Чим пояснюється кашель вранці у дитини і як з ним впоратися



Кашель вранці у дитини, що може означати цей симптом? З цією проблемою стикаються багато батьків. Всі вони хочуть швидше позбавити свого малюка від будь-яких неприємностей. А зробити це можливо, тільки знаючи причину симптому. Так через що проявляється кашель після сну у дитини? Як визначити недугу і почати з ним боротися? Про це і піде мова в статті.

види кашлю

дівчинка

Ранковий кашель у дитини може бути з різних причин. Але щоб їх з’ясувати, слід дізнатися вид цього симптому. Потрібно відразу відрізняти так званий фізіологічний кашель вранці у дитини. Його виявити досить легко. Якщо вранці і ввечері малюк бадьорий, у нього немає температури та інших ознак застуди, то турбується найчастіше нема про що.

Причини фізіологічного кашлю можуть бути наступні:

  • часто такий симптом проявляється у немовлят. Під час сну вони практично не перевертаються. В результаті в носоглотці ймовірно накопичення слизу, від якої вони і звільняються вранці откашливанием;
  • у новонароджених також може проявитися кашель, якщо молоко під час годування потрапило в дихальні шляхи. Особливо часто так трапляється, якщо ця «процедура» відбувається в положенні лежачи;
  • таке ж прояв може виявитися під час прорізування зубів. У цей період у малюка виділяється багато слини, що і викликає у дитини кашель.

У деяких випадках дитина робить це навмисно, щоб привернути до себе увагу. Але це більшою мірою відноситься до психології.

Всі описані випадки не повинні викликати занепокоєння у батьків. Як правило, такий кашель вранці не є наслідком хвороби.

Зовсім інша справа, якщо подібні прояви мають наступні характеристики:

  1. Сухий кашель вранці у дитини. Це той випадок, коли виділення мокротиння або немає зовсім, або воно дуже незначне.
  2. Вологий кашель, його ще називають продуктивним. При ньому слиз відкашлюється, чутні булькаючі звуки.
  3. Алергічний. Такий кашель може бути і сухим, і вологим. Головна його відмінність від простудного – це наявність набряклості і приступообразность.

Саме при таких типах кашлю з ранку варто бити тривогу і шукати причини. Найкраще звернутися до лікаря. В цьому випадку будуть проведені діагностичні заходи і виявлено хворобу.

Через що так відбувається

Якщо у дитини вранці починається сухий або мокрий кашель, то слід якомога швидше виявити причини такого прояву. Своєчасний початок лікування допоможе і швидше позбутися від хвороби, і не допустити ускладнень.

Симптомом яких недуг найчастіше є кашель вранці?

Тут лікарі обов’язково згадають наступні причини:

  • найпоширенішим недугою, при якому дитина кашляє, є ГРВІ. Як правило, такі хвороби розвиваються поступово. Саме тому симптоми у вигляді кашлю можуть проявитися саме вранці. У простудних недуг дихальних шляхів є й інша «супровід». При таких хворобах спостерігаються нежить, запалення слизової оболонки, висока температура і так далі. При цьому сам кашель обов’язково буде з вологими виділеннями;
  • якщо кашель тільки вранці і він сухий, то це може бути дуже серйозним ознакою. Як правило, бронхоспазм посилюється саме вночі. Якщо дитина надривно кашляє вранці, це ймовірний симптом бронхіальної астми;
  • сильний кашель вранці нерідко сигналізує про пневмонії. Якщо у дитини слабкий імунітет, то температура може і не підніматися. В цьому випадку найголовнішим симптомом запалення легенів є вологий, або продуктивний, кашель;
  • дітям властиво хворіти багатьма специфічними хворобами, наприклад, кашлюк. Якщо дитина кашляє довго і це починається з глибокого вдиху після сну, то це часто і є симптомом даного небезпечної недуги.

Якщо такий прояв має алергічний характер і діти покашлює вночі і вранці, то слід звернути увагу на їх оточення. Десь тут прихований подразник.

Нерідко алергія починається на наповнювач матраца або подушки. Також подразником може бути пил, пилок або шерсть тварин.

Що робити?

дівчинка



Як вчинити, якщо у дитини з ранку спостерігається кашель? Тут все залежить від типу такого прояву. Якщо воно фізіологічного характеру, то бити тривогу не варто. Наприклад, у немовляти може грудне молоко потрапити в дихальні шляхи під час годування. У цьому випадку він обов’язково буде откашливаться. У такій ситуації потрібно годувати не лежачи, а підвівши верхню частину малюка вище.

Зовсім інша справа, якщо кашель сухий, вологий або алергічний.

У такій ситуації бажано виконати наступні дії:

  1. Слід оглянути кімнату на наявність алергенів. Найкраще поміняти матрац і подушку. Крім того, слід обов’язково провітрювати повітря мінімум два рази на день. Також не зайвим буде придбати зволожувач.
  2. В обов’язковому порядку слід звернутися до лікаря. Якщо ГРВІ нерідко лікується в домашніх умовах, то з кашлюк краще так не чинити. Але навіть якщо у дитини звичайна застуда, відвідування фахівця не буде зайвим.

При застуді лікування проводиться за допомогою різних сиропів, інгаляцій та інших засобів. Важливо, щоб малюк отримував рясне тепле пиття і побільше лежав. Сьогодні існує безліч протикашльових препаратів. Велика кількість з них прописується і дітям. Але батьки не повинні самі призначати ліки. Краще довірити цю роботу професіоналам.