З чим можна робити інгаляції при сухому кашлі в домашніх умовах



Інгаляції при сухому кашлі – ця процедура знайома багатьом. У вологу і холодну погоду отримати застуду досить легко, але от позбутися від неї буває важко. Сучасна медична промисловість випускає велику кількість різних лікарських медпрепаратів. Але багато хто не люблять пити таблетки. Саме тому вологий або сухий кашель часто лікують за допомогою інгаляції. Чим хороший цей спосіб? Чому небулайзер при сухому кашлі користується такою популярністю? А головне – чим робити інгаляції? Відповіді на ці питання можна буде знайти в даній статті.

Чим хороша інгаляція

Дівчина робить інгаляцію

Для лікування різноманітних простудних недуг використовуються всілякі медичні препарати. Але багато хто намагається уникнути прийому «хімії» всередину. Саме тому для перемоги над сухим кашлем у дорослих і дітей часто застосовують інгаляцію. Які у даного способу лікування є переваги і недоліки?

В першу чергу поговоримо про плюси.

До них лікарі відносять наступне:

  • головною перевагою інгаляції небулайзером є те, що лікарські засоби потрапляють безпосередньо на запалену слизову оболонку. При цьому речовини не проникають в кров, що не дає їм проникнути в інші органи і нашкодити їх станом;
  • висока ефективність. Вплив лікарських засобів, вдихається за допомогою інгаляції, істотно збільшується в порівнянні з тим, якби їх приймали всередину (пили таблетки);
  • мобільність. Сама процедура може проходити в домашніх умовах. Звичайно, все буде залежати від того, який інгалятор використовується, деякі з них застосовуються тільки в лікувальних установах. Але існують способи, при яких взагалі не потрібно ніякого устаткування.

Які є мінуси у такого способу лікування? Його не можна використовувати при високих температурах. Така процедура підвищує температуру штучно.

У деяких випадках її значення можуть досягти критичного рівня, що зажадає негайного втручання з боку медичних працівників.

Коли прописується процедура, які є протипоказання

Коли можна робити інгаляції? Для чого призначають застосування даної процедури?

Дихати через небулайзер або користуватися іншою технологією інгаляції слід при таких захворюваннях:

  • деякі види пневмоній, тонзиліт з бронхітом, ларингіт. Ці недуги можуть проходити як в гострій, так і в хронічній формі;
  • деякі профнедугі дихальних шляхів. До таких хвороб, наприклад, можна віднести бронхіти, пневмонії у фахівців, зайнятих на хімвиробництві або трудящих в кар’єрах або шахтах, ларингіт співаків або вчителів;
  • недуги середнього вуха – отити;
  • хвороби носових або навколоносових пазух. До таких недуг, зокрема, відносять риніт, синусит, гайморит;
  • різні вірусні інфекції, а саме: рино, адено-, реовирусной і так далі;
  • при загостренні бронхіальної астми або для терапії обструктивного бронхіту.

Крім того, робити інгаляцію можна і як профілактичний засіб. Її часто застосовують для того, щоб уникнути простудних захворювань в період вологою і холодну погоду. Також дану процедуру застосовують для того, щоб виключити ускладнення після перенесених захворювань верхніх або нижніх дихальних шляхів.

Інгаляції при сухому кашлі і інших проявах застуди використовуються досить широко.

Але і у цієї процедури є свої протипоказання.

В першу чергу непарових і парові інгаляції заборонено застосовувати при високій температурі:У дівчинки кашель



  1. Крім того, інгаляція не проводиться у разі наявності гнійних і гострих процесів запалення.
  2. Також категорично не можна використовувати даний метод лікування, якщо у пацієнта діагностовано туберкульоз або емфізема легенів.
  3. З обережністю варто використовувати інгаляції від сухого кашлю небулайзером людям, що страждають хворобами серцево-судинної системи.
  4. Ще одне попередження стосується до тих пацієнтів, у яких часто йде кров з носа. За подібних обставин від таких «дихальних» процедур краще утриматися.

Деякі цікавляться, чи можна робити інгаляції при сухому кашлі. Даний симптом часто супроводжує численні простудні захворювання. Сухий кашель сильно дратує і може триматися дуже довго.

Оскільки при цьому не відокремлюється мокрота, то і всі віруси залишаються в організмі. Щоб змінити ситуацію і роблять інгаляції з небулайзером при сухому кашлі.

