Як вилікувати туберкульоз



Туберкульоз отримує все більшу поширеність по всьому світу. Велику небезпеку він представляє для хворих на ВІЛ-інфекції. Не дивно, що питання про те, як вилікувати туберкульоз стає одним з ключових. Лікарі стикаються з багатьма труднощами в лікуванні цієї інфекції, і все частіше люди кажуть: набагато простіше запобігти захворюванню, ніж потім проходити через все це. Чи не погодитися з цією позицією складно.

Виникнення, прояв і профілактика туберкульозу

знімок

Трохи загальновідомих фактів: збудником захворювання є паличка Коха, передається туберкульоз повітряно-крапельним шляхом, в рідкісних випадках через кров.

Профілактика туберкульозу є важливим кроком у запобіганні інфікування.

Особливо це стосується людей, що потрапляють в групу ризику:

  • діабетики і інші хворі, чий імунітет ослаблений;
  • люди похилого і молодого віку;
  • люди, які мають шкідливі звички;
  • люди, що проживають в поганих умовах;
  • люди, яким доводиться регулярно контактувати з туберкульозними хворими (сюди відносяться ті, у кого інфікований один з родичів, або ті, кому доводиться працювати з хворими людьми на робочому місці через свою професії).

Існують різні заходи профілактики. Дорослим рекомендується відвідувати туберкульозний диспансер хоча б раз на рік, робити в лікарні флюорографію. Це допомагає виявити інфекцію на початковій стадії і без зволікань розпочати лікування.

Дитяча профілактика заснована на введенні вакцини проти туберкульозу. Вона проводиться раз на рік в навчальних закладах (в школі чи дитячому садку). Батьки мають право йти від вакцинації, але вони повинні розуміти, що таким чином ставлять життя і здоров’я дитини під загрозу.

Членам сімей, в яких проживає хворий на туберкульоз, зазвичай доводиться пройти медкомісію. Сам же пацієнт повинен перебувати під постійним наглядом.

Буває складно визначити, чи належать симптоми до туберкульозу або свідчать про інше захворюванні. Лікарі рекомендують звернути увагу на ряд ознак – кашель, що супроводжується мокротою, відсутність апетиту, сильне потовиділення, підвищена температура, загальне ослаблення організму.

Як швидко вилікувати туберкульоз?

Швидко і назавжди хворі мріють вилікуватися, але з певних причин це часто залишається на рівні фантазії. Прогноз позитивний, коли мова йде про початкову стадію туберкульозу з незначними змінами. Складнощі виникають, коли хвороба виявляється на більш пізніх стадіях, і перемогти її стає важче. Набагато ймовірніше, що хворому належить піти в інший світ.

Найчастіше швидке лікування туберкульозу залишається лише нездійсненною мрією. Не варто забувати, наскільки серйозна ця хвороба, і як швидко вона переростає в хронічну.

Основу лікування становить хіміотерапія. Її бактеріостатичнудію допомагає уникнути подальшого розмноження мікробактерії туберкульозу та зупинити деструкцію тканин.

Виділяють кілька методів лікування, які включають в себе комплекс різних лікарських препаратів:

  1. Трикомпонентний.
  2. Чотирьохкомпонентної.
  3. П’ятикомпонентної.

Як показує практика, перший метод вже давно зжив себе – у бактерій швидко виникає стійкість до нього – тому найбільш ефективним прийнято вважати другий. Третій застосовується лише в найбільш запущених випадках, коли бактерії виявляють зайву стійкість.

лікар



Існує цілий ряд факторів, що впливають на тривалість лікування, тому таке поняття, як швидке лікування туберкульозу на ділі виявляється дуже розпливчастим. Вилікувати його можна, але не завжди швидко, так само, як вилікувати його можна назавжди, а можна знову захворіти. Ніколи не знаєш, чи вийшло цілком знищити хвороба. Головне – не забувати, що вона виліковна.

В кожному випадку тривалість лікування буде індивідуальною. Це залежить не тільки від стадії хвороби, а й від того, який спосіб життя веде хворий, його шкідливих звичок і багато чого іншого. Але що поробиш, виліковуватися треба.

Ознаки зараження туберкульозом

Людина, обізнана про ознаки туберкульозу, має набагато більше шансів успішно подолати недугу, ніж той, хто буде через незнання ігнорувати їх, списуючи на стрес або застуду.

Симптоми захворювання можуть бути пов’язані:

  • з роботою організму в цілому;
  • з роботою дихальної системи.

Особливо слід звернути увагу на симптоми, пов’язані з роботою дихальної системи – дізнатися в них туберкульоз набагато простіше. Однак це не означає, що варто ігнорувати інше.

На початкових стадіях до проявів туберкульозу відносяться загальна ослабленість організму, підвищення температури, велика схильність до простудних захворювань, погіршення апетиту і, як наслідок, різка втрата ваги. Симптоми, пов’язані з дихальною системою, такі: кашель з мокротою, кровохаркання кров’ю, поява задишки і неприємних болів в районі грудної клітки.

