Чи можна ходити в лазню при бронхіальній астмі? Досить часто це захворювання супроводжується кашлем. Відвідування лазні допоможе вилікувати такий симптом. Але перед цим не можна нехтувати консультацією лікаря.
Зазвичай при виявленні бронхіальної астми не рекомендується відвідувати парилку. Це стосується періоду загострення, а в інший час можна відвідувати лазню, але помірно, після консультації з лікарем. Як правильно паритися в лазні? Який вплив лазні на організм при астмі?
<h2>Баня для астматиків
Як можна поєднати бронхіальну астму і баню? Банні процедури використовують багато людей. Після цього з’являється відчуття цілковитої чистоти і легкості у всьому тілі.
Як це відбувається при відвідуванні парильні? Наскільки сумісні лікування астми та гаряче повітря:
- Підвищення температури навколишнього середовища сприяє прискоренню обміну речовин в організмі людини.
- З організму пацієнта виводяться шкідливі речовини через пори в процесі потіння.
- Використання ефірних масел сприяє лікуванню органів дихання. Тепле повітря потрапляє в організм, і відбувається процес інгаляції.
- Після правильно проведеного часу в парильні відбувається зменшення ваги за рахунок того, що зникають калорії.
В цьому випадку організм пацієнта отримує своєрідний стрес. Тоді починає імунітет підніматися на більш високий рівень. Тому і всі органи відчувають великі навантаження. При діагностуванні простудних хвороб дуже часто або появі алергії відвідування лазні може бути корисним.
Як впливає лазня на шкірний покрив людини:
- пом’якшує;
- очищає;
- надає гарний відтінок.
З яким діагнозом рекомендується відвідувати парилку в лазні:
- Різні алергії.
- Хронічні риніти та синусити.
- Запалення слизової носоглотки.
- Бронхіальна астма.
- Загострення бронхіту.
Перед цим потрібно відвідати лікаря і узгодити відвідування парильні. Але паритися потрібно правильно і не сидіти в парильні довго. Деякі лікарі категорично проти використання лазні в лікувальних цілях. Вони мотивують це можливістю появи нападу. В цьому випадку медична допомога може підійти невчасно.
Тоді може знадобитися приміщення хворого в стаціонар, не виключається і можливість летального результату. Перебувати в лазні при нападах бронхіальної астми не можна.
Лікування за допомогою пари
У тому випадку, коли відвідування парильні використовується для лікування бронхіальної астми, необхідно дотримуватися певних правил:
- Потрібно перевірити поведінку організму при впливі високих температур. Можна попарити ноги, прийняти гарячу ванну. Якщо пацієнт не помітив погіршення загального самопочуття, банні процедури можна спробувати.
- Температура в парильні не повинна перевищувати 90 градусів.
- Паритися людині з бронхіальною астмою можна, але такий сеанс повинен складати не більше декількох хвилин.
- Після цього не потрібно відразу приймати контрастний душ.
- Відвідування парильні можливо через кілька хвилин. Загальна кількість проведеного в ній часу становить не більше півгодини. Але обов’язково повинні бути присутніми перерви.
- Дуже уважно потрібно ставитися до вибору віника. Він не повинен спровокувати у вас алергію. Щоб це з’ясувати, потрібно використовувати його виготовленим з одного виду гілок.
- При відсутності алергії можна використовувати в парильні ефірне масло, лікарські трави.
- Краще, щоб інгалятор, який використовують астматики, був під рукою. Це допоможе надати першу допомогу при настанні нападу. Пацієнт може мати при собі таблетки Еуфіліну або ампули.
Відвідувати парилку людям з діагнозом бронхіальна астма можна, але тільки після консультації з лікарем, при відсутності загострення або нападу. Організм потрібно привчати поступово до високих температур, і це буде сприяти поліпшенню загального стану здоров’я і, можливо, допоможе позбутися від астми.
характеристики хвороби
Коли можна йти в лазню?
Виявлення астми супроводжується характерними симптомами. Основних з них є утруднення дихання у вигляді задишки.При цьому ще причиною хвороби можуть бути:
- хрипи при диханні;
- закладання в області грудей;
- зменшенню просвіту в бронхах.
Лікування бронхіальної астми є складним процесом, і позбутися від неї цілком достатньо складно. Але в разі своєчасної медичної допомоги можливо зняти період загострення і скоротити кількість нападів.
Спровокувати розвиток хвороби може інфекція, пил. Залежно від цього і потрібно вибирати методи лікування.
Коли може допомогти лікування прогреванием:
- Сухий кашель.
- Сторонні хрипи при диханні.
Але перед цим потрібно отримати дозвіл лікаря. Знаходження в парильні і використання віника або ефірного масла може стати аналогією інгаляції або лікувального масажу.
Обмеження для відвідування лазні полягають в:
- появі раптового нападу, або якщо вони наступають часто останнім часом;
- знаходження в лазні після фізичного навантаження, щоб організм не відчув перевантаження;
- підвищена температура тіла;
- загострення алергічної реакції.
Якщо не займатися самолікуванням і порадитися з лікарем про можливість приміщення лазні, можна уникнути загострення хвороби та навіть поліпшити стан здоров’я.
Але якщо в перші секунди перебування в парильні пацієнт починає відчувати запаморочення, утруднення дихання, поява задухи, почастішання серцебиття, потрібно терміново покинути баню і звернутися за медичною допомогою.