види інгаляції

паровий небулайзер

Які інгаляції сьогодні існують? Які методики можуть запропонувати сучасні лікарі? Медична промисловість випускає великий спектр пристроїв для проведення інгаляції. У кожного з них є свої плюси і мінуси.

Назвемо найбільш популярні сучасні технології:

  • ультразвуковий апарат. Такий інгалятор створює найдрібніші краплі ліки. В результаті воно більш рівномірно розподіляється по слизовій оболонці. Мінусом такого пристрою є його висока вартість;
  • компресорний апарат. В цьому випадку дрібні краплі створюються за рахунок потоку повітря, що проходить через ємність з ліками. Такий апарат коштує недорого. Плюс до всього їм легко управляти. Саме тому його часто використовують для інгаляції в домашніх умовах;
  • електро-сітчастий небулайзер. Тут суспензія лікарського засобу утворюється за рахунок вібрації сіточки. Такий пристрій відрізняється компактністю, але коштує дорого;
  • парової небулайзер – це найпростіший у зверненні апарат. У такому пристрої лікарський засіб переходить у суспензію за рахунок випарювання. Мінусом парового інгалятора є те, що утворюються дуже великі краплі, які в більшості своїй осідають на початку дихального шляху, не доходячи до потрібного місця.

Не дивлячись на великий вибір пристроїв, найширшим поширенням можуть похвалитися парові інгаляції. Це пояснюється тим, що з їх допомогою виходить лікуватися не тільки особливими лікарськими медпрепаратами, а й ефірними маслами з трав’яними настоянками і ін. Засобами.

У народній медицині вийде обійтися і без будь-якого спеціального пристрою. При сухому кашлі в домашніх умовах часто користуються простий каструлею і рушником. Всім відомий метод лікування в результаті вдихання парів звареної картоплі.

медикаментозні засоби

Лазолван

Інгаляції від сухого кашлю в домашніх умовах або в процедурному кабінеті найчастіше проводять з вживанням різних ліків і препаратів.

Серед таких (по захворюванню) можуть застосовуватися такі засоби:

  1. Коли ускладнено відкашлювання, то призначається відхаркувальний засіб. У цій іпостасі можуть прописати такі муколітичні препарати, як Лазолван з Амбробене, Флуімуціл і Пульмозім. Крім цього проводяться інгаляції з фізіологічним розчином при сухому кашлі.
  2. При наявності обструкцій в легенях під час важкої форми хвороби призначаються медпрепарати на гормональній основі. Це можуть бути Пульмикорт або Преднізолон.
  3. Для того щоб знизити вплив інфекції, використовуються антибіотики та протимікробні засоби. У цьому випадку лікар може прописати такі препарати, як Флуімуціл, Гентамицин, Фурацилин.

Зазвичай після такої інгаляції сухий кашель стає більш інтенсивним і поєднується з мокротою. В результаті лікування проходить більш ефективно і швидко. Але тут важливо користуватися тільки прописаними лікарем медикаментозними препаратами. Не варто експериментувати, краще лікування довірити професіоналам.

Рецепти парової інгаляції

Боржомі

З чим робити інгаляцію при сухому кашлі в домашніх умовах? Які існують прості, але ефективні рецепти для боротьби з цією недугою?

Тут лікарі можуть порадити наступне:

  • можна зробити інгаляцію з мінеральної води. Як правило, вибирають сорти «Боржомі» або «Нарзан». Мінеральну воду доводять до температури в п’ятдесят градусів;
  • також для інгаляції можна вживати розчин солі. Її досить в кількості однієї чайної ложки, яку розводять в двохстах грамах прокип’ячену води. Найкраще вживати морську сіль. Такий розчин має прекрасні антисептичні здібностями;
  • при сухому кашлі можна часто використовувати простий фізіологічний розчин. Його розводять з гарячою водою в рівних пропорціях. Така інгаляція прописується не тільки дорослим, але й дітям. Також її застосовують при вагітності і якщо сухий кашель має алергічну природу;
  • лужні інгаляції при сухому кашлі – це ефективний і доступний спосіб перемоги над хворобою. Для приготування розчину потрібно взяти половину ложки звичайної харчової соди. Її розчиняють в двохстах грамах води. Інгаляції з содою при сухому кашлі, як і з фізіологічним розчином, дозволено вживати для лікування дітей та вагітних;
  • для полегшення симптомів застуди можна застосовувати парову інгаляцію з новокаїном або Лідокаїном. У цьому випадку одну ампулу речовини розводять в літрі води після кип’ятіння.

