7 можливих причин чому буває біль в грудях при кашлі



Кашель – найпоширеніший симптом гострого респіраторно-вірусного захворювання, і коли когось турбує біль в грудях при кашлі, особливо якщо вона захворіла у дитини, це серйозний привід якомога скоріше зайнятися з’ясуванням причин симптоматики. Подібні відчуття під час відкашлювання можуть і не мати ніякого відношення до поразки дихальних шляхів, але буває і так, що вона стає одним з перших симптомів серйозних патологій. Тільки консультація фахівця і дані обстежень дадуть чітку відповідь на питання, що означає біль в грудях при кашлі.

В чому причина

Біль у грудях

Нерідко, коли людина застуджується і починає сильно кашляти, у нього виникають болі в грудях. Чому при кашлі болить в грудині? Що робити, і яке лікування застосувати? Як пов’язані кашель і біль в грудній клітці?

З одного боку, болі в легенях при кашлі НЕ можна пояснити безпосереднім ураженням легеневої тканини, оскільки в легенях не існує нервових закінчень, і тому самі по собі вони не болять. Але ці органи тісно пов’язані з безліччю інших, розташованих поблизу від них. Сюди входять і серце, і частини скелета – ребра і хребет, і органи черевної порожнини – такі, як шлунок і підшлункова залоза, і мускулатура – міжреберна, спинна, шийна і черевна. Будь-які патологічні процеси, що відбуваються в них, викликають біль при кашлі.

Крім того, існує ще і плевра – плівка, що відгороджує легені від скелетної частини. У ній нервові закінчення присутні повною мірою, і коли вона порушена запаленням, біль в грудях під час кашлю неминуча. Тому, якщо такий симптом, як біль в грудях при кашлі, придбав постійний характер, про це обов’язково слід переговорити з лікарем. Коли хворобливе покашлювання турбує дитину, це повинно стати приводом для ретельного обстеження.

запаленням плеври



Біль у грудній клітці при кашлі може мати багато причин, і часто пояснюється:

  • сухим плевритом – запаленням плеври, викликаним, в свою чергу, поширенням на неї пневмонії (запалення легенів), або ускладненням гострих респіраторно-вірусних патологій. Зазвичай при цьому підвищується температура, з’являється сухий кашель і болить грудна клітка;
  • отриманими раніше різними травмами (забоями, переломами, тріщинами) ребер, грудинной кістки, а можливо, і хребта, – все це пов’язано в єдине ціле, і при таких пошкодженнях біль при кашльових спазмах часто віддає в грудну клітку;
  • міжреберної невралгією – запаленням нервових закінчень, розташованих в міжреберних тканинах, що пов’язують їх в єдиний каркас. Вона розвивається через защемлення нервів, а також внаслідок травми, переохолодження, фізичного навантаження, різких рухів або тривалої статичної пози. Хворобливість часто носить оперізувальний характер, і довго не проходить після кашлю;
  • укорочением плевральних зв’язок, що підтримують легкі в правильному положенні в порожнині грудини. Таке часто відбувається через запальних процесів в плевральних тканинах, а також вродженої анатомічної особливості. При нормальному дихальному процесі дана особливість де доставляє дискомфорту, але при плевриті може виникати сухий кашель, сильний біль і печіння в грудній клітці;
  • остеохондрозом хребта, при якому відбувається защемлення нервових закінчень і деформація міжхребцевих дисків. Цю патологію також характеризує біль в грудях при кашлі і тяжкість в грудній клітці;
  • серцевими недугами, з якими може бути пов’язана як біль в грудях, так і кашель сам по собі. Його може спровокувати розширюється серце, яке зміщується і тисне на бронхи і легені, в результаті чого дискомфорт відчувається не зліва, а посередині або справа в грудях. Саме безпричинне покашлювання і загрудинний біль справа часто стає одним із симптомів такого грізного захворювання, як інфаркт міокарда;
  • новоутворенням в легенях, яке дуже важливо виявити на ранніх стадіях, і симптомом якого також може бути сильний кашель і біль в грудині, викликана тиском на навколишні тканини.

Визначити, який саме з перерахованих недуг став причиною болю в грудях, може тільки лікар після проведення обстеження, тому звернення до нього – перше, що слід зробити в даному випадку.

