Список симптомів уповільненої пневмонії



Млява (та хвороба, яка триває довгий час безсимптомно) пневмонія є запальні процеси в легенях, яким не властиві відкриті симптоми. Дані ознаки можуть з’явитися через деякий час, коли людина вже буде на запущених стадіях недуги, сам не знаючи і не підозрюючи це. Млява пневмонія буває викликана бактеріями, вірусами або грибками, як і звичайна пневмонія. Крім безсимптомного появи, вона ще характерна локалізованими ураженнями легенів, на відміну від звичайної.

Причини

пневмонія

Звичайно, на це захворювання може захворіти кожен, але є й інші фактори, які впливають на перебування в зоні ризику.

У дорослих це можуть бути наступні фактори:

  1. Якщо людина працює на фабриці, де йому доводиться дихати токсичним повітрям, то він в зоні ризику, так як шкідливе повітря, проходячи через всі органи дихальних шляхів, може принести запалення, пошкодження слизової, внаслідок чого і може початися уповільнена пневмонія. Також в зоні ризику знаходяться люди, що палять або люди, які в народі звуться токсикоманами.
  2. Люди, які мають хронічні захворювання легенів або дихальних шляхів, наприклад, бронхіт або синусит. У такому випадку потрібно особливо стежити за всіма змінами у здоров’ї і за рецидивами.
  3. Якщо у людини ослаблена імунна система, то в такому випадку є великий шанс захворіти на пневмонію, так як при нормальному стані імунітету організм повинен ефективно вбивати всі мікроби при їх атаці, а в випадку з ослабленим імунітетом організм не справляється з інфекцією, що потрапила в організм.
  4. Безумовно, якщо жити в несприятливих умовах, то є ризик зараження такою недугою.
  5. Також в зону ризику входять ті люди, які мають різні серцево-судинні захворювання, будь то варикоз або тромбоз.

Є різні причини появи уповільненої пневмонії, у кожного вони свої, тому необхідно консультуватися з лікарем, щоб дізнатися причину своєї недуги.

симптоми

Пітливість, жінка



Зазвичай пневмонія такого типу проявляється локалізовано, в будь-яких осередках легких. Якщо пневмонія не виникла як наслідок якогось іншого захворювання, то спостерігається висока температура, утруднене дихання, високий пульс, загальна слабкість і швидка стомлюваність.

Спочатку захворювання не має зовсім ніяких симптомів, що і можна витягти з його назви. Але якщо довго не звертатися до фахівців, які не виявляти зміни у своєму здоров’ї, навіть незначні, то хвороба буде переходити на нові стадії і все з більшою силою показувати свої наслідки.

Крім того, можуть бути виявлені хрипи в грудній клітці, сухий або вологий кашель, велика кількість мокротиння, біль при кашлі.

Але, як це вже було відзначено, такі симптоми можуть проявлятися протягом великої кількості часу. Самолікуванням тут буде вже важко займатися, до того ж безглуздо. Чим швидше почати лікування, тим ефективніше і швидше вдасться позбутися від недуги.

Протягом сорока восьми – сімдесяти двох годин у дорослих з’являються також такі симптоми:

  • людина починає рясно потіти, проявляється нездорове потіння;
  • у пацієнта може піднятися пульс;
  • починається зміна голосу;
  • також виявляються хрипи в грудній клітці, часом дуже чутні.

Симптоми можуть бути тільки деякий час, так що їх можна сплутати з застудою. Але в такому випадку потрібно відразу ж йти до лікаря, щоб виключити цю хворобу!

Бувають і такі ситуації, коли уповільнена пневмонія є ускладненням звичного для нас захворювання, наприклад, гострої респіраторної вірусної інфекції. При боргом уникнення лікування більш звичною хвороби або неправильно підібраного схеми лікування у пацієнта можуть з’явитися такі симптоми, як висока температура, жар, ліхорадістое стан і інші перераховані вище симптоми.

Діагностика та ускладнення

Щоб діагностувати це захворювання, потрібно лише регулярно перевірятися у кваліфікованих фахівців. Щорічне проходження медичної комісії як ніколи допомагає в цьому багатьом людям, яким не вистачає часу сходити до лікаря в будні дні.

кашель

Для діагностики лікар:

  1. Для початку повинен оглянути пацієнта на присутність будь-яких зовнішніх змін у здоров’ї, а потім перейти до прослуховування грудної клітини, вислуховування скарг від самого хворого, вимірювання температури.
  2. Другим етапом діагностики є призначення аналізів і попереднє виставлення діагнозу. Як правило, виписується загальний аналіз крові і біохімічний аналіз, метою яких йде виявлення кількості лейкоцитів, швидкості згортання крові та наявність бактерій в крові, щоб заперечувати таке ускладнення, як зараження крові.
  3. Третій етап – це проходження флюорографії, яка дає чіткий локалізований осередок хвороби. Цією процедурою іноді і закінчують виставлення діагнозу і діагностування, переходячи безпосередньо до лікування.

Симптоми, описані вище, можуть належати не тільки даного недугу, а й іншим небезпечним захворюванням, наприклад, туберкульозу, який може бути не тільки в закритій формі, а й у відкритій, раку легенів.

Звичайно, для того, щоб повністю позбутися від усіх підозр щодо діагнозу, потрібно провести довгий дослідження, яке і виявить точну хвороба.

Ускладнення також можуть бути не з кращих, наприклад, той же туберкульоз, зараження крові, яке часто веде до летального результату, і абсцеси легких. Якщо ж людина почне раніше лікування і діагностування, то, безумовно, надія на одужання і світле майбутнє є.