Як правильно приймати грудної збір від кашлю



Грудної збір від кашлю – один з ефективних засобів, призначених для боротьби з продуктивним і непродуктивним кашлем у маленьких і старших пацієнтів, створене на основі натуральних природних компонентів. Лікарські рослини, включені до складу грудного збору від кашлю, добре відомі багатьом обивателям. Вони цілком доступні кожному, але приготувати з них цілющий напій можна тільки в тому випадку, якщо правильно підібрати пропорції, знати, в який час збирати трави і як їх сушити.

Дія Грудної збір, види

Перш ніж використовувати грудної збір від кашлю для дітей і дорослих, варто ознайомитися з його складом і зрозуміти, в чому його перевага перед іншими препаратами, створеними з лікарських трав і рослин або зробленими на основі хімічних речовин.

В першу чергу потрібно сказати про те, що існує кілька видів спеціальних зборів, в складі яких різні рослини, що володіють прекрасним відкашлює і багатьма іншими діями:

  • протизапальну;
  • відхаркувальну;
  • пом’якшувальною;
  • антисептичну.

Всі суміші, що складаються з кількості від 3 до 5 сухих трав, створені в умовах державних підприємств, які здійснюють виробництво ліків, мають певні номери. Грудні збори постачають для реалізації в аптечну мережу у вигляді суміші частин різних рослин, висушених в спеціально створених умовах, або розфасованими в пакетики по типу чаю. У такому випадку всі складові більш ретельно подрібнюються і не вимагають додаткового перемішування. Рівного розміри частки одночасно заварюються під впливом крутого окропу.

Особливості складів

Знаючи, який номер присвоєно того чи іншого складу, можна зрозуміти, яке лікарська рослина є основним в його складі. Всі збори від кашлю добре допомагають при кашлі, незалежно від його особливостей, причини появи і віку пацієнта.

Грудної збір № 1



Детальний опис складу грудного збору від кашлю можна знайти на упаковці, де буде вказано і номер того іншого засобу:

  1. №1 – складається в основному з подрібненого кореня алтея і листя мати-й-мачухи. Сюди входить ще і материнка. Особливою ефективністю цей склад славиться при лікуванні запальних захворювань, що поширюються на верхні дихальні шляхи.
  2. №2 – включає в себе, крім мати-й-мачухи, солодку, точніше, її корінь, а також сухий лист подорожника. Це забезпечує швидке і якісне відкашлювання в результаті розрідження слизу, що скупчився в бронхах. Терапія за допомогою даного грудного збору від сухого кашлю відрізняється особливо високою результативністю
  3. №3 – це солодка, шавлія, соснові нирки, за допомогою яких хворі позбуваються від непродуктивного кашлю. Його рекомендують застосовувати при сухому кашлі, ускладненому откашливании.
  4. Грудної збір 4 – приготований більш ніж з 5 компонентів складу трав, володіє значним протизапальною дією. Такий ефект забезпечують квіти ромашки аптечної, календули, трава (стебла) фіалки, солодка і м’ята перцева.

Трав’яний складу заварюють і дають чай від кашлю дітям, і не просто дозволяють, а навіть рекомендують приймати жінкам при вагітності.

Рекомендації щодо застосування та протипоказання

Кашель може доставити безліч неприємностей дорослій людині і маленькому пацієнтові. Незважаючи на те, що це одна з форм захисних реакцій людського організму. З його допомогою органи дихання та шляхи, по яких повітря проникає в них, очищаються від пилу і слизу, сторонніх тіл і відмерлих клітин епітелію.

вагітністьПриймати грудної збір рекомендовано:

  • при вагітності і в молодшому віці;
  • на ранніх стадіях розвитку недуги і в період загострення хронічного недуги;
  • пацієнтам середнього віку і літніх людей.

Незважаючи на високу ступінь ефективності компонентів цілющого збору, застосування його не завжди можна назвати виправданим.

Свідченням є:

  • запальний процес в трахеї і бронхах;
  • астматичні напади;
  • обструктивний бронхіт;
  • ларингіт і ларинготрахеїт
  • пневмонія.

Чай, приготований з ретельно підібраних лікарських трав і рослин, призначають під час застуди при вагітності для лікування ГРВІ, після виявлення туберкульозу або обструктивної хвороби легень. Надзвичайно корисний чай з лікарських трав від кашлю для дітей.

Однак лікарські рослини мають не тільки цілющим властивостями, але до застосування збору, створеного з деяких їх них, існують і певні протипоказання.

