Якщо дитина часто хворіє бронхітом що робити? Це питання цікавить багатьох батьків, чиї діти постійно стикаються з даною проблемою. І дійсно, чому у дитини часто з’являються рецидиви хвороби, і як їх можна уникнути? Рецидивуючий бронхіт у дітей – це запалення бронхів, повторно повторюється після його лікування. Щоб відповісти на це питання, потрібно зрозуміти, які причини призводять до розвитку захворювання, і як можна підтримати хвору людину.
Причини розвитку захворювання у дітей
Захворіти бронхітом може будь-яка людина.
Сьогодні відомо кілька чинників, що викликають розвиток патології, до яких можна віднести:
- Наявність вірусної інфекції в організмі. Якщо дитина часто хворіє бронхітом, виною тому нерідко буває проникнення в організм вірусів, збудниками яких можна назвати риновирус, аденовірус та вірус грипу. В даному випадку вони проникають в органи дихання, і якщо дитячий імунітет не здатний впоратися з такою атакою, інфекція починає вражати нижні відділи бронхів, що в результаті викликає запалення і розвиток бронхіту. Рецидивуючий обструктивний бронхіт у дітей, викликаний вірусами, викликає серйозні проблеми зі здоров’ям, так як при відсутності лікування збудник хвороби може швидко проникнути і в інші органи людини.
- Наявність бактеріальної інфекції. Такі інфекції зустрічаються в порожнині бронхів дещо частіше, проте вони також здатні викликати захворювання. Збудниками бронхіту в даному випадку є моракселла, стафілокок і гемофільна паличка. Маленькі діти можуть підхопити збудника, якщо будуть постійно тягнути в рот різні предмети, у більш старших дітей хвороба з’являється через вживання в їжу брудних фруктів, ягід, овочів та інших продуктів харчування.
- Змішана інфекція. Часті бронхіти у дитини здатні з’явитися, якщо відбулося зараження організму вірусної і бактерійної інфекцією.
- Роздратування порожнини бронхів. Негативний вплив на епітеліальну тканину бронхів може постійно з’являтися через знаходження в повітрі різних хімічних сполук, які негативно позначаються на здоров’ї дихальних органів. Це буває пил, дим від сигарет і так далі.
- Алергія. Нерідко викликати бронхіт здатна алергія, яка діагностується у дітей досить часто. Наприклад, вона може бути на шерсть тварин, пил, пилок і так далі.
- Вроджені хвороби або патології органів дихання.
- Недоліковані хвороби. Навіть звичайний грип або застуда можуть викликати бронхіт, якщо вони були не повністю вилікувані.
Що робити, якщо дитина часто хворіє бронхітом? У такому випадку потрібно точно виявити причину цієї недуги, після чого лікар підбере правильне лікування і призначить курс відновлювальних процедур, які допоможуть уникнути хвороби в майбутньому.
Що являє собою рецидивуючий бронхіт
Дана патологія не викликає серйозних і необоротних для здоров’я наслідків, однак вона може зробити так, що у хворого почнеться розвиток інших, більш небезпечних ускладнень. До них відноситься бронхіальна астма або хронічна форма бронхіту.
Основними причинами появи рецидивуючої форми патології є респіраторні хвороби, а також постійно палять люди поруч. Іноді після розвитку бронхіту в мокроті виявляються бактерії, які означають, що хвороба довго не лікувалася – в такому випадку позбавлятися від неї потрібно в короткі терміни.
Симптоми рецидивуючого бронхіту у дітей схожі з іншими видами захворювання.
До них відносяться:
- частий і довгий кашель, який турбує хворого від 14 до 30 днів;
- температура тіла залишається в нормі або трохи піднімається;
- кашель надривний і сухий;
- через 5 діб кашель стає вологим.
У міру завершення рецидиву хворий відчуває себе набагато краще, однак при сильних і тривалих навантаженнях і хвилюванні кашель може знову атакувати хворого.
Якщо виявлено рецидивний бронхіт у дитини, що робити в якості лікування? Лікарі призначають при даній формі хвороби прийом антибіотиків, муколітиків і відхаркувальних засобів.
Крім того, хворому рекомендується використовувати в якості лікування гімнастику органів дихання, обгортання за допомогою гірчиці або ж ножні ванни.
Чому діти часто хворіють бронхітом
Як відомо, діти частіше за дорослих страждають від бронхіту. Більшою мірою це залежить від стану імунної системи, яка ще не зміцніла в процесі життя дитини і не здатна захистити його від агресивних інфекцій. Органи дихання дітей відрізняються від дорослого широкими і короткими бронхами, в порожнину яких збудника не важко потрапити і почати там свій активний розвиток.
Також особливе значення на здатність підхопити бронхіт надає і негативну дію на організм. Адже діти, які відвідують дитячий садок, спортивні секції або школу, здатні більшою мірою заразитися бронхітом, оскільки якщо хоча б одна дитина в дитячому колективі хворіє, це вже стає серйозною причиною появи недуги у його друзів.
У приміщеннях, де є діти, постійно тепло – а це вважається відмінною середовищем для розмноження інфекції в бронхах.
Досить часто батьки вважають, що якщо дитина в одну зиму переніс захворювання, то в наступну воно вже не повторюється. Однак це немає так – кожен вид вірусів має підвищену активність в певну пору року, тому захворювання здатне розвинутися в будь-який момент.
Наприклад:
- синцитіальних вид вірусу частіше активний взимку;
- грипової вірус частіше вражає дитячий організм взимку.
Ще однією розповсюдженою причиною настання хвороби є період адаптації в дитячому колективі. Уже після закінчення 1 року в новому саду або в школі ймовірність розвитку бронхіту у раніше хворіє значно знижується.