Інструкція по застосуванню сиропу і таблеток Флавамед



І знову про кашлі. Він супроводжує будь-яке захворювання або патологічний стан дихальної системи. Як симптом – річ корисна і навіть необхідна, адже з його допомогою з бронхів виводиться слиз, мокрота, сторонні предмети, а разом з ними і мікроби. Але який же дискомфорт він доставляє!

Розроблено безліч препаратів для боротьби з таким симптомом, як кашель. Сьогодні ми розглянемо з усіх боків, яка у препарату Флавамед інструкція із застосування, з показаннями та протипоказаннями, з побічними ефектами і ще деякими нюансами. Залишайтеся, буде цікаво і пізнавально.

<h2>Флавамед: склад і випуск

Флавамед таблетки

Вперше почувши про препарат від кашлю, відразу ж виникає питання, а від якого саме він допоможе, з якого віку можна приймати, як і в яких дозах. Всі питання закономірні і виправдані. Але почнемо, мабуть, з складу Флавамед і дізнаємося, чи є відмінності за цим параметром у різних лекформи.

Перш за все, потрібно сказати, що Флавамед – муколітичний засіб, який використовується для лікування кашлю з в’язкою і трудноотделімой мокротою. Виробник – фармакологічна компанія Німеччини «АГ Берлін-Хемі», яка зарекомендувала себе на ринку досить надійною і відповідальною фірмою.

Основним діючим компонентом будь-якої форми Флавамед виступає гідрохлорид амброксола. Це активний метаболіт бромгексину, який володіє муколітичних з секретомоторним властивістю. Впливаючи на ступінь в’язкості мокротиння, розріджуючи її, одночасно надає легке подразнюючу дію на миготливий епітелій органів дихання. Тим самим стимулює евакуаторну функцію – і кашель стає більш продуктивним.

Крім амброксола таблетки від кашлю Флавамед містять допкомпоненти:

  • крохмаль кукурудзяний;
  • целюлозу микрокристаллическую;
  • магнію стеарат;
  • натрію кроскамеллозу;
  • повідон;
  • лактозимоногідрат.

сироп Флавамед



Флавамед у вигляді сиропу містить такі додаткові складові:

  • воду очищену;
  • гідроксиетилцелюлозу;
  • кислоту бензойну;
  • сорбітол;
  • гліцерин;
  • ароматизатор малиновий.

Флавамед Макс – таблетки шипучі, до складу яких також входить в обов’язковому порядку амброксол та інші допоміжні компоненти, яких чимало і назви їх практично нічого не скажуть кінцевому споживачеві, але зате дуже важливі для фахівця. Саме від цих знань буде відштовхуватися лікар, визначаючи безпеку тієї чи іншої форми препарату для кожного конкретного пацієнта.

Флавамед Форте – ліки, що містять практично в два рази більше діючої речовини, розчин від кашлю. А так як активного компонента більше, отже – дозування буде в два рази менше. Цей факт потрібно враховувати при прийомі, особливо якщо давати ліки дітям. Адже дуже часто при покупці препарату в аптеці ми не звертаємо особливої ​​уваги на дозування, а лише на форму випуску. Проте, читати анотацію обов’язково, навіть якщо засіб прописано лікарем.

Показання, протипоказання, побічні дії

Як ми вже з’ясовували раніше, кашель кашлю ворожнечу. Він може з’являтися при різних захворюваннях, мати різний характер і супроводжуватися виділенням мокроти, утрудненим продукуванням бронхіального секрету, або бути взагалі сухим.

Для лікування кожного з таких видів існують певні кошти. У кожному такому препараті є набір компонентів, які допомагають вирішити проблему.

Бронхіт, жінкаФлавамед має свої чіткі показання до застосування:

  • бронхіти гострого з хронічним течії з частими періодами загострення;
  • запалення легенів, викликані різними збудниками;
  • хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ);
  • астма бронхіальна з утрудненням виведення бронхіального секрету;
  • бронхоектазія;
  • ларингіт;
  • фарингіт;
  • трахеїт;
  • трахеобронхит.

