Як правильно зробити компрес з картоплі від кашлю для дітей



Компрес з картоплі від кашлю для дітей – це реальна допомога або самонавіювання? Старовинний спосіб лікування такого неприємного симптому застуди та інших захворювань дійсно ефективний. Але є деякі нюанси і загальні вимоги. Вони будуть актуальні для всіх компресів, а не тільки для картопляного.

Розглянемо показання і протипоказання даної методики лікування маленьких пацієнтів, загальні правила «правильного компресу». А також ми знайшли для наших читачів найдієвіші рецепти теплових процедур з картоплі, які допоможуть позбавити ваше чадо від надокучливого кашлю.

<h2>Добре, можна, не можна

картопля

Перший наш постулат «Добре». Чому? Та тому, що можна вибрати засіб для будь-якого виду кашлю. Але ж вони-то бувають ой які різні.

Отже:

  • сухий кашель на самому початку хвороби – використовувати мед і яблучний оцет як в якості монокомпонентів, так і в комплексі з іншими складовими;
  • вологий кашель – знову ж мед, спирт (як чистий, так і настої лікарських зілля на спирту), картопля (про такий вид компресів ми поговоримо більш предметно), деякі лікарські препарати аптечні (Димексид, наприклад);
  • при кашлі тривалому або його залишкових явищах, які занадто довго не «хочуть йти» – масляні склади, в тому числі з використанням ефірних масел.

Тепер розуміємо, чому добре. Всі складові є під рукою, робити легко, переноситься без побічних ефектів (якщо врахувати всі протипоказання).

Далі «Можна», тобто показання до застосування.

Список буде досить значним, але ми назвемо найпоширеніші:Дівчинка і компрес



  • фарингіт;
  • трахеїт;
  • бронхіт, його змішані форми, обструкція, хронічний перебіг;
  • запалення легенів – всі форми;
  • плеврити – виключно за рекомендацією лікаря.

При будь-якому захворюванні, перш ніж зробити який-небудь метод лікування, необхідна консультація фахівця.

Компрес з картоплі – не виняток. До того ж, їм не можна замінювати терапію, а тільки застосовувати в комплексі.

Тепер «Не можна», то є протипоказання:

  • індивідуальна непереносимість (гіперчутливість, алергічна реакція) на будь-який компонент компресу;
  • підвищена температура, навіть незначно;
  • дітям до 3 років не рекомендується, хіба тільки за настійною рекомендацією педіатра і з дотриманням часових рамок, зазначених лікарем;
  • підвищений артеріальний тиск (це більше відноситься до дорослих пацієнтів);
  • захворювання серцево-судинної системи (вади, недостатність та інші);
  • порушена цілісність шкірних покривів, наявність висипань, ран, подряпин або інших пошкоджень в місці постановки компресу.

Ну а тепер безпосередньо компреси від кашлю з картоплею і ще деякими інгредієнтами.

Секрети і рецепти

Хвора дитина

Картопля – овоч, який звичний в кожному будинку. Він для нас як «другий хліб». Воно й не дивно, тому що крім крохмалю (який все так лають) в ньому є ще маса корисних речовин – мікро- і макроелементи. І ще він не викликає алергію у звичному сенсі цього слова. Є деякі захворювання (здебільшого спадкові) з непереносимістю вуглеводів, але це вже інше питання.

Тепер щодо компресів:

  • не ставити на область серця ні ззаду, ні спереду;
  • не ставити на необроблену і неприкриту шкіру. Спочатку потрібно легенько змастити теплим рослинним маслом і прикрити теплою же тканиною. І тільки поверх – компрес (будь-який);
  • склад повинен трохи охолонути. Картопля краще відцідити і залишити під кришкою, так в пара не перейдуть корисні компоненти. Температура компресу належна бути ненабагато вище температури тіла, щоб не обпекти;
  • після зняття необхідно витерти шкіру насухо і змастити м’яким поживним кремом, укутати і укласти хворого назад в ліжко. Саме тому рекомендується проводити процедуру в вечірні години, перед сном.

Картопляний компрес від кашлю дитині ставити на всю ніч немає сенсу. Або батькам доведеться не спати у ліжку малюка, щоб він не охолов, скинувши ковдру. Сильний зігріваючий ефект змусить дитини пропотіти, йому стане жарко і він інстинктивно розкриється, ніж піддасть себе ризику переохолодження та посилення хвороби.

Класичний картопляний компрес

Картопля варена

Компресів з картоплею є кілька. Але найпростіший – з одного тільки цього овоча.

  1. Необхідно відварити два невеликих бульби в мундирі до повної готовності.
  2. Воду злити, закрити кришку і дати картоплі охолонути до потрібно температури. Але враховуйте той факт, що під час приготування він ще трохи охолоне.
  3. Перемять виделкою або толкушкой в ​​кашу і викласти на підготовлену марлю або іншу тонку бавовняну тканину. Сформувати коржик і закрити її тканиною як би в «конвертик».
  4. Викласти картопляний конверт на рушник і в такому вигляді поставити на груди маляті. Зверху можна нашарувати пергамент або целофан для створення ефекту термоса.
  5. Укутати дитини і укласти в ліжко. Тривалість процедури буде варіюватися в кожному конкретному випадку. Це може бути як годину-півтора, так і три-чотири. Все залежить від температури субстанції.

Далі за списком загальних вимог – витерти насухо, змастити кремом і знову в ліжко. Далі ці пункти будемо випускати, як само собою зрозуміле.

Картопля, масло, горілка

Такі картопляні коржі робляться аналогічно, тільки в субстанцію додається по кілька ложок рослинного масла і горілки. Все це змішується до однорідності і далі все як в попередньому рецепті.

Якщо ви зважилися залишити компрес на ніч, то краще робити це за першим способом. З маслом і горілкою не ризикуйте, дуже зігріває і вимагає певного часу впливу.

Мед, масло, гірчиця

Гірчиця

Картопля відварюється аналогічно попереднім варіантам.

На дві штуки відвареної картоплі в мундирі потрібно додати:

  • дві великі ложки рослинної олії;
  • ложку меду;
  • ложку гірчиці (звичайної).

Все ретельно перемішати, сформувати коржик і покласти її в поліетиленовий пакет. Далі все як завжди. В цьому випадку гірчиця виступає як «хранитель тепла», але не потрібно, щоб вона торкалася безпосередньо до шкіри. Буде палити і вийде ефект гірчичника, а не компресу.

Батькам потрібно пам’ятати, що лікування дитини завжди більш відповідально, ніж дорослого, так як малюк ще не може цілком адекватно описати свої відчуття. Звертайтеся вчасно за допомогою, щоб уникнути ускладнень і затягування процесу лікування.