Дієві рецепти з меду і лимона від кашлю



Протикашльові властивості мають не тільки фармакологічні засоби, але і багато натуральні продукти – так, мед і лимон від кашлю значно прискорюють процес одужання. Особливо подобається це смачні ліки дітям: на відміну від таблеток і мікстур, вони сприймають його радше як ласощі і лікуються з великим задоволенням. Та й дорослим таке лікування куди приємніше. Однак не варто забувати, що результативність буде набагато вище, якщо застосовувати лимонно-медову терапію одночасно з лікарської.

У чому користь

мед, лимон

Обидва цих продукту мають протизапальну і бактерицидну властивість, відоме людям з давніх часів.

Лимон – цитрусовий, що займає одне з перших місць за вмістом вітаміну С, який володіє безліччю корисних функцій:

  • активізує окислювально-відновні процеси;
  • покращує регенерацію тканин;
  • знижує проникність капілярів;
  • підвищує опірність організму хвороботворним агентам, зміцнюючи імунну систему.

люди



Все це надає надзвичайно корисну дію на організм при вірусних інфекціях, що викликають запальні процеси у верхніх дихальних шляхах, знижуючи фебрильну температуру і зменшуючи головний біль. Також лимон містить ефірні масла, благотворно впливають на роздратовану слизову оболонку бронхіальних шляхів при кашлі.

Про корисні якості натурального меду також знають всі. Він багатий різними вітамінами і потрібними організму мікроелементами: можна з упевненістю сказати, що до складу ласощів входить більша частина таблиці Менделєєва. Даний продукт має здатність пригнічувати розвиток хвороботворної мікрофлори, підвищуючи рівень вмісту в крові лейкоцитів – головних борців з різного роду інфекціями. Крім того, надаючи заспокійливу дію на нервову систему, солодкий лікар покращує сон, сприяючи припиненню такого неприємного явища, як тривалий нічний кашель.

У комплексі лимон з медом від кашлю служать прекрасним еліксиром, вживаним не тільки в момент розвитку захворювання, але і як профілактичний засіб проти нього.

Як правильно приготувати

мед, лимон

У лікувальних цілях лимон корисніше використовувати разом з шкіркою, оскільки лимонна цедра є не менш цінним продуктом, ніж сам фрукт. Тому перед тим, як приступати до виготовлення медово-лимонної суміші, його потрібно ретельно вимити щіткою під проточною водою.

Для змішування цитруса з медової складової необхідно потерти фрукт на тертці або, видаливши насіння і порізавши на шматочки, подрібнити в блендері.

Ось кілька найпростіших і швидко готуються коштів від кашлю, рецепт яких був відомий ще нашим бабусям:

  1. Підготувавши описаним вище способом пару лимонів, ретельно змішати їх з шістьма ложками натурального бджолиного продукту – квіткового або липового. Приймати по 1-2 столових ложки 5-6 разів на день, з чаєм або просто так.
  2. Нарізати лимон разом зі шкіркою і насінням на невеликі тоненькі скибочки. Покласти в емальовану миску, додавши туди медову масу, і поставити на водяну баню. Тримати протягом десяти хвилин, постійно помішуючи, доводячи до рідкої консистенції, і розтираючи лимонні скибочки, щоб м’якоть змішалася з солодким компонентом якнайкраще. Доводити суміш до кипіння не слід – це зруйнує всі корисні речовини. Знявши з вогню, процідити суміш, щоб відфільтрувати насіння і тверді частинки. Приймати в разі необхідності, по 1-2 ложки.
  3. Протягом 10 хвилин варити цитрусовий на повільному вогні, потім остудити і видавити сік в склянку. Додати пару столових ложок медичного гліцерину і медової складової – стільки, щоб склянка наповнився вщерть. Перед тим, як вживати, як слід збовтати. Дозування залежить від сили кашлю: при невеликому достатньо однієї чайної ложки, при середньому – 2, при сильному – до чотирьох. Користь від такої суміші в тому, що гліцерин змащує горло і бронхи, полегшуючи відкашлювання, а лимонно-медовий компонент має протизапальну і бактерицидну дію.

Всі види ліків, приготовані за даними рецептами, слід зберігати в холодильнику або просто в прохолодному місці.

Протипоказання

стоп

Але медово-лимонний еліксир від кашлю можна вживати далеко не всім.

У список протипоказань для його застосування входить:

  1. Дитячий вік: до трьох років мед для дитячого харчування краще зовсім не використовувати, потім можна спробувати вводити його в раціон, але діяти при цьому потрібно дуже обережно, починаючи з мінімальної кількості продукту – буквально на кінчику чайної ложки.
  2. Алергія на продукти бджільництва. Мед – високоалергенні продукт, оскільки є похідним квіткового пилку і нектару. Крім того, в його складі присутній прополіс – маточне молочко бджіл, також здатний викликати гострі алергічні реакції.
  3. Цукровий діабет.
  4. Захворювання органів шлунково-кишкового тракту, особливо – підвищена кислотність шлункового соку, а також виразка шлунка і виразковий коліт кишечника. Лимонний сік через високий ступінь кислотності здатний викликати загострення всіх цих патологій.

При проблемах з нирками, печінкою і жовчним міхуром вживати мед з лимоном від кашлю можна тільки після консультації з лікарем.

У всіх інших випадках його корисні властивості безсумнівні. Який з наведених рецептів буде вам до смаку і надасть найбільш цілющу дію, покаже досвід застосування.