Діагностика туберкульозу на першій стадії можлива тільки при частій профілактиці. Самі люди вважають за краще списувати ознаки на щось зовсім інше, і це іноді стає їх фатальною помилкою.

Але підозри на туберкульоз можуть виникнути, якщо симптоми мають особливостями, притаманними інфекції:

  1. Іноді у хворого зберігається звичайний апетит, але відбуваються помітні зміни в зовнішності. Бліда шкіра, але рум’яні щоки, швидка втрата маси тіла.
  2. Висока температура при туберкульозі може протриматися місяць, при спробі поставити діагноз не виявляється запалення, ГРВІ або грип. Можливо і таке, що до ранку температура нормалізується, а до вечора піднімається знову, супроводжувана сильним ознобом.
  3. Початкова стадія туберкульозу має на увазі сухий кашель, але, у міру розвитку захворювання, він стає більш вологим.
  4. Грудні болю стають регулярними на останніх стадіях туберкульозу, однак вони помітні вже на самому початку, нехай і не з таким розмахом. При глибокому вдиху людина з початковою стадією туберкульозу відчуває біль під ребрами.

кишечникБудучи захворюванням, що зачіпають різні органи і системи (кишечник або кістки, наприклад), туберкульоз може виявлятися і по-іншому. Це: поява в сечі крові, несподівані болі в суглобах, причину яких не вдається виявити. Доходить до того, що людина втрачає здатність пересуватися самостійно через зниження рухливості суглобів. Його можуть турбувати нестерпні головні болі, проти яких не допомагають ніякі таблетки, тривожний дзвін у вухах, проблеми із зором, втрата координації. В окремих випадках туберкульоз провокує психічні захворювання.

При інших формах туберкульозу характерними ознаками можуть бути пронос, здуття живота, сильні болі в животі, що виникають з незрозумілих причин, поява під шкірою вузликів.

Існує безліч форм туберкульозу, які зачіпають різні системи органів, але найбільш поширеною формою залишається легеневий туберкульоз (він буває інфільтративний, закритий, вогнищевий і так далі).

Раціон харчування при лікуванні туберкульозу

Перемагати туберкульоз можна тільки з достатньою кількістю вітамінів в організмі. Саме цим фактом і керуються при створенні дієти. Багаті вітамінами продукти сприятливо впливають на імунітет, підвищуючи його, допомагають прискорити процес загоєння пошкоджених тканин. Це фрукти, овочі, яйця, молочні продукти, супи.

Варто звернути увагу на наступні органічні речовини:

  1. Білки.
  2. Жири.
  3. Вуглеводи.

Будь-яка дієта складається з розрахунком на певну кількість кожного з цих елементів. Так, хворому на туберкульоз необхідна велика кількість білків, швидко расходующихся в його організмі, тому введення в раціон продуктів, насичених білком, необхідно. Кількість споживаних жирів, навпаки, рекомендується знизити, щоб процеси травлення протікали нормально.

Дієта при туберкульозі складається з розрахунком на деякі правила. Харчування має бути порційних, але повноцінним, а в період загострення захворювання кількість калорій, споживаних в добу, і зовсім має збільшуватися, щоб організм отримував достатньо енергії на боротьбу з інфекцією.

При виникненні алергії необхідно обмежити кількість споживаних продуктів з підвищеним вмістом вуглеводів. В інший час потрібно подбати, щоб вуглеводів було досить, оскільки туберкульозні хворі часто стикаються з їх недоліком.

Як лікувати туберкульоз легенів засобами народної медицини?

Багато хто цікавиться, чи можна лікувати туберкульоз в домашніх умовах і які методи для цього використовувати. Засоби народної медицини популярні серед тих, хто сподівається такими способами прискорити одужання. Однак тут не варто занадто захоплюватися самолікуванням і, перш ніж випробувати запропонований в інтернеті спосіб, слід проконсультуватися з лікарем.

Народна медицина пропонує найрізноманітніші засоби для лікування туберкульозу. Багато з них здаються досить безневинними.

рекомендується:

  1. Як можна частіше здійснювати вуличні прогулянки.
  2. Пити більше молока і виноградного соку, є виноград.
  3. Використовувати настій кореня алтея проти мокротиння.
  4. Приймати відвар листя мати-й-мачухи.
  5. Є більше капусти.
  6. Використовувати борсуковий жир.
  7. Займатися йогою.

Народна медицина пропонує багато відварів і настоянок для полегшення симптомів туберкульозу. Зустрічаються і більш дикі пропозиції на кшталт прийому прожарених рогів оленя у вигляді порошку. Такий метод викликає сумніви.

зцілення алое

алоеНародна медицина знаходить використання рослин вкрай ефективним для лікування хвороби. Багато хто робить вибір на користь алое – рослини, що допомагає підтримувати життєві сили організму.

Відразу варто відзначити, що алое не володіє чудодійними властивостями, і вилікувати туберкульоз в одну мить не допоможе. Використовуючи алое, не можна забувати і про традиційні методи лікування, рекомендованих лікарем.

