Амбробене медикаментозний засіб для інгаляцій у різних вікових груп, яке є власником сертифікату Ratiopharm, GmbH. Виробництво ліків здійснюється в Німеччині. Форма випуску Амбробене – розчин, призначається для прийому всередину і виконання інгаляцій, в 1 мл розчину міститься 7,5 мг основної діючої речовини амброксолу гідрохлориду, йде в повній комплектації з дозатором, є інструкція по застосуванню.
В одному мілілітрі препарату міститься стільки корисних речовин, що після виконання кількох інгаляційних процедур можна буде повністю забути про кашель і болі в горлі.
Відзначено, що жоден аналог лікарського засобу не в змозі належним чином його замінити.
<h2>Продукція, що випускається форма препарату, його склад і упаковка
Засіб у вигляді орального розчину, а також для виконання інгаляційних процесів – безбарвний, без стороннього запаху, діє в ролі розчинника. Крім того, існує Амбробене розчин для ін’єкцій та розчин оральний.
До його складу входять такі пропорції:
- амброксола гідрохлорид – 7,5 міліграм;
- сорбат калію – один мг;
- хлористоводнева кислота – 0,6 мг;
- вода, що пройшла ретельне очищення.
Вид упаковки:
- скляна пляшка темного кольору зі зручною кришкою, оснащеної піпеткою – сорок мілілітрів, в комплектації також є дозатор у вигляді невеликої посудини, упаковка з картону;
- темний скляний пухирець зі зручною пробкою, оснащеної піпеткою для точного визначення крапель – 100 мл, в комплекті також є дозатор у вигляді невеликого стаканчика, упаковка картонна.
Клінічне напрямок: відхаркувальний засіб з муколітичних дією.
Медикаментозний засіб належить до групи відхаркувальних препаратів з сильним муколитическим впливом. Має безліч якостей, таких як: секретомоторну, відхаркувальну і секретолітичну дію.
Вперше прийнявши препарат, його дія можна помітити вже через півгодини, тривалість ефекту становить від 6 годин і до півдоби, після чого вам буде набагато легше дихати. А це означає, що жоден аналог не зрівняється з ним, так як будь-якого кольору він не був зовні, все ж головну роль грає вміст. Амбробене для сухого кашлю пом’якшить весь дихальний шлях. При цьому допоможе сироп для проведення інгаляції, головне, його правильно розвести, використовуючи рідину у вигляді очищеної води.
Фармакокінетика
У той же день після безпосереднього використання лікувального засобу всередину, воно висмоктується з шлунка і кишечника. Процес повного розсмоктування відбувається в період від одного до трьох годин безпосередньо відразу ж після вживання засобу. Завдяки пресистемному типу метаболізму будь-яка біологічна доступність кошти з’являється після першого використання, раніше спостерігалося посилення кашлю зменшується приблизно на 1/3 частину. Формування метаболітів в подальшому будуть елімінувати нирками. Зв’язаність плазми з кров’яними білками буде дорівнює приблизно 85%.
Чи можна використовувати в процесі вигодовування малюка грудьми? Засіб безпосередньо потрапляє в рідину спинного мозку, потім проходить в бар’єр плацентарного типу і може виводитися при годуванні грудним молоком. Якщо ж у матері кашель посилюється, то краще робити інгаляції з Амбробене. Інгаляції з Амбробене застосовні навіть при вагітності. При цьому слід зазначити, що склад лікарського засобу абсолютно безпечний для дітей.
Загальна кількість часу для виведення цих коштів може досягати 7-12 годин. Основний висновок розчину і його основних компонентів становить приблизно 22 години. Вироблення нирками досягає до 90 відсотків, і в незмінному його варіанті може бути виведено не менш 10 відсотків розчину. Якщо врахувати найвищу зв’язаність між ліками і білками, що знаходяться в крові, то великий Vd і повільне виведення з кров’яних тканин здійснюється за можливе діалізі, а при форсованому діурезі він практично не проводиться.
