У чому полягає різниця Флюдітек і Аскор і що краще



Лікування гострих і хронічних респіраторних хвороб є симптоматичним, і при підвищеній в’язкості секрету призначають Флюдітек або Аскор що краще допомагає відходженню слизу. Кашель є найпоширенішим виснажливим симптомом, але не є окремим захворюванням. Лікування повинне бути спрямоване проти вірусу, бактерії або реакції імунної системи, яка провокує запалення і скупчення мокротиння в дихальних шляхах. Слиз, що утворюється в надлишку, здатна порушувати дихання, хоча і є захисним механізмом. Метою лікування стає оптимізація кашлю – швидке відходження мокроти.

Механізми впливу Аскор

Аскор

Аскор – комбінований препарат, що дозволяє домогтися швидкого поліпшення дихання при захворюваннях респіраторних шляхів з в’язкою мокротою. Адресовано дію речовин, перш за все, бронхіальній астмі зі спазмом і утрудненим вдихом.

До складу входять три засоби:

  1. Амброксол, який розріджує і розм’якшує мокротиння, полегшує її відкашлювання. Саме тому препарат використовують тільки при вологому кашлі з утворенням в’язкого секрету.
  2. Левосальбутамол використовується при лікуванні астми та хронічних обструктивних захворювань легенів, розслаблює м’язи на стінках дихальних шляхів, добре полегшує дихання.
  3. Гвайфенезін – це анксіолітик, що дозволяє збільшити відходження мокроти, впливає на адгезивність секрету дихальних шляхів.

дівчина



Амброксол відноситься до класу відхаркувальних засобів або муколитиков. Левосальбутамол – це бета-адреноміметик, який розслаблює м’язи в стінках дихальних шляхів, допомагає пацієнтам з оборотними обструктивними захворюваннями.

Рекомендовано приймати при наступних важких захворюваннях:

    • бронхіальна астма;
    • хронічний бронхіт.

Препарат не рекомендовано використовувати при застудах, ГРВІ, що не ускладнюються бронхітами або запаленням легенів.

Механізми впливу Флюдітек

В основі даного відхаркувальний і протизапальний сиропу лежить речовина карбоцистеин з множинним дією.

Препарат активує сіалова трансферазу – фермент келихоподібних клітин епітелію, що забезпечує кілька реакцій:

  • покращує склад мокротиння, збільшує кількість сіаломуцинів, які гальмують розмноження вірусів;
  • знижує в’язкість мокротиння, що дозволяє очистити бронхи, легені і носоглотку;
  • покращує структуру і відновлює слизову оболонку дихальних шляхів;
  • знижує кількість келихоподібних епітеліальних клітин, пригнічуючи вироблення слизу.

Препарат діє комплексно і на джерело кашлю, і на сам симптом. Основне призначення кошти – гарне відходження мокроти, оптимізація кашлю. Його не було застосовують на ранніх стадіях ГРВІ та бронхітів як симптоматичний засіб.

Найчастіше Флюдітек призначають при таких захворюваннях:

запаленням

  • бронхіти і альвеоліти;
  • запалення легенів;
  • муковісцидоз;
  • бронхоектатична хвороба.

Перераховані діагнози об’єднує вологий глибокий кашель з важким відходженням мокротиння. Препарат відрізняється впливом на всю дихальну систему, в тому числі і носоглотку з навколоносових пазух. Дія засобу дозволяє розріджувати слиз, знімати набряклість, покращувати подих.

Порівняння двох препаратів

Флюдітек або Аскор призначають при хронічних бронхітах, які важко піддаються лікуванню, а також при схильності до бронхоспазму і астматичному статусі. Обидва засоби відносяться до мукорегуляторов, які покращують якісний склад слизу і впливають на її відходження.

Флюдітек можна призначати дитині від одного місяця. Протипоказаннями є хвороби шлунково-кишкового тракту, порушення в роботі нирок і печінки.

Аскор також можна застосовувати для дітей до 6 років у формі сиропу. Але препарат не рекомендовано використовувати при захворюваннях серця, цукровому діабеті. Дана особливість пов’язана з присутністю сальбутамолу. Крім основного впливу на бета-адренорецептори, речовина впливає на рецептори судин. При частому використанні препарат здатний підсилювати бронхоспазм.

Аскор не рекомендоване застосовувати тривало через накопичувального ефекту, що призведе до ускладнень:

блювота

  • головний біль;
  • порушення сну;
  • блювота і пронос;
  • почастішання серцебиття.

У порівнянні з Аскорілом Флюдітек має менше протипоказань, в інструкції передбачені тривалі схеми прийому:

  • до 30 днів при хронічних бронхітах і астмі;
  • курсами по 4 дні з перервою до 8 днів.

Флюдітек не сполучається з іншими відкашлює засобами, його дія знижується, зате самостійно справляється із затяжним кашлем, полегшуючи стан хворого.

Перевагою препарату є те, що йому подається кашель, що виникає при хронічних умовах:

  • постназального затік при аденоїдах;
  • хронічний гайморит з виділенням гнійного вмісту пазух.

Дані стану провокують затяжний кашель, який виникає вночі і важко діагностується. Курс лікування Аскорілом не перевищує 5-7 днів, і тому його призначають для швидкого купірування складних станів, пов’язаних з утворенням в’язкого слизу і застоїв. Єдиним обмеженням стає неможливість приймати речовина в таблетках дітям до 6 років. Перевагою формули сиропу є ментол, який містить ефірні масла. Завдяки цьому засіб надає заспокійливу, спазмолітичну і антисептичну дію. Оскільки препарат стимулює вироблення сурфактанта клітин, то повинен використовуватися в гострій фазі хвороби. Аскор покращує проходження антибіотиків в легеневі тканини, тому корисний при запаленнях.

З питань ефективності препаратів проводяться наукові дослідження на базі лікарень, при цьому увага зосереджується на ефективності та безпеки безрецептурних сиропів від кашлю.

Аскор порівнювався з іншим відхаркувальний засіб у дослідженні в Мумбаї. Пацієнтів з різними респіраторними захворюваннями розділили на дві групи, відповідні препаратів.

Оцінку ефективності проводили за трьома показниками:

кашель

  • кашель;
  • мокрота;
  • задишка.

Курс лікування становив приблизно до 14 днів, і лікарі оцінювали також переносимість терапії. Поліпшення стану та зменшення симптомів відбувалося негайно і швидше, ніж в групі іншого відхаркувальний засіб. За параметром ефективності 96% лікарів високо оцінили Аскор. Працівниками Державтоінспекції зафіксовано збільшення функції обсягу легких.

У 2005 році російські вчені оцінювали ефективність Флюдітек на 58 дітях у віці 3 8 років з інфекційним ринітом та аденоідітом.

Хворих розділили на дві групи:

  • першій давали Флюдітек;
  • другий призначали зрошення носа антибактеріальними засобами і інгаляції.

Вчені не тільки оглядали регулярно дітей, а й проводили цитологічне дослідження носової слизу. Приблизно у 70% учасників дослідження був кашель, проблеми з диханням через скупчення носового секрету. У групі Флюдітек вже на третій день лікування покращився відходження мокроти, а на четвертий день пішло на спад її кількість. Кашель майже у 90% дітей зменшився і зник через тиждень терапії. У групі з промиваннями носа зміни почалися тільки до шостого дня, а після тижня носової секрет став зменшуватися.