Важливим є те, що описуваний препарат можливо давати дитині з народження. Багато педіатри призначають його для лікування респіраторного дистрес-синдрому у новонароджених малюків. Однак дозування буде кардинально відрізнятися від тієї, яка вказана в інструкції до препарату.

Є також ряд протипоказань, які потрібно враховувати як пацієнту, так і його лікаря. Наявність факторів, що не дають можливості призначити препарат, з’ясовується під час збору анамнезу та аналізу лабораторних досліджень.

До таких належать:

  • виразкові і ерозійні захворювання органів шлунково-кишкового тракту, особливо в період загострення або нестійкої ремісії;
  • на початкових термінах вагітності (перший триместр);
  • підвищена чутливість до будь-якого компонента лексредства (в кожному його вигляді);
  • епілепсія в анамнезі;
  • вік менше 6 років – для Флавамед в таблетках;
  • важкі патології печінки або нирок.

Нудота, біль в шлунку, жінкаПобічні дії препарату обумовлені або гіперчутливістю до складових, яка не була визначена на стадії призначення, або перевищенні максимально допустимих доз (причому це перевищення може бути навіть разовим).

  1. Перш за все, можливі різні аллергореакціі. Це висип по типу кропивниці, що супроводжується почервонінням і свербінням шкірних покривів. Можливий розвиток ангіоневротичного набряку. Вкрай рідко спостерігався розвиток анафілактичного шоку або контактного алергічного дерматиту.
  2. З боку органів травлення вірогідні порушення стільця, які виражаються в абсолютно протилежних станах (запор або пронос). Може спостерігатися біль в епігастральній ділянці з нудотою до блювоти, сухість у роті.
  3. З боку органів дихання (особливо при призначенні максимальних доз) можуть з’явитися сухість слизових в дихальних шляхах, посилення нежиті (ринорея). Цей симптом найчастіше залишається непоміченим, так як нежить присутній і без того, а визначити його патологічне прояв досить важко.

При виявленні будь-якого з перерахованих вище ознак потрібно негайно припинити прийом ліків, промити шлунок і провести симптоматичну терапію. Якщо розвивається анафілактичний шок – негайно викликати невідкладну допомогу. І як би там не було – повідомити лікаря, який зробить заміну препарату на більш відповідний.

лікуємо кашель

Флавамед для дітей дозволено використовувати в будь-якому вигляді, тільки необхідно дотримуватися дозування і стежити за рекомендаціями в інструкції, де буде вказано також і вік маленьких пацієнтів.

І в обов’язковому порядку консультація педіатра. Можливо, у нього будуть трохи інші призначення.

Сироп від кашлю Флавамед проводиться в двох дозуваннях – 15 мг амброкслола в 5 мл рідини і 30 мг / 5 мл. Наведені дозування будуть вказані для препарату 15 мг / 5 мл.

Хлопчик, сиропОтже, якщо брати більш концентроване ліки, то дозу зменшуємо овдовіле.

  1. Для дітей до 2 років добова доза передбачає 2,5 мл двічі на добу.
  2. Від 2 до 6 років – 2,5 мл, але вже тричі на добу.
  3. Від 6 до 12 років в перші два-три дні призначається зазвичай ударна доза 5-10 мл тричі на 24 години, а потім підтримуюча – 5 мл двічі на 24 години.
  4. Дітям старше 12 років і дорослим потрібно перші дні (приблизно 3) приймати 10-15 мл тричі на добу, а далі по 10 мл тричі в якості підтримуючої дози.

У таблетованій формі застосовувати ліки можна дітям виключно з 6-річного віку. Випускаються Флавамед таблетки 30 мг і 60 мг. Стандартна схема лікування представлена ​​для препарату з концентрацією в 30 мг. Якщо брати більш високу – то дозу ділити на два.

