Все що потрібно знати про інгаляціях при астмі



Інгаляції при астмі із застосуванням спеціальних лікарських засобів небулайзером швидко купірує напад. Також апарат зручно застосовувати для подальшого введення в організм медикаментів метою зниження сенсибілізації організму. Слід використовувати тільки препарати, призначені лікарем і відповідають технічним характеристикам приладу.

Чим зручні інгаляції

астма

Небулайзерная терапія більш краща, ніж інші методи введення ліків в організм при бронхіальній астмі.

Це пояснюється тим, що:

  1. При такому способі лікування лікарські препарати потрапляють в дихальну систему практично миттєво. При цьому в бронхи потрапляє відразу необхідна для терапевтичного ефекту концентрація діючих речовин.
  2. Лікарські речовини потрапляють в бронхи в самому початку астматичних нападів і зберігаються там більш тривалий час, ніж медикаменти, введені іншим способом.
  3. Через небулайзер можна вводити в організм ліки навіть найменшим дітям, а також особам, які перебувають у несвідомому стані або на апараті ШВЛ.
  4. Інгаляції будуть ефективними як при ротовом, так і носовому диханні.
  5. Дія вводяться препаратів на організм обмежується тільки органами дихання, виключаючи вплив медикаментів на інші органи і системи організму.

Прилад легко використовувати в різних нестандартних ситуаціях, наприклад, в транспорті. До переваг небулайзера також відноситься і широкий діапазон введення в організм лікарської дозування від найменшої до максимальної.

Застосування приладу при бронхіальній астмі, бронхіті та інших захворюваннях органах дихання є максимально результативним і зручним.

Який небулайзер краще

Небулайзер при астмі використовується для максимального швидкого введення необхідних ліків в організм. Це засновано на тому, що лікарська речовина в рідкому стані в апараті перетворюються на зважені в повітрі частки (аерозоль).

Який прилад краще вибрати для інгаляцій?

небулайзер



Вибираючи небулайзер для домашнього застосування, треба звернути увагу на наступні характеристики:

  1. Вид апарату (ультразвукової, компресійний або мембранний).
  2. Місткість резервуару для ліків повинна бути не менше однієї терапевтичної дози.
  3. Продуктивність апарату в одиницю часу. Чим вона вища, тим менше часу треба для процедури.
  4. Тип камери. При прямоточною подачі ліки в повітрі може губитися більше половини препарату, що утруднює точне дозування. Найбільшим ефектом володіє камера з активацією вдихом.
  5. Можливість легкої розбирання приладу після використання і стерилізації його частин.

Розглянемо докладніше види апарату:

  1. Ультразвуковий. У цьому варіанті аерозоль утворюється під впливом ультразвукової хвилі. Однак деякі ліки групи антибіотиків, муколітиків і деяких інших під таким впливом руйнуються.
  2. Компресійний прилад призводить до утворення аерозолю під впливом потужного повітряного потоку. Молекули ліків зберігаються, але при роботі прилад досить голосно шумить. Також до його недоліків можна віднести великий розмір і виключно вертикальне положення хворого під час процедури.
  3. Мембранний (меш, електронно-сітчастий) прилад поєднує в собі переваги перших двох варіантів, але позбавлений їх недоліків.

Вибирати небулайзер для домашнього використання необхідно з урахуванням всіх його характеристик.

