8 рецептів з імбиром при бронхіті



Бронхіт відрізняється тривалим перебігом захворювання, вилікувати яке за допомогою фармацевтичних препаратів не завжди вдається. Як доповнення до основного лікування призначають народні засоби, одним з яких є імбир при бронхіті. Корінь його здавна застосовується в різних областях медицини, що є можливим завдяки його дивовижним властивостям.

Трохи корисної інформації про рослину

чай

Місцем виростання цілющої рослини вважається Індія. Культивують його також на землях Австралії, Китаю, Бразилії, Індонезії, Аргентини. Дикий вид імбиру – досить рідкісне явище. Як домашню культуру вирощувати його можна як вдома, так і на садовій ділянці.

Рослина відрізняється багатим вітамінізованим складом, корисними речовинами і мікроелементами:

  • білками;
  • ліпідами;
  • насиченими і поліненасиченими кислотами, що впливають на уражені слизові оболонки, відновлюючи їх мікрофлору і структуру;
  • жирами;
  • вуглеводами;
  • ефірними маслами;
  • волокнами харчовими;
  • вітамінами групи B, що дозволяє виключити вживання рибофлавіну і тіаміну;
  • вітаміном C, ефективним щодо вірусних інфекцій;
  • калієм;
  • кальцієм;
  • магнієм;
  • фосфором;
  • залізом;
  • натрієм;
  • хромом.

Ще з часів Стародавнього Сходу медики помітили, що вживання імбиру в будь-якому вигляді дозволяє надовго зберегти ясність розуму, покращує пам’ять. Крім застосування його з медичною метою, цю рослину використовують також у багатьох сферах сучасного життя: кулінарної промисловості, косметології.

Щоденне вживання прянощі дозволяє робити благотворний вплив на всі внутрішні органи людського організму.

Рекомендації до вживання

рекомендації



Імбир є справжньою панацеєю для лікування багатьох патологічних процесів. Його використовують як пряність для приготування кулінарних шедеврів. З терапевтичною метою вживають його свіжим або сушеним. Можна використовувати його як мелконарезанним, наструганний або подрібненим в порошок.

Лікарська рослина також застосовують при діагностуванні:

  1. Головних болів різного характеру, включаючи мігрені.
  2. Болю в спині при різних типах хондроза.
  3. Захворювань шлунково-кишкового тракту: метеоризмі, нудоті, блювоті, коліках, порушенні стільця.
  4. Порушень роботи сечостатевої системи.
  5. Ендокринних захворювань. Досить вживати рослина як спецію при приготуванні страв на постійній основі.
  6. Судинних захворювань. Також при порушеннях кровообігу.
  7. Запальних процесів верхніх дихальних шляхів, включаючи астму, бронхіт.
  8. Онкозахворювань. Екстракт рослини вбиває ферменти, що сприяють росту ракових клітин. Щоденне вживання рослини в їжу дозволяє легше перенести вплив лікарських препаратів при проведенні хіміотерапії.
  9. М’язових болів після посилених фізичних навантажень.
  10. Запальних процесів органів малого таза.
  11. Суглобових болів, артритів, артрозів.
  12. Надмірної ваги. Щоденне вживання невеликої кількості імбиру сприяє виведенню токсинів з організму, нормалізує роботу травного тракту.

Також корінь володіє протигрибковим, противірусну, антибактеріальну дію.

Рослину можна приймати всередину або зовнішньо, додаючи його порошкову форму в креми та мазі.

Імбирний корінь при захворюваннях органів дихання

імбирний коріньЯк уже згадувалося вище, цілюща рослина застосовують з терапевтичною метою при захворюваннях органів дихання, включаючи астму та бронхіт. Це забезпечується за рахунок антисептичних, антимікробних властивостей рослини, а також здатності до нормалізації кровообігу. Корінь використовують в порошкоподібному вигляді, а також як відвари або настої, чистий сік, чайний напій, ефірну олію.