  1. Дитина у віці від 6 до 12 років повинен перші три дні отримати ударну дозу, як і в випадку з сиропом. Це складе по ½ таб. тричі на добу, далі продовжувати по ½ таб., але двічі.
  2. Тим, хто старший 12 років, і дорослим ударна концентрація складе протягом перших трьох днів по 1 таблетці тричі, далі – по половині таблетки двічі на добу.

Флавамед-розчин (15 мг / 5 мл) – дуже зручна форма лікарського засобу, так як вона забезпечена мірної ложечкою. Тому схема стандартної терапії буде приведена саме в цьому еквіваленті заходи.

  1. Малюки до двох років від роду приймають по половинці мірної ложечки два рази за день. Максимальна доза становить 2 повні ложечки.
  2. Від двох до п’яти років – по половині цієї ж тари тричі на день. Максимально – 3 повних ложечки.
  3. Від шести до дванадцяти – по цілій ложці два-три рази. Максимальна добова доза 5 ложок.
  4. Тим, хто старше дванадцяти, і дорослим приймати перші дні захворювання по дві ложки тричі на добу, а потім перейти до підтримуючої дозі, яка становить по дві ложки двічі.

Дівчинка, інгаляторФлавамед Форте – препарат у вигляді розчину з дозуванням 30 мг / 5 мл. Тут діє те ж правило, що і з таблетками такий же концентрації – попередню дозування ділимо на два відповідно до кожної вікової категорії. Так прописано в інструкції до Флавамед Форте і так неодмінно порадить лікар.

Також можна використовувати Флавамед-розчин для інгаляцій у дітей старше п’яти років і у дорослих пацієнтів. Проводити такі процедури можна в тому випадку, якщо є протипоказання для перорального вживання препарату через проблеми з органами шлунково-кишкового тракту. Дієво, ефективно і швидко усуває неприємний симптом, допомагає швидкому виведенню мокротиння, так як діє безпосередньо на слизову уражених органів дихання.

Шипучі таблетки приймати не рекомендується людям, що страждають все тими ж патологіями органів травлення з ерозійними і виразковими проявами, а також з підвищеною кислотністю шлункового соку. І ще одне застереження з приводу шипучого ліки – його краще вживати після їжі (через годину-півтора), щоб знизити агресивна дія кислот на слизову шлунка.

Діти більш охоче п’ють шипучу, що пахне лимоном або апельсином лікувальну водичку. Але перш ніж давати препарат своєму чаду, проконсультуйтеся з педіатром. Там є цілий перелік протипоказань і обмежень за віком.

аналоги

У Флавамед є аналоги або лікарські засоби з подібним дією. Завдяки деяким відмінностям за складом вони можуть замінити препарат, коли є непереносимість певних його компонентів.

септолетеУ число найбільш вдалих ліків, які виступають як замінники Флавамед, відносять досить багато коштів зі схожою дією:

  • септолете;
  • Мукалтин;
  • Травісил;
  • Геделікс;
  • Проспан;
  • Доктор Мом;
  • Вікс Актив бальзам і деякі інші.

Якщо ви вирішили самостійно поміняти Флавамед на інший препарат через виявлення слабких побічних ефектів, обов’язково повідомте про це лікаря. Він порадить, який з обраних вами буде найбільш підходящим.

Крім того, у кожного аналога свідчення схожі з оригіналом, а ось протипоказання можуть відрізнятися, як і побічні прояви. Тому ви ризикуєте одні побічні дії поміняти на інші. А не врахувавши всі можливі «не можна», запросто можна зробити гірше.

Також потрібно звернути увагу на сполучуваність Флавамед і флемоксин. Перший володіє муколітичних дією (це ми вже з’ясували), а другий – дієвий антибіотик, що має найменшу шкоду побічними ефектами, якими наділені його «побратими». Однак його призначенням повинна займатися обов’язково фахівець, і тільки він.

Ніколи не забувайте про те, що самолікування може бути не тільки небезпечним, але і смертельним. І нерозумно вважати, що банальний кашель – не привід для тривоги. Сам по собі, можливо, і немає. А ось причина, його провокує, цілком здатна викликати серйозні ускладнення, а в особливо важких випадках навіть призвести до смерті.