Як приймати таблетки Фалиминт і чи є аналоги дешевше



Фалиминт використовується як вказує інструкція із застосування, для купірування рефлекторних нападів сухого (непродуктивного) кашлю, викликаного роздратуванням нервових рецепторів дихальних шляхів.

З урахуванням того, що лікування різних видів кашлю має різний підхід, перед прийомом ліків Фалиминт слід проконсультуватися з лікарем, від чого ці таблетки і як їх правильно приймати.

<h2>Дія компонентів на організм

Фалиминт

Фалиминт надає на організм ряд терапевтичних ефектів:

  1. Препарат відноситься до групи, що володіє антисептичною дією, завдяки чому затримується ріст патогенної мікрофлори у верхніх відділах дихальної системи. Також ліки надає яскраво виражену протизапальну дію.
  2. Головне діюча речовина, що входить до складу препарату, чинить на організм дію, подібне ментолу, тільки значно більш виражене. Під час розсмоктування драже в порожнині ротоглотки з’являється приємне відчуття прохолоди і свіжості. Це сприяє полегшенню дихання.
  3. Під дією Фалиминт послаблюється рефлекторний кашель. При цьому препарат не викликає відчуттів оніміння та сухості слизових оболонок.
  4. Компоненти, що входять до складу Фалиминт, надають деякий знеболюючу дію. Це дозволяє застосовувати цю речовину в стоматологічній практиці, а також для зняття больових відчуттів під час інструментальних обстежень.
  5. Крім того, що засіб знімає біль і запалення, під його впливом також відбувається розчинення слизу і придушення блювотного рефлексу.

Максимальна концентрація ліків в крові після прийому досягається протягом від 30 хвилин до однієї години. Більша частина препарату виводиться з організму з сечею через 6 годин після прийому драже. Остаточно видалення речовин, що входять до складу Фалиминт, відбувається протягом доби.

Показання для прийому

Фалиминт, як вказує інструкція до препарату, показаний в складі терапії при багатьох захворюваннях і патологічних станів.

рот



Хвороби верхніх відділів дихальних шляхів і ротової порожнини:

  • запальні процеси в піднебінних мигдалинах (тонзиліт);
  • захворювання запального характеру гортані (ларингіт);
  • запалення різної етіології слизової глотки;
  • запалення крайових частин ясен біля зубів (гінгівіт);
  • гіперчутлива реакція слизової оболонки ротової порожнини на подразники (стоматит).

З урахуванням перерахованих показань можна зробити висновок, що препарат буде ефективним від болю в горлі різної етіології.

Слід мати на увазі, що при запальних процесах нижніх відділів дихальної системи прийом ліків виявиться марним.

Рефлекторний кашель. Пом’якшувальну, освіжаюче і охолоджуючу дію ліки пригнічує роздратування нервових рецепторів органів дихання. Тому Фалиминт є дієвим засобом від кашлю без виділення і відходження мокроти (непродуктивного).

Також препарат буде дієвим в знятті симптомів подразнення горла і гортані у людей, чия професійна діяльність пов’язана з підвищеними навантаженнями на ці відділи дихальної системи. До таких професій належать викладачі, спортсмени, лектори, актори, співаки.

Допоможе це засіб і в знятті рефлекторного кашлю у курців.

Показання до застосування також передбачають використання Фалиминт для зняття неприємних відчуттів і придушення блювотного рефлексу у пацієнтів стоматологічних клінік. Найбільш часто виникає необхідність зняття таких симптомів під час проведення огляду порожнини рота за допомогою інструментів, а також в процесі зняття зліпків зубів перед протезуванням.

Дозування і прийом препарату

Препарат випускається у формі драже, що містить по 25 мг чинного початку.

У процесі лікування необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

доза

  1. Ліки при вживанні не слід ні пити, ковтаючи цілими, ні розжовувати. Терапевтичний ефект виявляється тільки при розсмоктуванні драже в роті до повного розчинення. В цьому випадку речовини, що входять до складу Фалиминт, діють безпосередньо на запалені слизові оболонки, знімаючи запальну реакцію, а також рефлекторне роздратування, що викликають кашель і першіння в горлі.
  2. Фалиминт можна використовувати для дітей, починаючи з 5-річного віку. При лікуванні дитини бажано, щоб поруч були присутні дорослі, щоб діти часом не проковтнули або НЕ розжували ліки.
  3. Дорослим і дітям для полегшення дихання і зняття нападів рефлекторного кашлю рекомендується приймати по 1 – 2 драже на прийом. Протягом дня дозволяється від трьох до п’яти прийомів препарату. Добова кількість прийнятих драже не повинно перевищувати 10 штук.
  4. Після прийому кошти деякий час треба утриматися від вживання рідини і їжі.
  5. Ліки не повинно прийматися тривалий час. Якщо протягом п’яти днів з початку прийому ліків покращання стану не настало, треба звернутися до лікаря для зміни тактики лікування і призначення інших медикаментозних засобів.

