Фармацевти знають, що ліки від гострих респіраторних захворювань найбільш затребувані, і Глікодін інструкція із застосування якого повинна строго дотримуватися, є одним з найкращих засобів такого типу. Високий ефект Глікодін доведений як проведеними випробуваннями, так і подальшим застосуванням.
Цей препарат використовується для зняття простудних симптомів у дітей і дорослих і дає хороший лікувальний ефект, але приймати його слід тільки за рекомендацією лікаря, оскільки самолікування може мати дуже серйозні наслідки.
<h2>Основні форми і їх складові
Препарат перорального способу застосування (що потрапляє в організм через рот), створений фахівцями індійської фармацевтичної компанії «Алембік Фармасьютікалс», випускається в двох основних видах.
Глікодін сироп є ліками м’якої дії і являє собою густу рідину в’язкої консистенції, солодкуватого смаку, бурштинового кольору, має специфічний запах. Ліки розфасована у флакони з темного скла ємністю по 50 і 100 мілілітрів. У комплект також повинен входити один мірний ковпачок або одна пластикова ложечка, призначені для прийому сиропу. Все це упаковано в довгасту картонну коробочку.
Сироп від кашлю за складом включає в себе основні та допоміжні речовини, спільна дія яких спрямована на зняття цього характерного симптому запального захворювання верхніх дихальних шляхів.
У 5 мл Глікодін міститься:
- гидробромида декстрометорфану – 10 мг;
- левоментолу – 3,75 мг;
- Терпіна гідрату – 10 мг.
Також він містить комплекс допоміжних речовин, що сприяють кращому засвоєнню ліків організмом. Сюди входять кремній, карамель, лимонна кислота та інші компоненти.
Глікодін в формі таблетки складається з:
- парацетамолу;
- гідрохлориду фенілефрину;
- малеата хлорфеніламіна.
Крім того, в нього входить кукурудзяний крохмаль, желатин, тальк та інші складові.
Правила застосування та дозування
- Лихоманка.
- Головний біль.
- Біль в горлі.
- Закладеність носа.
Разовий прийом становить одну-дві таблетки по три-чотири рази на добу, строго після їжі. Курс лікування, залежно від стану хворого і сили патогенних ознак, триває до п’яти днів. Ефект від прийому препарату, як правило, стає помітний на другий-третій день.
При прийомі сиропу необхідно використовувати спеціально додається для цього до флакону мірну ложечку ємністю 5 мл. Добова доза ліків для дорослої людини складає 1 таку ложечку, прийняту 3-4 рази на день, як до, так і після прийому їжі – істотного значення не має.
Дитяча дозування безпосередньо залежить від віку дитини. Від 2-х до 3-х років вона дорівнює чверті мірної ложки два-три рази на день, для 4-х – 6-ти літніх дітей разовий обсяг той же, але кратність збільшується до чотирьох разів, від 7-ми до 14- ти років потрібно приймати по половині ложки за раз, також чотири рази, з 14-ти річного віку приймається доза, рівна дорослою.
Тривалість прийому становить в середньому 3-4 дні, але при наявності показань (тяжкості стану, вираженості симптомів, їх локалізації) цей термін за рекомендацією лікаря може бути продовжений до одного тижня.
Фармакологічна дія і фармакокінетика
Дія входять до складу Глікодін компонентів спрямоване на усунення інфекційної і запальної симптоматики, що виникає у верхніх дихальних шляхах при гострих респіраторно-вірусних інфекціях:
- Декстрометорфан – надає потужний засіб проти дію, засноване на підвищенні чутливості кашльового центру, розташованого в довгастому мозку. За силою дії має схожість з кодеїном. Добре переноситься пацієнтами різного віку. Виробляє слабкий заспокійливий ефект. Чи не пригнічує центру дихання в головному мозку і не має наркотичних властивостей. Починає діяти через 25-30 хвилин. Дія триває 5-6 годин у дорослих і 6-9 годин у дітей.
- Терпінгідрат – допомагає відхаркуванню, покращуючи відділення і знижуючи в’язкість мокротиння, захищає роздратовану слизову оболонку дихального тракту від зовнішнього впливу, сприяючи її швидкому відновленню.
- Левоментол здатний надавати помірний спазмолітичний (що знімає спазми) ефект на бронхи, зменшуючи тим самим напади сухого невпинного кашлю. Знижує набряклість слизових тканин, полегшуючи дихання при гострому риніті, фарингіті і бронхіті.
Всі ці речовини всмоктуються в кров через шлунково-кишкового тракту і виводяться через нирки.
Про показаннях до застосування Глікодін вже було сказано вище. Протипоказанням для його використання вважається:
- вік до двох років;
- вагітність;
- період грудного вигодовування;
- бронхіальна астма.
При цукровому діабеті – застосовувати з обережністю.
Як і більшість медикаментозних засобів, Глікодін має аналоги, серед яких можна назвати Кодарекс (сироп), Кодарін, Кодепсін, Кодтерпін, Кодесан, Теркодін (таблетки).