Якщо палець на нозі заходить на інший палець – це не тільки естетична проблема. Таке викривлення може свідчити про розвиток небезпечного патологічного процесу в організмі. Крім того, існує ризик появи натоптишів, мозолів і інших неприємностей. Обов’язково потрібно з’ясувати причину такого стану і постаратися усунути її.
Чому пальці на ногах заходять один на одного
Деформацію стопи можуть провокувати різні патологічні стани. Точну причину допоможе виявити кваліфікований ортопед
Вальгусна деформація стоп
У народі такий патологічний процес називає «кісточка на нозі». Це поширене захворювання, відоме багатьом. Найчастіше від нього страждають жінки. Спочатку викривляється фаланговий суглоб першого (великого) пальця. Якщо своєчасно не почати терапію, починають викривлятися і інші пальці, що тягне за собою великий дискомфорт при ходьбі.
Вальгусна деформація великого пальця стопи – патологія, з якою найчастіше стикаються жінки
Вальгусна деформація стоп розвивається поступово. Спочатку взуття звичного розміру ставати незручною, з’являються больові відчуття в ногах наприкінці дня. Згодом збільшується кісточка біля великого пальця, спостерігається викривлення всієї стопи. При відсутності терапії настають незворотні зміни. Відновити стан стопи можна лише за допомогою оперативного втручання.
«Кісточка» на нозі є у всіх жінок в нашому роду по материнській лінії. Доводиться відчувати великі проблеми при підборі взуття. Крім того, після тривалої ходьби стопи починають хворіти.
Артроз
Це поширене захворювання опорно-рухової системи, пов’язане з поступовим руйнуванням суглобів. Діагностована патологія може як у літніх, так і у молодих пацієнтів. Захворювання провокують такі негативні фактори:
- порушення кровопостачання стоп на тлі зайвої ваги або частого використання незручного взуття;
- порушення гормонального фону організму;
- різна довжина ніг, плоскостопість;
- цукровий діабет.
Велике значення має генетична схильність. Якщо батьки страждають від артрозу, існує велика ймовірність, що з захворюванням зіткнеться і дитина.
Від артрозу стоп страждала моя бабуся. Вже до 60 років пальці настільки сильно покривилися, що вона не могла повноцінно пересуватися без спеціальної тростини.
Судоми
Різке скорочення м’язів, що супроводжується сильними больовими відчуттями, може спостерігатися на тлі перевтоми ніг. При судомах на ногах пальці часто заходять один на одного, проте такий симптом носить тимчасовий характер. Як тільки м’язи розслаблюються, пальці займають нормальне положення.
При частих судомах ніг варто звернутися до лікаря
Якщо судоми повторюються регулярно, відкладати візит до лікаря не можна. Такий симптом часто свідчить про дефіцит вітамінів і мікроелементів. Крім того, раптові хворобливі скорочення м’язів можуть розповісти про хронічних порушеннях в організмі.
Під час вагітності я часто страждала від нічних судом ніг. Пальці ніг сильно викривлялися. Але вже через 3-5 хвилин стан стоп приходило в норму.
Вроджені особливості стопи
У деяких випадках малюк вже може з’явитися на світло з неправильною формою стопи. Такий стан може спостерігатися при неправильному положенні плода в утробі матері. Якщо один палець заходить на інший, при цьому хода у дитини не страждає, відсутні інші патології, це можна вважати варіантом норми.
Що робити, якщо палець на нозі заходить на інший палець
Зміна форми стопи, хворобливі відчуття при ходьбі, часті судоми – все це є приводом для звернення за медичною допомогою. Спеціаліст з’ясує причину патологічного стану стоп і призначить відповідне лікування. При своєчасному зверненні за допомогою вдасться відновити стан стоп консервативним шляхом. Використовуються медикаменти, які нормалізують кровообіг в тканинах, що відновлюють стан суглобів. Додатково можуть бути призначені фізіотерапевтичні процедури.
Силіконові накладки допоможуть запобігти подальшій деформацію стопи
При вальгусной деформації в домашніх умовах можна використовуватися спеціальні силіконові накладки. Такі ортопедичні пристрої фіксують стопу в правильному положенні. Завдяки цьому запобігається подальша деформація пальців.
Знизити ймовірність розвитку подальшої деформації стопи допоможуть наступні заходи профілактики:
- використання м’якої зручному взутті з ортопедичними устілками;
- контроль ваги;
- правильне харчування;
- помірні фізичні навантаження.
При вродженої деформації стопи, якщо дефект не викликає хворобливих відчуттів і проблем з хребтом, в спеціальній терапії необхідності немає.
Викривлення пальців ніг – патологія, яку можна залишати без уваги. Звернення до лікаря на ранній стадії дозволить уникнути ускладнень і повернути гарний зовнішній вигляд ніг.