Придумано чимало способів максимально реалізувати цілющі властивості алое, але ми торкнемося лише кілька основних:

  1. Алое використовують для приготування цілющого напою. Як обіцяють народні цілителі, він в рази прискорює лікування туберкульозу. Для цього тридцять мілілітрів соку алое змішують з ½ склянки меду, додають двісті грам вершкового масла і три ложки какао. Суміш переливається в каструлю і підігрівається на повільному вогні з поетапним додаванням усіх інгредієнтів. Самим останнім додають какао.
  2. ½ склянки води змішується з медом (сто п’ятдесят грам), до цього додаються листя алое, попередньо нарізані. Суміш переливається в сковорідку. На плиті вона залишається на найближчі дві години. Після приготування суміші її приймають перед кожним прийомом їжі (достатньо однієї ложки). Це засіб, як і попереднє, називають ефективним і швидкодіючим.

Як вже стало зрозуміло, алое використовують переважно для приготування сумішей. Ефективність запропонованих методів не дуже зрозуміла – в інтернеті замало відгуків.

Зцілення соснової пилком

соснаСоснову пилок прихильники народної медицини розхвалюють не менше, аніж вже запропоноване алое, і зараз ми дізнаємося чому. Соснова пилок володіє цікавими особливостями – вона здатна сповільнювати процес старіння організму, позитивно впливати на рівень артеріального тиску, покращувати роботу залоз. Остання властивість особливо цікаво, враховуючи, що під час хвороби у пацієнтів нерідко виникають проблеми з роботою щитовидної залози.

Способів використовувати соснову пилок для лікування туберкульозу багато, але найбільшу ефективність отримав наступний рецепт: столову ложку соснової пилку змішують з літром меду. Отриману в результаті суміш приймають за півгодини до їжі. Можна запивати звичайною водою.

Як і у випадку з алое, лікування соснової пилком не скасовує основного. Обіцяють, що дія основного лікування в рази зросте після того, як пацієнт почне приймати суміш соснової пилку з медом.

Порошок з сушеної капустянки

Капустянки широко використовуються в лікуванні багатьох хвороб, не тільки туберкульозу, але в лікуванні цієї хвороби її користь очевидна. Ряд досліджень, проведених в минулому столітті, підтвердили те, що прихильники народної медицини усвідомили вже давно – капустянка справді допомагає вилікувати туберкульоз. Це було доведено науково: в організмі капустянки був виявлений фермент, здатний вплинути на захисну оболонку збудника туберкульозу. Захисна оболонка покликана відгородити збудника від впливу антибіотиків, відповідно, будь-який вплив на неї посилить дію ліків.

Ферменти капустянки розщеплюють бацилу Коха з дивовижною швидкістю – часом повне знищення відбувається менше ніж за годину. Тому для тих, хто шукає швидкий спосіб вилікувати туберкульоз, використання порошку з сушеної капустянки може стати щасливим квитком. Він впливає на травну систему людини, покращує протягом багатьох важливих процесів організму.

Для найбільш ефективного лікування використовують незрілі капустянки, у яких ще не з’явилися крила. Комах ловлять в районах, де немає яскраво виражених проблем з екологією, а грунт не містить таких шкідливих хімікатів. Перш ніж перетворити медведку в порошок, її поміщають в контейнер, потім в морозильну камеру. Тільки після закінчення цих етапів комаха висушують. В порошок його перетворюють незадовго до прийому ліків.

У народній медицині застосовується суміш з висушених медведок. Для цього береться п’ять дорослих комах і мед. Комах, як того вимагає рецепт, розтирають в порошок і змішують з медом, варенням або будь-яким іншим продуктом, здатним надати ліків нормальний смак. Ніхто не забороняє приймати порошок в чистому вигляді на свій страх і ризик. Негативних наслідків це не нестиме, але навряд чи сильно обрадує вас і ваші смакові рецептори.

Діабетики зі зрозумілих причин додають порошок в кашу або просто запивають водою.

Зцілення за допомогою часнику

ЧенокЧасник має багатьма корисними властивостями, в тому числі і тими, які можуть дуже стати в нагоді в боротьбі проти туберкульозу. Його вплив уповільнює розвиток мікробактерії туберкульозу. Кажуть, без цього засобу при туберкульозі дуже нелегко обійтися.

Найлегший спосіб використовувати часник для лікування – приймати його щодня, дрібно нарізаючи пару зубчиків вранці і залишаючи їх у воді на найближчу добу. Через двадцять чотири години, ви отримаєте настій, що володіє багатьма корисними властивостями.

У країнах Азії часник є обов’язковим продуктом в раціоні хворого. Прихильники народної медицини рекомендують вживати його у великих кількостях. Починаючи з тридцяти грам в перший день, потрібно постійно збільшувати кількість, щоб до півтора місяців дійти до ста двадцяти грам. Як тільки планка досягнута, кількість, навпаки, знижується, поки не доходить до самого початку взятої цифри.

При туберкульозі легенів радять взяти на замітку ще один рецепт – часник (чотириста грамів), змішаний з медом (п’ять кілограм), хроном (чотириста грамів) і вершковим маслом (кілограм). Отримана в результаті суміш настоюється на водяній бані.