8 причин чому може бути кашель з кров’ю при застуді



Застуда – скоріше неприємне, ніж небезпечне захворювання, а на її лікування не витрачається сила-силенна грошей і зусиль. Однак кашель і нежить можуть не тільки сильно зіпсувати людині ранок, адже навіть у звичайної застуди бувають серйозні наслідки, які обертаються масою проблем для хворого. Особливу увагу варто звернути на застуду, при якій людина помічає за собою напади кровохаркання. Звичайно, такий симптом може і не передбачати нічого поганого, але для надійності людина повинна пройти медичне обстеження, якщо у нього спостерігається кашель з кров’ю при застуді.

Причини появи крові в мокроті

Кров на серветці

Помічаючи при застуді кашель з кров’ю, багато губляться в здогадах, що ж це може бути? Кровохаркание може бути як нешкідливим лопнули капілярів, так і симптомом серйозного захворювання.

Є кілька найпоширеніших захворювань, проявом яких може бути кров у мокроті:

бронхи



  1. Запалення бронхів завжди тягне за собою частий кашель, при якому організм у великій кількості виділяє густу мокроту. У деяких випадках у пацієнта спостерігається кров при кашлі.
  2. Запалення легенів. У пацієнта із запаленням легенів в мокроті або з’являється невелика кількість яскравою крові, або сама мокрота набуває коричневий відтінок. Крім крові при кашлі, запалення легенів проявляється в загальній слабкості організму, болями в грудній клітці, у вигляді спека.
  3. Гнійне запалення легенів. Таке захворювання часто є наслідком запущеного запалення легенів. Симптомами хвороби стає біль в грудях, жар, відхаркування слизу з домішкою гною і кривавими прожилками. Також від мокротиння йде неприємний запах.
  4. Активно розвивається туберкульоз. При такої хвороби мокрота буває як з помітними прожилками крові, так і однотонно червонуватою. Однак туберкульоз не викликає серйозного кровохаркання, так що крові в мокроті з’являється трохи. У туберкульозника помічається нездужання, активне виділення поту без видимих ​​на те причин, озноб.
  5. Рак легенів. Симптом кровохаркання досить-таки поширений при раку легенів. Кров в мокроті з’являється у вигляді невеликих вкраплень або грудочок. Також у хворого помічається печіння в грудній клітці, погіршення апетиту і зниження ваги.
  6. Хвороби серця і кровоносних судин. Хвороби серцево-судинної системи часто затримують кров у легенях, що викликає проблеми з диханням і кровохаркання.
  7. Закупорювання легеневої артерії. Якщо людина недавно пройшов через операцію, то у нього збільшується ризик закупорки артерії. Також під загрозою люди, які страждають захворюваннями кровоносної системи і підвищеним згортанням крові. Крім кровохаркання, у пацієнта спостерігається задишка, болі в грудній клітці і знижений тиск.
  8. Муковісцидоз дихальних шляхів. Таке захворювання визначається генетикою організму і лікуванню воно не піддається. Від мукосцідоза страждають залози зовнішньої секреції і порушуються дихальні функції. На повсякденному житті людини це відбивається частими простудними захворюваннями, що супроводжуються виділенням мокроти з домішкою крові і гною.

Найчастіше кров в мокроті при застуді – результат незначних пошкоджень, які виникають внаслідок перевантаженості кровоносних судин дихальної системи. Сухий кашель також може спровокувати кровохаркання, адже надривної кашель без мокротиння іноді травмує слизову оболонку гортані.

Якщо кров під час застуди з’являється просто через кашлю, то боятися наслідків не варто, проте кровохаркання може сигналізувати і про серйозне захворювання, яке ніяк не пов’язане з протікає в той же час застудою. У зв’язку з цим, помітивши кров в мокроті, слід все-таки сходити до лікаря і розвіяти сумніви щодо серйозних патологій. А якщо кров при кашлі помічається в мокроті і після застуди, то це, без сумніву, привід для детального обстеження.

Перша допомога при кровохарканні

Якщо діагностика не виявила серйозних захворювань і кашель з кров’ю є лише невеликим ускладненням при застуді, то будь-які кардинальні заходи вживати необов’язково, але і на самоплив це пускати не слід. Звичайно, лікування кашлю варто доповнити вітамінами, які допомагають зміцнити судини. Також пацієнтові потрібно забезпечити спокій і позбавити його як від фізичних, так і від емоційних навантажень. Від кровохаркання добре допомагає народна медицина, за допомогою якої кашель пом’якшується і швидше йде.

Найефективнішими і популярними методами вважаються:

алое

  • суміш алое і меду для прийому всередину;
  • підігріте молоко з лужною мінеральною водою в пропорції 1: 1;
  • чай з імбиром і лимоном;
  • відвар із збору трав (слід вибирати збори, націлені на покращення відхаркування);
  • інгаляції з використанням ефірних масел і вдихання парів над вареною картоплею.

Само собою, не варто забувати і про медичні препарати. Самолікування – не кращий вихід з ситуації, що склалася, тому для підбору ліків варто все-таки навідатися до лікаря, і після огляду слідувати всім виданим призначень. Найчастіше після обстеження пацієнтові призначають медикаменти, що розріджують мокротиння, бронхолітики, знеболюючі, а також сиропи, що пом’якшують горло або допомагають отхаркивать мокроту.

Лікарі, які допоможуть з’ясувати причину кровохаркання

Зазвичай застуда не викликає особливих побоювань, але кровохаркання кров’ю повинно насторожити людину і спонукати його до відвідування лікарні. До якого ж фахівця можна звернутися за допомогою?

  1. Звичайно ж, для початку потрібно сходити до терапевта. Його рекомендації допоможуть впоратися з застудою, і при необхідності лікар призначить додаткові обстеження та огляди інших фахівців.
  2. Щоб вилікувати кровохаркання, викликане хворобами гортані або носоглотки, потрібно пройти обстеження у ЛОРа.
  3. Від проблем з бронхами або легкими також допомагає позбутися пульмонолог. Такий лікар здатний і призначити лікування від кашлю, і виявити наявність пневмонії, прописавши необхідне лікування.
  4. Якщо у хворого спостерігаються симптоми туберкульозу, то варто відвідати такого лікаря, як фтизіатр.
  5. Підозри на рак може розвіяти або підтвердити лікар-онколог.

Якщо кровохаркання спостерігається у дитини, то, звичайно, в першу чергу потрібно відвести маленького пацієнта до педіатра, і вже після огляду вирішувати, які подальші кроки потрібно зробити.

Як визначити причину кровохаркання

Відвідавши лікаря, пацієнт часто вирушає на проведення різних досліджень. Те, які аналізи призначать хворому, залежить від виявляються симптомів.

Найпоширенішими методами діагностики можна назвати:

кров

  • загальний аналіз крові, який покаже, чи є запалення і якщо є, то на якій стадії;
  • дослідження мокротиння допоможе виявити запалення бронхів, легенів або навіть туберкульоз;
  • дослідження поту показує наявність або відсутність мукосцідоза, який хоч і невиліковний, але не настільки небезпечний, як туберкульоз або рак;
  • рентгенівське дослідження грудини допомагає з діагностуванням запалення дихальних шляхів;
  • дослідження стінок бронхів дає можливість визначити бронхоектатична хвороба, онкологію і подібні захворювання;
  • томографічне дослідження допомагає виявити проблеми з легенями.

За результатами цих досліджень лікар зможе зрозуміти, з якою хворобою він має справу і призначити адекватне лікування.