Амбробене розчин для прийому всередину призначається докторами при різних формах перебігу хвороб в області шляхів дихання, при цьому прописується препарат тільки в тій ситуації, якщо в склад не входять компоненти, на які у хворого алергічна реакція.
Він сприяє запобіганню появи і подальшого виділення в’язкого мокротиння.
Будь-яке правильне лікування на кожну людину може бути встановлено індивідуально і тільки фахівцями. До того ж, все буде залежати від перебігу хвороби. Категорично не рекомендується приймати Амбробене без призначення фахівця на протязі від 4 і до 5 днів. Його ефект з’являється після рясного пиття рідини, і він не дасть посилитися кашлю. Саме тому кожному хворому рекомендують пити багато води.
Процес дозування
Для визначення способу використання і необхідної дози ліків з ним в комплектації присутня інструкція із застосування.
Спосіб застосування: медикаментозний засіб у вигляді інгаляційного розчину і для безпосереднього вживання слід використовувати тільки після вживання їжі. Використовують шляхом розведення з водою. Для приготування дозволені один мілілітр ліки і вода – склад отриманої суміші містить всього 7,5 мг амброксолу.
Що стосується дозування і вживання ліків, то спостерігається наступна ситуація:
- Пацієнтам до 2 років призначають по одному мілілітр Амбробене за один раз, повтор прийомів здійснюється двічі на добу.
- Хворими від 2 до 6 років застосовується по 1 мл лікарського засобу три рази за добу.
- Тим, хто страждає від хвороб в області шляхів дихання і входять у вікову групу від шести до дванадцяти років рекомендовано приймати по 2 мілілітри розчину Амбробене двічі або тричі на добу.
- Дорослим і підліткам підійдуть такі дозування: на початку вживання чотири мілілітри лікарського засобу тричі протягом доби. Надалі прийом лікарського засобу скорочується до двох разів на добу.
Скільки днів застосовується ліки, безпосередньо залежить від хвороби і тяжкості її перебігу.
Як робити з даного лікарського засобу розчин для інгаляцій? До прийому інгаляцій підходить будь-який зручний обладнання, але виключаються інгалятори парового типу. Перш ніж включити пристрій, необхідно приготувати розчин з 0,9% розчину хлориду натрію Амбробене, призначеного для небулайзера.
Отже, як розводити Амбробене для інгаляцій?
Зробити дозування може кожен, для цього потрібно розбавляти сироп з розчином у співвідношенні 1 до одного. Для пацієнтів з бронхіальною астмою доведеться робити інгаляцію тільки після прийому інших необхідних препаратів.
Отже, дозування для інгаляції становить:
- Дітям дворічного віку основна доза становить – один мілілітр, розчин використовується один, максимум два рази на добу;
- Діткам від 2 до 6 років – два мілілітри, п’ють один або два рази на добу;
- Для дорослих людей і дітей, вік яких перевищив позначку в 6 років, прописують 2-3 мілілітра лікарського засобу 1-2 рази на добу.
Орієнтуючись на перебіг хвороби, дозу можна коригувати. У разі появи побічних дій можна використовувати аналог препарату.
Перш ніж почати лікування з фізіологічним розчином для ін’єкцій, необхідно пройти обстеження у лікаря. А також обережно потрібно проводити інгаляції з Амбробене, в тому числі і з фізіологічним розчином. Після інгаляційної процедури дитини краще укутати.
Спільне застосування ліків з рядом інших засобів: в разі суміщення Амброксолу з іншими препаратами може проявити застій секрету. Це є безпосереднім показником того, що при будь-якому комбінуванні ліків необхідно проконсультуватися з фахівцями. При використанні медикаментозного засобу спільно з антибіотиками йде збільшення секреції. Завдяки такому ефекту весь період захворювання буде проходити в полегшеному порядку і не буде викликати важкої форми, так як прямий вплив антибіотиків на запалену частину повністю усуває його нове поява.
Якщо ж після прийому препарату кашель посилився, то необхідно проконсультуватися з лікарем і, можливо, відмовитися від його вживання.