Кілька популярних рецептів для лікування бронхіту у дорослих:

  1. Рецепт імбирного чаю від кашлю. Заварити чашку чаю звичним способом. Процідити його в емальований посуд, поставити на повільний вогонь. Додати 2 чайн. л. тертого кореня, 2 Кардамонови зерна, 2 квітки гвоздики. Варити протягом 1/3 години, остудити, процідити. Пити теплим.
  2. Рецепт лікувальної ванни з імбиром при бронхіті. Корінь імбиру настругати всередину марлевого мішечка. Опустити в ванну з гарячою водою. Настояти близько чверті години. Довести температуру води всередині ванни до 37 °, додати пару крапель апельсинового масла. Час водних процедур не перевищувати 15 хвилин. Имбирная ванна відрізняється протизапальну дію, має імуностимулюючу ефектом. Проявляє протигрибкову дію, знімає спазми м’язових тканин.
  3. Настій імбиру від бронхіту. Буде потрібно 1 ч. Л. імбиру будь-якому вигляді. Залити склянкою окропу, настояти 30 хвилин, пити маленькими ковтками. Настій вживають тричі на день. Якщо необхідно, то подсластите медом.
  4. Імбирні гірчичники. Сухий порошок цілющого кореня розвести водою до кашоподібного стану. Зробити корж, наклавши на область між лопаток. Тримати не більше 10 хвилин. Чутливу шкіру попередньо змастити живильним кремом. Не можна використовувати на область серця. Цю кашку можна використовувати для розтирання литок або ступень. В останньому випадку потрібно надіти на ноги теплі шкарпетки.
  5. Ще один рецепт диво-засоби від кашлю при бронхіті. Соки імбирний і лимонний по чайній ложці, стільки ж меду змішати, настояти півгодини. Залити половиною склянки окропу, настоювати закритому посуді. Кожні півгодини пити по чайній ложці чарівного зілля.
  6. Імбирний чай при бронхіті. Готують його тричі на день, приймають між основними прийомами їжі. 1/2 чайної ложки імбирного порошку на чашку окропу, настояти. Додати чайну ложку меду, часточку лимона або лимонного соку.
  7. Аромалампи з додаванням імбирного масла. Сольові лампи користуються популярністю для ароматизації приміщення. Досить використовувати 1 краплю імбирного масла. Потрібно мати на увазі, що якщо перебувати поблизу лампи, то аромат цей може спровокувати головні болі.
  8. Подушечки з імбирним порошком. Подрібнити корінь рослини, висушити його, потім перетерти в порошок. Можна використовувати для наповнення лляної подушечки. На ніч покласти в головах.

Протипоказання використання імбирної терапії

ПротипоказанняЛікування бронхіту імбиром можна починати в будь-який період захворювання. Також застосовують його при непродуктивному кашлі, який часто викликає хворобливі відчуття за грудиною. Потрібно пам’ятати, що імбир використовують як додаткову терапію до основного лікування.

Проте, як будь-який засіб фітотерапії, вживання імбирного кореня має свої протипоказання.

Його не можна приймати всередину, якщо є:

  • ураження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту: виразки, гастрити, пухлинні утворення;
  • серцево-судинні порушення, включаючи гіпертонію, так як посилення кровообігу може викликати утворення тромбів;
  • захворювання печінки і жовчного міхура;
  • підвищення температури, так як імбир має зігрівальні властивості, що може погіршити стан;
  • наявні дерматологічні захворювання, так як вони можуть загостритися на тлі імбирних ефірів;
  • вагітність або годування груддю;
  • запальні процеси кишечника: коліти або ентерити.

При лікуванні дітей потрібна консультація лікаря. Рослина містить велику кількість аскорбінової кислоти, що може викликати алергічні реакції.

Проте, імбирний чай можна застосовувати у дітей для нормалізації роботи травної системи.