Існують і інші рецепти парової інгаляції. Багато з них досить ефективні. Але в той же час не варто пробувати їх все без розбору. Важливо, щоб той чи інший рецепт був прописаний лікарем. Самолікуванням займатися не варто.

Використовуємо природні ресурси

шавлія

Інгаляції при сухому кашлі з небулайзером або без нього застосовуються вже давно. За багато століть люди розробили безліч рецептів парової інгаляції. Для небулайзера можна приготувати кошти з травами або іншими природними компонентами.

Перелічимо найбільш поширені рецепти для перемоги над сухим кашлем за допомогою парової інгаляції:

  1. В першу чергу варто згадати про ефірні олії. Про корисні властивості цих коштів знають багато. Вони заспокоюють нерви, допомагають поліпшити стан шкіри і багато іншого. Але і для боротьби з сухим кашлем такі кошти цілком підходять. Доброю ефективністю відрізняються ефірні масла евкаліпта і ялиці, ментолу і чайного дерева. Для приготування розчину береться півлітра води високої температури і в неї додають одну або дві краплі обраного кошти. Не варто збільшувати дозування, це може тільки нашкодити.
  2. Якщо відкашлювання утруднено, то можна застосовувати трав’яні розчини. Чудово себе проявили шавлія і липа, календула і звіробій. Досить приготувати розчин з цих трав і помістити його в паровий інгалятор.
  3. Ще один спосіб поліпшити дихання – це використовувати лук і часник. Для інгаляції ці рослини очищаються і натираються на дрібній тертці. Поміщати їх в інгалятор не потрібно. Досить просто подихати над розкладеної на тарілці кашкою. Якщо ви вирішили використовувати паровий небулайзер, то потрібно вичавити сік. Досить лише кілька крапель. Сік часнику чи цибулі додають в 50-100 грам гарячої води.
  4. Також для боротьби з сухим кашлем можна використовувати натуральний мед. Його додають в гарячу воду, отриманий розчин поміщають в паровий інгалятор.

Є й інші народні рецепти. Але і тут без консультації з лікарем не обійтися.

Варто пам’ятати, що у багатьох людей є алергія. Той же самий мед для багатьох просто протипоказаний. Тому, щоб уникнути можливої ​​алергічної реакції, застосовувати народні рецепти для інгаляції без консультації з лікарем не варто.

Рекомендації за твором процедур

Дівчина і тарілка для інгаляції

Інгаляцію можна проводити в домашніх умовах. Це робить цю процедуру ще більш популярною. Але якщо в процедурному кабінеті ніколи не відходять від правил, то вдома пацієнт надходить так, як йому зручно. Щоб інгаляція дійсно приносила користь, потрібно обов’язково дотримуватися деяких нескладних рекомендації при проведенні даної процедури.

До них належать такі:

  • готувати розчин (лікарський, трав’яний або будь-який інший) потрібно безпосередньо перед початком процедури. Не варто заготовлювати про запас. Будь-який засіб з часом втрачає свої корисні властивості при зіткненні з відкритим повітрям;
  • процедуру бажано проводити після прийому їжі. При цьому повинно пройти мінімум півгодини. Також після процедури не варто йти на кухню. Їсти можна мінімум через годину;
  • після проведення інгаляції краще посидіти півгодини в тиші і не розмовляти;
  • саму процедуру радять проводити у вільному одязі, щоб грудну клітку нічого не утруднювало;
  • якщо у пацієнта сухий кашель, то вдихати «цілющі» пари потрібно через рот, а видихати через ніс. Дихання має бути спокійним;
  • курс, як правило, триває не більше десяти днів. Самі процедури проводяться через кожні 3 або 4 години. Якщо ефект не відчувається, то «підходи» можна зробити частішим. В цьому випадку процедуру проводять кожні дві години.

Якщо ви користуєтеся інгалятором, то за ним потрібно добре стежити. Після кожної процедури апарат розбирають і ретельно миють.

Перед використанням ємність для розчину і пристосування, через які подається суспензія, потрібно «обдати» окропом, щоб уникнути попадання мікробів і вірусів.