нездужання.
Препарати, виготовлені на базі карбоцистеина, – це схожі на Бронхобос його аналоги.
До них слід відносити:
- Флуіфорт сироп;
- Флуіфорт гранули для приготування суспензії;
- Флюдітек сироп;
- Лібексін Муко сироп.
На практиці препарат себе зарекомендував, тому про таблетці Бронхобоса пацієнти, які змогли впоратися з його допомогою з сухим кашлем, відгукуються в більшості випадків позитивно.
Катерина. Пили з дитиною сиропчик Бронхобос з метою позбутися від мокротиння. Ефект був видний уже через парочку днів.
Євген. У дочки 3,5 року після прийому Бронхобоса спочатку з’явилася нудота, а потім і взагалі її стало рвати. Відразу ж його скасували. Лікувалися звичайними таблетками від кашлю.
Інна. Яких тільки сиропів і капсул не ковтала. Врятували від виснажливого гхиканья капсули Бронхобос. Порадував результат. Легше стало буквально на наступну добу.
Варто відзначити, що препарат можна придбати в аптеці без рецепта, але не нехтуйте безпекою. Перед покупкою обов’язково прочитайте офіційну інструкцію.
А краще проконсультуйтеся з фахівцем, який володіє вашою історією хвороб. Не завжди підхід «прийму що-небудь і стане легше» працює на позитивний результат.