Питання про те, чи можна йти в басейн з кашлем, дуже важливий, тому що бажання поплавати в такому випадку може обернутися погіршенням стану. Кашель виникає як захисна реакція на різні подразники: слиз в органах дихання, запалення, алергію та інші. Перш ніж плавати, потрібно з’ясувати точну причину кашлю, щоб бути впевненим в тому, що організму не зашкодить похід в плавальний басейн.
Він буває різний
Якщо людина кашляє, то це свідчення неполадок в його організмі в будь-якому віці. Кашель можуть викликати багато факторів. За його особливостям лікар судить про наявність захворювання. Батькам також важливо знати, що може бути причиною того чи іншого виду кашлю і як з ним боротися.
Отже, за своїм характером він буває:
- Сухим.
- Вологим.
Якщо він сухий, то мокрота відсутня. Такий різновид кашлю буває найчастіше, коли дитина застуджується або у нього гостра респіраторна вірусна інфекція.
Крім того, сухий кашель характерний для запальних захворювань горла, глотки, гортані:
- ларингіту;
- трахеїту;
- фарингіту;
- бронхіту (на початковому етапі розвитку захворювання).
Цей процес можна зупинити за допомогою препаратів, які здатні пом’якшити слизову оболонку і зняти запалення.
Вологий кашель відрізняється від сухого своїм звуком і супроводжується виділенням мокроти. Зазвичай так буває при бронхіті або запаленні легенів. Головне в лікуванні – полегшити відходження мокроти.
Залежно від тривалості і швидкості початку прояву симптомів розрізняють гострий (різко починається і триває в середньому 3 тижні) і хронічний кашель (свідчить про серйозне захворювання легень, шлунка або серця).
Лікувати або плавати?
Коли дитини призводять до лікаря в самому кінці лікування, то це питання потрібно задати фахівцеві. Кашель в будь-якому випадку свідчить про те, що організм ослаблений.
Можливо, таке навантаження, як плавання, не полегшить, а, навпаки, погіршить стан організму дитини. У такому випадку потрібно дотримуватися рекомендацій педіатра і почекати з бажанням поплавати.
Але не все так погано. По суті, що таке плавання?
це:
- інтенсивна зарядка для всього тіла;
- своєрідна дихальна гімнастика (під час плавання дитина частіше і глибше дихає);
- загартовування.
Багатьом дітям плавання і перебування в воді дуже корисні. З огляду на всі його переваги, мами можуть повести свого малюка поплавати, щоб у нього краще розправлялися легкі.
Така процедура допомагає відходженню мокротиння. Звичайно, це в тому випадку, якщо малюк вже практично здоровий. Басейн при кашлі не завжди протипоказаний.
Правила поведінки в басейні
Якщо лікар все ж дозволив ходити в басейн, слід знати деякі правила. Тільки що перехворіли дітей, особливо в зимовий час, не слід водити на плавання. Зміна температури може погано позначитися на здоров’ї дитини. Після відвідин басейну волосся малюка потрібно добре висушити феном і почекати, поки вони стануть кімнатної температури.
З кашлем потрібно бути дуже обережним:
- Вчасно звертатися до лікаря.
- Стежити за його частотою і інтенсивністю.
Природа цієї патології різна. Буває, що вона з’являється при алергії (як правило, в басейні алергіки почуваються навіть краще) або під час емоційної напруги, хвилювання, перезбудження. Знаючи свою дитину, батьки повинні врахувати всі ці фактори і лише потім вирішувати, чи можна з кашлем вести малюка в басейн.