Протипоказання до застосування
Дуже часто побічний ефект препарату супроводжується нудотою, сухістю в роті і в усьому горлі, блювотою, диспепсією, гострими болями в животі, появою діареї. Це є реакцією на те, що склад містить в собі нестерпні пацієнтом продукти.
Алергічні реакції в більшості випадках не виявлялися, але можуть виражатися сильним свербінням, кропив’янкою, набряком і анафілактичним шоком.
У перші три місяці вагітності повністю виключається прийом даного препарату, а також при підвищеній чутливості до всіх складових частин лікарського засобу. З особливою обережністю приймати ліки пацієнтам з ішемічним захворюванням, а також при порушеннях функціональних реакцій мотора бронхів, при підвищеній в’язкості мокротиння, при виразках шлунково-кишкового тракту, у другому і третьому триместрі виношування дитини, при грудному вигодовуванні.
Хворим з різними патологіями функціонування нирок або ж при будь-яких хворобах печінки обов’язково потрібно звернутися до лікаря, де він, прописуючи Амбробене, підбере індивідуальну дозування. До того ж хворі будуть зобов’язані виробляти прийом ліків в строго визначені проміжки.
Амбробене розчин для ін’єкцій необхідно в зменшених кількостях приймати вагітним, а в період лактації доведеться призупинити годування малюка грудним молоком.
Використання при проблемах з нирками і печінкою: при наявності патологій нирок і печінки потрібно або взагалі відмовитися від прийому цього лікарського засобу, або зменшити основну дозування. Будь-яке лікування в подібних випадках необхідно проводити тільки під наглядом фахівця. Якщо при використанні ліків спостерігається алергічна реакція, бажано провести заміну на його аналог.
Використовуваний препарат для дітей: лікарський засіб готують у вигляді рідкого кошти для інгаляцій, таблетованій форми і фізрозчину, створеного для використання в небулайзере. Лікарський засіб у вигляді капсул заборонено використовувати дітям молодше дванадцяти років. Лікувальний процес дитині до двох років необхідно провести тільки під наглядом фахівця.
Детальніше про вплив препарату на різні функції організму описує анотація.
Особливі боку
Не слід комбінувати ліки з іншими протикашльовими засобами, що полегшують відходження мокроти з бронхів або ж легких. У рідкісних випадках при співвідношенні з іншими препаратами після чергового прийому лікарського препарату з’являлося почервоніння на шкірних покривах. Як тільки з’являється будь-яка зміна в стані здоров’я, наприклад, при плямах на шкірі або при сильному виділенні слизових, то необхідно терміновим чином звернутися до фахівця і, звичайно, припинити черговий прийом препарату.
Педіатричне призначення: Амбробене при сухому кашлі у малюка до двох років допоможе при виконанні інгаляції. І все ж процес інгаляцій дітям шляхом вдихання необхідно проводити тільки за порадою лікаря і тільки за виписаним їм рецептом.
Прямий вплив препарату на здатність керування автомобілем: за деякими дослідних робіт, особливого впливу препарату здатність управління авто і роботу з технічними засобами не спостерігалося. І все ж рекомендується дотримуватися особливої обережності і перед виїздом на авто краще не використовувати той чи інший препарат взагалі, так як після інгаляції, з неодноразовим введенням ін’єкції або прийомом препарату у вигляді сиропу може утруднити здатність концентруватися на дорогах і притормаживаются психомоторні системи. До того ж, якщо раніше кашель посилювався, то ви не могли не випити відразу кілька прийомів.
Перші ознаки інтоксикації можуть проявитися тільки протягом декількох годин. Але при дослідженні нічого подібного не було виявлено.
Але в деяких випадках вони виражалися тільки в нервовому стані людини, а також появі діареї. Сироп Амбробене добре переноситься після безпосереднього вживання всередину при дозуванні до двадцяти п’яти міліграмів за одну добу.
Слід зазначити, що Амбробене визнано найкращим засобом при сухому кашлі у дитини.