Ефективні рецепти з прополісом від кашлю



Прополіс від кашлю дітям і дорослим призначають при захворюваннях горла і верхніх дихальних шляхів. Завдяки корисним властивостям, продукт знайшов широке застосування в фармакології і народній медицині. Використання прополісу від кашлю має на увазі прийом готового лікарського засобу на його основі або приготування лікувального рецепта в домашніх умовах. У будь-якому випадку, лікувати кашель прополісом слід після консультації з фахівцем, що пов’язано з наявними протипоказаннями.

Корисні властивості продукту

Прополіс, мед

Вилікувати респіраторне захворювання, клінічним проявом якого є кашель, допоможе прополіс. Самостійно можна приготувати настій на спирту або лікувальні розчини для прийому всередину з додаванням інших інгредієнтів.

Смола дерев, модифікована ферментативними речовинами бджіл, має низку справді унікальних властивостей:

  • антибактеріальним і дезинфікуючим. Завдяки активним речовинам, продукт застосовується для боротьби з шкідливими мікроорганізмами (бактеріальної, мікробної і грибкової інфекцією), а також придушення їх подальшого зростання;
  • протизапальну. Ця дія досягається за рахунок зниження синтезу медіаторів запального процесу – простагландинів;
  • імуностимулюючу. У прополісі міститься речовина галангін. Воно сприяє активному поглинанню імунними клітинами чужорідних патогенних агентів;
  • антиоксидантну. Ефект досягається завдяки унікальному складу препарату, що складається з корисних мікроелементів – вітамінів, мінералів і біофлавоноїдів;
  • відновлює. За результатами недавніх досліджень, прополіс – ефективний засіб, благотворно впливає на ріст кісток.

До того ж, продукт повністю стерильний, що підсилює його потужне терапевтична дія.

Показання та протипоказання

Прополіс при кашлі у дитини і дорослого ось уже багато років активно застосовується для лікування багатьох захворювань. Він допомагає знизити клінічні прояви шкірних хвороб, злоякісних новоутворень, патологій ротової порожнини.

Кашель, жінка



Основними показаннями в лікуванні кашлю прополісом при запальних процесах горла, верхніх дихальних шляхів і легенів, є:

  • затяжний кашлевой синдром;
  • гострий і хронічний бронхіт;
  • трахеїт;
  • ларингіт;
  • хронічні форми синуситу і фарингіту;
  • ангіна та інші інфекційні процеси верхніх дихальних шляхів;
  • злоякісні процеси бронхолегеневої області.

Лікування кашлю прополісом дозволяє боротися не тільки з вищепереліченими недугами, але і ускладненнями, викликаними респіраторними захворюваннями. Крім цього, натуральний продукт – відмінний помічник в боротьбі з авітамінозом.

Засіб отримує позитивні відгуки з боку фахівців і звичайних людей, які застосовують його в домашніх умовах. Прості в приготуванні рецепти використовують як в комплексі з традиційним лікуванням, так і окремо від нього.

Приймати настоянку прополісу на спиртовій основі слід з особливою обережністю дітям і вагітним жінкам.

Алергічна реакція, дитинаВикористовувати засіб в терапії кашлю рекомендується в обмежених кількостях при наступних факторах:

  • бронхіальній астмі. Речовини, що входять до складу препарату, здатні спровокувати посилення нападу;
  • схильності дитини і дорослого до атопії. Мед і прополіс – сильні алергени. Саме тому їх використання слід обмежити людям, що страждають різного роду алергією;
  • порушення функції згортання крові. Це пов’язано з тим, що натуральний засіб здатне впливати на процеси згортання. В кінцевому підсумку застосування прополісу збільшує ризик відкриття кровотечі;
  • дерматиті. Продукт діяльності бджіл здатний спровокувати загострення хвороби.

Людям, які мають індивідуальну непереносимість, пити настоянки також не рекомендується.

Ефективні домашні рецепти

Як лікувати прояви кашлю у дітей і дорослих народними засобами? В якості ефективного засобу в боротьбі проти кашльового синдрому відмінно підійде настоянка на спиртовій та водній основі, спеціальна інгаляція, мазь або розчин для полоскання горла із застосуванням бджолиного продукту.

Прополіс, горілка

При використанні прополісу від кашлю найбільш популярними рецептами є:

  1. Рецепт 1: спиртова настоянка. Для її приготування потрібно 30 грам натурального кошти і 100 мл горілки / спирту. При температурі 30-40 градусів спиртова основа підігрівається на водяній бані протягом декількох хвилин. Потім до неї додається подрібнений прополіс, після чого розчин перемішується. Після закінчення 10 хвилин настоянка переливається в темну скляну тару, де витримується близько доби. Пийте ліки 3 рази на день до їди протягом тижня.
  2. Рецепт 2: прополіс з маслом. До екстракту прополісу додається 1 кг вершкового масла, після чого інгредієнти поміщаються в спеціальну ємність і підігріваються на водяній бані. Після закінчення 20 хвилин отримане засіб охолоджують і поміщають в холодильник для подальшого зберігання. Як приймати лікувальну суміш? Вживають її 3 рази в день по 1 чайній ложці протягом 2-х тижнів.
  3. Рецепт 3: прополіс з молоком. Застосування цього ефективного препарату дозволяє боротися з кашлем при захворюваннях горла і верхніх дихальних шляхів. Приготувати його дуже просто: спочатку кип’ятиться молоко, а після остудженому до нього додається кілька крапельок настойки. Пити молоко з прополісом від кашлю рекомендується кілька разів в день. З молоком від кашлю можна також використовувати вершкове масло і мед.

При ларингіті або фарингіті відмінно допомагають інгаляції. Для проведення процедури спочатку кип’ятиться невелику кількість води, до якого потім додається кілька ложок прополісу і бджолиного воску. Все ретельно перемішується. Застосування інгаляції здійснюється шляхом вдихання парів отриманого розчину. Для найкращого ефекту проводити процедуру рекомендується 2-3 рази на день. Для якнайшвидшого одужання можна поєднувати інгаляції з настоянкою.

При ангіні хворому можна спробувати полоскати горло сумішшю теплої води і невеликої кількості спиртової настоянки.

Настоянка прополісу від кашлю на горілці або спирті не підходить хворій дитині. В цьому випадку береться водна основа, яка змішується з маслом або жиром.

Самостійно приготовані рецепти на основі бджолиного продукту дозволяють ефективно боротися з сильним кашльові синдромом і першіння в горлі. Ті, хто пив домашні настоянки, відзначають поліпшення стану вже через кілька днів. Однак вдаватися до методів народної медицини рекомендується тільки після консультації з фахівцем.