Практично у всіх батьків виникає питання про те, чи можна купати дитину при бронхіті. Виникає дилема: вдатися до порад сусідів, родичів або знайомих, які стикалися з такою ситуацією, або вдатися до допомоги лікаря. В першу чергу, звичайно, слід відвідати фахівця, який розповість про захворювання і можливі ускладнення, пропише необхідне лікування і дасть рекомендації з приводу того, чи можна приймати ванну при бронхіті.
Класифікація хвороби
У багатьох випадках діти хворіють бронхітом при настанні холодів. Це пов’язано з тим, що імунітет дитини піддається ослабленню. Ще виникнення такого захворювання трапляється через алергічну реакцію, надходження в організм дитини шкідливих соедіненій.Сімптоми бронхіту полягають в кашлі сухого типу і скруті дихання. У дітей кашель не переходить в стадію мокротиння і відхаркування, як у дорослих, тому для них бронхіт є однією з небезпечних хвороб.
Бронхіт проявляється як в гострій формі захворювання, так і в хронічній. Набагато частіше зустрічається гострий бронхіт, з’являється через переохолодження організму. Лікувати таку хворобу, як правило, необхідно від однієї до трьох тижнів. Якщо не звернутися за ранні симптоми за лікарською допомогою, можна довести захворювання до ускладнень.
Причини появи хвороби в хронічній формі:
- генетична схильність до захворювання на хронічний бронхіт;
- погана екологія зовнішнього середовища;
- надходження хвороботворних мікробів;
- неостаточне лікування від гострого бронхіту, можливо навіть не одного.
Хронічний перебіг хвороби лікувати доведеться тривалий кількість часу. Протягом двох років в будь-який час може виникнути загострення.
При такій формі бронхіту мити дитину не заборонено. Ускладнень після цієї процедури не виникне.
Отже, щоб зробити правильний висновок про купання, потрібно визначити форму захворювання (хронічна або гостра), поміряти температуру дитини.
Чи небезпечно купатися під час захворювання
Бронхіт в гострій формі може проявляти себе до трьох тижнів. Тому у всіх батьків виникає питання, чи можна купатися під час хвороби. Відсутність миття дитини такий тривалий час явно не призведе до позитивних наслідків. Та й малюк не буде відчувати належний комфорт.
Фахівці рекомендують не митися при бронхіті через ризик переохолодження. Або зберігати однакову температуру як під час прийняття душу або ванни, так і після. Само по собі купання дозволяється, воно не несе ніякої шкоди для організму. Чи не бажаний перепад температури, який може спровокувати ускладнений перебіг захворювання.
Не варто купати дитину з підвищеною температурою тіла, так як його організм і без того ослаблений. У цей час необхідно зберігати постільний режим і лікуватися.
У період підвищеної температури тіла дитина може часто потіти. Так як купанням варто знехтувати, малюка можна протерти рушником, яке стоїть сполоснути в теплій воді, або викупати дитину під душем зі збереженням температурного режиму. Після того, як температуру вдалося знизити, купання стає можливим. Під час використання водних процедур разом з водою йдуть всі токсичні речовини.
Поради для купання дитини під час бронхіту
Якщо слідувати деяким нескладним рекомендаціям, можливі ускладнення можуть обійти дитини стороною. Основним фактором, який заслуговує на належну увагу, є температура. У кімнаті необхідно мати теплу температуру, не менше 25 градусів. Температура в воді повинна становити на пару градусів більше температури тіла дитини. Перше купання при хворобі або після неї має проходити протягом п’яти хвилин. Потім цей час можна підвищувати, якщо дитина йде на поправку.
Дії, які строго заборонено проводити, щоб не викликати ускладнення захворювання:
- Не можна купатися при бронхіті тривалий кількість часу, так як вода з кожною хвилиною поступово охолоджується, тим самим провокуючи перепад температури.
- Купання малюка заборонено при отиті.
- При загостренні симптомах не можна мити голову дитині. До таких симптомів можна віднести: збільшену температуру тіла, загальну слабкість, сильний біль в області голови.
- Як говорилося вище, строго не рекомендується допускати температурного перепаду, щоб уникнути переохолодження організму дитини.
- Якщо прийняти ванну при бронхіті в перші три дні хвороби, самопочуття може значно погіршитися, тому що на дитину будуть діяти додаткові подразники.
Необхідно звертати свою увагу на складі мила, яке використовується для купання дитини. Якщо засіб викликає алергічну реакцію у малюка, воно може послужити джерелом кашлю.
У кімнаті повинна бути комфортна для дитини температура повітря. Під час миття малюка необхідно щільно закривати двері у ванну кімнату, щоб довше зберегти гарячу воду і уникнути протягу. Пар, який «виділяє» гаряча ванна, дуже корисний для дихальних шляхів людського організму. У такі моменти можна додатково використовувати різні олії для використання їх цілющих властивостей.
Виходячи з усього цього, слід зробити висновок про те, чи можна приймати ванну при бронхіті. Купатися дитині у ванній можна при хронічному захворюванні. При загостренні хронічного або при гострому захворюванні необхідно знехтувати водними процедурами. Якщо це вкрай необхідно, можна використовувати душ. Гаряча ванна буде не дуже корисна через перепад температур.