В тому числі:

  1. Індивідуальна непереносимість деяких компонентів складу.
  2. Наявність алергічних реакцій.

Детальний опис правил приготування і прийому відварів і настоїв, приготовлених з трав’яного збору, призначеного для усунення кашлю, містить інструкція із застосування.

 Особливості приготування і прийому

Лікарський збір, що складається їх трав і створений для лікування сухого або вологого кашлю, може значно полегшити стан пацієнта в будь-якому віці. Показаний прийом чаю і при вагітності, і в молодшому віці. Відповідно до вказівок інструкції з приготування і прийому цілющого чаю необхідно вибрати грудної збір відповідно до поставленим діагнозом. Однак, перш ніж придбати якийсь збір, який реалізується в аптечній мережі, необхідно порадитися з кваліфікованим лікарем.

Спеціального приготування не вимагають подрібнені лікарські трави, поміщені в чайні пакетики. Відповідно до інструкції 1 або 2 таких пакетика заливають потрібною кількістю крутого окропу і після охолодження випивають. Готують такий напій безпосередньо перед вживанням. Грудної збір, розфасований в паперові пакети і представляє собою досить великі частки цілющих трав, коренів і квітів.

грудної збір Заварювати, наполягати, пити готовий склад можна після приготування в суворій відповідності до вказівок, даними в інструкції, що додається:

  1. Збір №1 – засіб для полегшення дихання і активізації процесу відкашлювання. Відразу потрібно сказати, що приймати напій, приготований з цього збору, категорично заборонено при вагітності. Справа в тому, що введена в число компонентів мати-й-мачуха може стати причиною маткової кровотечі. Якщо прийом дозволений, то для приготування потрібно 1 ст. л. суміші залити 200 мл води кімнатної температури і при найменшому нагріванні варити 15 хв після закипання. Потім зняти з вогню, накрити посуд кришкою і дати складу настоятися протягом години. Тепер можна процідити і пити по ½ склянки 2 рази в день. Дітям вполовину скорочують дозування, використовуючи рівно половину від тієї кількості сухих трав, яке потрібно для приготування напою потрібної концентрації, що використовується в якості ліків для дорослих пацієнтів.
  2. №2 – суміш цілющих рослин, яка може становити небезпеку для вагітних. Краще відмовитися від його застосування через введену в число компонентів мати-й-мачухи. Цей склад відрізняється прекрасною результативністю і, завдяки подорожнику і солодке, прискорює перебіг процесу розрідження слизу і полегшує відхаркування. Для приготування настою знадобиться 4 г сухої суміші залити склянкою холодної води, що остигнула після кип’ятіння, і, помістивши на водяну баню, готувати протягом 15 хвилин. Після цього дати настоятися не менше 10 годин, процідити і пити по 1 ст. л. двічі на день.
  3. Грудної збір №3 можна давати дитині, якого мучить сухий кашель. Для його приготування знадобиться водяна баня. 2 ст. л. подрібнених лікарських трав заливають остигнула після кип’ятіння водою і залишають під кришкою на водяній бані на 45 хвилин. Після того як пройде зазначений час, рідину доливають кип’яченою водою до обсягу 200 мл. Для того щоб приготувати дитячий цілющий чай, потрібно приготувати настій, використовуючи не 2, а лише 1 ст. л. сухого складу.
  4. Лікарський збір №4 категорично заборонений до застосування жінкам, які виношують дитину. Використовують складу в якості настою, для приготування якого потрібно залиті склянкою води нижче кімнатної температури 10 г суміші витримати на водяній бані не менше 15 хв, а потім наставити ще три чверті години. Перш ніж прийняти приготоване засіб, потрібно довести обсяг приготованого настою до 200 мл. Курс лікування становить 14 днів, протягом яких настій п’ють по 1 ст. л. вранці і перед нічним сном.

Під час лікування за допомогою одного з грудних зборів важливо пам’ятати про неможливість одночасного прийому настоїв і протикашльовими препаратами. За час курсового прийому можна домогтися розслаблення гладкої мускулатури бронхів, домогтися розрідження і полегшеного виведення мокротиння, поліпшити відкашлювання. Обов’язковою умовою є неухильне дотримання правил приготування настоїв і їх застосування.

Важливо не припиняти лікування на свій розсуд, а завершити прийом грудного збору після закінчення призначеного курсу.

Якщо лікар призначив терапію медикаментозними препаратами, то починати лікування настоями цілющих трав можна тільки за його рекомендацією, строго дотримуючись зазначені дозування і режим прийому складу.