діагностика

Природно, що лікування такої недуги, як сухий кашель і біль у грудях залежить, перш за все, від того, чим він викликаний. Щоб з’ясувати, чому болить грудна клітка при кашлі, часом доводиться проходити тривалий обстеження і здавати аналізи, але, як уже говорилося, поставити правильний діагноз без цього неможливо, оскільки у больового синдрому при кашлі причини можуть бути найрізноманітніші.

Прийом лікаряЧасто для цього потрібна допомога цілого ряду фахівців, серед яких:

  1. Терапевт.
  2. Пульмонолог.
  3. Фтизіатр.
  4. Онколог.
  5. Кардіолог.
  6. Невролог.
  7. Травматолог.

Для виявлення травм і невропатолог зазвичай застосовується рентген, а також методики комп’ютерної або магнітно-резонансної томографії. Якщо невролог і травматолог не знаходять у пацієнта патологій, відповідних їх спеціальності – защемлень нерва або перелому – діагностика повністю зосереджується на внутрішніх причинах такого явища, як печіння в грудях при кашлі.

Воно може бути проявом:

  • бронхіту, коли відчуття, що в грудині пече, викликане гострим запаленням в бронхіальних шляхах;
  • рефлюксу, при якому частина вмісту зі шлунка потрапляє назад в стравохід. В результаті у людини починає палити і горіти не тільки «під ложечкою», а й набагато вище, оскільки такий «викид» може бути досить потужним;
  • серцевих патологій: пече в грудній клітці часто при інфаркті. Тому, якщо при сухому кашлі в грудині або під грудьми горить, і больовий синдром не проходить після прима нітрогліцерину, слід негайно викликати швидку допомогу;
  • наявності в області дихальної системи новоутворень різної етіології і характеру.

При діагностиці перерахованих захворювань цілком чіткі результати дають такі методи, як рентгенографія і бактеріальний посів мокротинні мас, а також бронхоскопія і біопсійні проби легеневої тканини (бронхи і легені), фіброгастроскоп (шлунок), електрокардіограма (серце).

Отримавши відповідь на питання, чому у людини при кашлі болить в грудній клітці, лікар призначає лікування, виходячи з даних обстеження.

терапевтичні методики

У чому полягає лікування травм, розтягувань і невралгій, думається, відомо всім. Воно включає в себе знеболювання з використанням ін’єкційних, пероральних і зовнішніх, тобто зовнішніх фармацевтичних препаратів, а також фізіотерапевтичні процедури: масаж, УВЧ, електрофорез і т.д. У міру усунення причин йде і симптоматика.

У разі якщо вона викликана проблемами з органами дихання, лікування повинно відповідати характеру захворювання.

Так, при плевриті, що є ускладненням пневмонії, зазвичай застосовуються:

  • антибіотичні препарати 2 і 3 поколінь (останнє особливо важливо для дітей, оскільки у них часто присутній резистентність – несприйнятливість до більш ранніх форм антибіотиків);
  • препарати, що володіють муколітичних дією – розріджують мокротиння і полегшують відходження мокротинні мас;
  • фізіотерапевтичні процедури – інгаляції, масаж.

амоксицилінЗ антибіотичних препаратів 2 і 3 поколінь зазвичай призначаються ін’єкції:

  • напівсинтетичних пеніцилінів 2-3 покоління (Ампіциліну, Амоксициліну);
  • аміноглікозидів (гентаміцину);
  • цефалоспоринів (Цефтріаксона);
  • макролідів (Еритроміцину, Азитроміцину);
  • антибіотиків тетрациклінового ряду.

Лікування онкологічних патологій має свою специфіку, і тут одну з головних ролей грає фактор часу. Коли воно не втрачено, шанси на те, щоб перевести хворобу в стан ремісії, досить високі. Тому перше, що необхідно зробити тим, у кого при кашлі болить грудна клітка – якомога швидше звернутися до лікаря. Ті ж рекомендації можна дати тому, хто має в анамнезі серцево-судинні захворювання.

Якщо серце боліло і раніше, потрібно бути особливо уважним до нього, щоб не пропустити симптоматику інфаркту, яка часто виглядає саме так.

Таким чином, відповідь на питання, як вчинити, якщо при кашлі болить грудна клітка, тільки один – проконсультуватися у лікаря. Спеціаліст знає, як лікувати подібні недуги, набагато краще, ніж родичі, друзі і сусіди.