Як проводити процедуру

Щоб інгаляції небулайзером були максимально ефективними, під час процедур треба виконувати такі правила по застосуванню апарату:

процедура

  1. Не можна проводити інгаляцію на повний шлунок, а також після фізичних навантажень. Перерва повинен бути не менше години. Виняток становить тільки напад бронхіальної астми, коли необхідно терміново ввести ліки для його купірування.
  2. Після інгаляції бажано спокійно полежати протягом 15 хвилин.
  3. На час процедури слід послабити одяг на грудній клітці та шиї.
  4. Не слід відволікатися під час проведення інгаляції на читання, розмови і т.п.
  5. Під час процедури намагатися тримати прилад у вертикальному положенні. Тільки так розпорошення аерозолю буде максимально ефективним.
  6. Використовувати тільки препарати, призначені лікарем і дозволені технічними характеристиками приладу.
  7. Для повного використання застосовуваної для лікування дози ліків в кінці процедури в резервуар треба додати фізіологічний розчин (1 мл) і, струснувши прилад, закінчити інгаляцію.
  8. Мити апарат слід відразу після закінчення процедури. Це запобіжить розмноження на стінках камери патогенної мікрофлори.

Для купірування легкого нападу астми вистачить однієї інгаляції. Надалі процедури повторюють кожні 4 – 6 годин. При важкому приступі інгаляції роблять три рази кожні 20 хв і надалі виходять на інтервал 4 – 6 годин.

Небулайзер є досить складним приладом, що вимагає правильного дбайливого поводження.

Правильне використання приладу забезпечить максимальний терапевтичний ефект.

Препарати для інгаляцій

препаратиІнгаляції при бронхіальній астмі проводяться як для ургентного купіруваннянападу спазму бронхів, так і для планомірної терапії захворювання з метою зниження сенсибілізації організму до різних алергенів.

Для астматиків лікар індивідуально підбирає як препарати екстреної допомоги, так і ліки для постійної терапії, що дозволяє контролювати стан мускулатури бронхів.

Найбільш часто застосовуються інгаляційні препарати наступних груп:

  • бронходилататори. Розширюючи просвіт бронхів за рахунок зняття спазму мускулатури, ці ліки знімають задуху і припиняють напад астми. Підходять для застосування у всіх типах апаратів;
  • муколітики. Знижують в’язкість мокротиння і полегшують її виведення. Розчин цих препаратів добре підходить для всіх небулайзерів;
  • стабілізатори специфічних клітин. Вводяться приладами всіх типів;
  • гормоносодержащіх кошти. Використовуються в крайніх випадках. Інгаляцію гормонами можна проводити тільки приладом компресійного типу.

Для лікування і купірування нападів можна використовувати тільки препарати, призначені лікарем. Для розведення ліків треба застосовувати тільки фізіологічний розчин. Використання для цього інших рідин, навіть очищеної води, може призвести до нового нападу астми.

Слід мати на увазі, що для інгаляцій компресійним і ультразвуковим небулайзером можуть застосовуватися різні групи лікарських речовин.

Протипоказання і загальні вказівки

Лікування небулайзером, що проводиться при бронхіальній астмі, має свої протипоказання:

температура

  • підвищення температури тіла;
  • різні новоутворення в органах дихання і головному мозку;
  • хвороби серця важкої форми;
  • гіпертонічна хвороба;
  • наявність гною в органах дихання;
  • часті легеневі кровотечі;
  • часті напади астми.

Також є обмеження у виборі лікарських препаратів для введення їх інгаляційним методом за допомогою небулайзера.

Так, заборонені для введення приладом всі препарати, до складу яких входять різні масла. Не слід використовувати апарат і для інгаляцій речовинами з вмістом різних зважених часток. До таких відносяться настої і відвари з трав.

Не слід використовувати небулайзер для препаратів, які не мають терапевтичного ефекту при контакті зі слизовими оболонками. До таких ліків відносяться розчини Еуфіліну, Димедролу, Папаверина і т.п.

Обережно слід проводити інгаляцію гормональних ліків. Незалежно від способу введення, в т.ч. і при інгаляціях, ці ліки роблять дію на весь організм. Щоб не спровокувати розвиток побічних ефектів і ускладнень, гормональну терапію слід проводити тільки в самих крайніх випадках, коли інші методи допомоги неефективні.

Слід мати на увазі, що часті інгаляції ліків, які використовуються при бронхіальній астмі, можуть привести до порушення серцевої діяльності.