Протипоказання

Той факт, що Фалиминт можна придбати в будь-якій аптеці без рецепта лікаря, не говорить про безпеку цього препарату.

Ще недостатньо вивчено вплив на організм компонентів, що входять до складу ліків. Тому під час лікування слід дуже уважно поставитися до своїх відчуттів і станом здоров’я. Якщо в ході терапії засобом з’являться якісь незвичні або хворобливі реакції з боку внутрішніх органів і систем, слід негайно звернутися до лікаря для виявлення взаємозв’язку між прийомом препарату і появою різних реакцій з боку організму.

Виробник ліки в протипоказання вказує досить обмежений перелік станів, при яких не рекомендується лікування Фалиминт:

  • індивідуальна ідіосинкразія (непереносимість) компонентів препарату. При цьому можуть з’являтися різні алергічні реакції. В цьому випадку шкірні покриви відреагують на алерген різними висипаннями, подразненнями і т.д. З боку шлунково-кишкового тракту будуть диспепсичні прояви, нудота, блювота. Реакція нервової системи на алерген буде виражатися в запамороченнях, головних болях. Також може спостерігатися і утруднення дихання, набряк дихальних шляхів, рясне виділення мокротиння;
  • не рекомендується прийом ліків вагітним жінкам, а також жінкам, які годують дитину грудним молоком.

Особливі рекомендації

лікар

Часто виникає питання, чи можна приймати при вагітності ліки від кашлю Фалиминт? Чи не зможе цей препарат нашкодити здоров’ю майбутньої дитини? Протягом всієї вагітності йде закладка і розвиток всіх органів і систем плода. При цьому кожен період є важливим. Так, в перший триместр відбувається закладка і початкове формування всіх органів. Прийом ліків, які мають токсичну дію, в цей період приведе до аномалій і вад розвитку майбутньої дитини. Наступного триместр органи розвиваються і набувають форми, починає функціонувати плацента. Тому вплив токсинів на другому триместрі небезпечно розвитком відхилень в структурі органів і тканин. Останній триместр характеризується остаточним дозріванням клітин організму малюка. Тому прийом токсичних препаратів в цей період стане причиною раннього розвитку хронічних хвороб дитини після народження.

Виробниками Фалиминт не вивчено вплив препарату на перебіг вагітності і розвитку плода на всіх термінах.

Можливо, компоненти препарату можуть бути небезпечними.

Тому:

  • при вагітності краще не ризикувати і відмовитися від використання цих ліків. З цієї ж причини не слід приймати цей засіб під час годування дитини, тому що нічого не відомо ні про концентрацію компонентів в грудному молоці, ні про вплив їх на малюка;
  • також нічого не відомо і про вплив препарату на здатність керувати автотранспортом і виконувати високоточні роботи. Тому і в цьому випадку Фалиминт для терапії кашлю краще не застосовувати.

Хворим, які страждають на цукровий діабет, при прийнятті ліки слід враховувати кількісний вміст цукру в ліках. 1 штука драже еквівалентна 0,03 ХЕ.

аналоги

При неможливості через протипоказання приймати Фалиминт (виробництва Німеччини), можна використовувати аналоги цього препарату. Причому, при збереженні рівнозначних терапевтичних якостей, ці кошти не тільки більш дешеві, але і досить вивчені відносно токсичності для організму і побічних ефектів. Багато з цих аналогів можна безпечно застосовувати при вагітності.

Від хвороб горла замінити Фалиминт можна наступними препаратами:

анти

  • Стрепсилс (країна – виробник Великобританія). Безпечні для вагітних льодяники, швидко і ефективно позбавляють від захворювань верхніх відділів дихальних шляхів завдяки бактерицидній і бактеріостатичного дії. Випускається як в оригінальній рецептурі, так і з різними смаковими добавками: з медом і лимоном, з метолом і евкаліптом, з вітаміном С. Також окремо випускається Стрепсилс для лікування дітей і людей, що страждають на цукровий діабет;
  • драже Аджісепт (Індія). Може бути з смаковими добавками ананаса, малини, лимона. Знімає запалення і біль. Місцево надає анестезуючу дію;
  • спрей для зрошення горла Аква Маріс (Хорватія). Безпечний лікування для дітей та вагітних жінок;
  • Анти-Ангін (Нідерланди). Протимікробні пастилки, які надають місцеву анестезуючу дію;
  • Септолете Нео (Словенія). Застосовується для інтенсивної терапії запальних процесів горла і порожнини рота, викликаних бактеріями.

Перед застосуванням всіх засобів слід обов’язково уважно ознайомитися з інструкцією, тому що препарати можуть мати ряд протипоказань.