Ви або хтось із ваших близьких страждаєте кашлем з жирних мокротою?
Тоді в препараті Мукосол інструкція із застосування буде якраз до речі.
Ми розглянемо показання, протипоказання і можливі побічні ефекти щодо Мукосола.
Також вивчимо склад препарату, форми випуску та деякі особливості застосування у різних вікових груп.
<h2>Показання до застосування
Мукосол відноситься до розряду муколитиков і здатний допомогти в боротьбі з кашлем мокрим, сильним і з досить проблематичним відділенням мокротиння. Компоненти лікарського засобу допомагають зробити бронхіальний секрет менш в’язким, ніж покращують виведення мокротиння і, як наслідок, позитивно впливають на стан легеневої тканини, зменшуючи набряклість і знижуючи запальні процеси.
Крім того, Мукосол сприяє відновленню слизових легких і бронхіального дерева, нормалізує їх структуру, яка постраждала внаслідок запального процесу.
Препарат Мукосол відпускається за рецептом лікаря. Навіть з цього можна зробити висновок, що самолікування препаратом неприпустимо, особливо якщо мова йде про дітей.
Засіб призначається для лікування таких патологій дихальної системи:
- хронічні запальні процеси в бронхах і легенях з жирних слизових секретом;
- гострі запальні патології органів дихання, а також стан загострення деяких хронічних недуг (запалення легенів, бронхів, трахеї, загострення бронхіальної астми);
- при запальних ураженнях верхнього відділу дихальних шляхів з виділенням слизу, а також при захворюваннях середнього вуха;
- при недостатності дихання у недоношених і маловагих новонароджених дітей;
- при підготовці до проведення ендоскопічних досліджень бронхів (бронхоскопія, бронхографія).
Застосування Мукосола (іноді помилково пишуть Мукасола) в комплексній терапії лікування захворювань, симптомом яких є вологий кашель, надає позитивний ефект вже через пару днів прийому препарату.
Фармацевтичні форми і складові
Мукосол на полицях аптек можна зустріти у вигляді: капсул для перорального прийому, гранул для приготування суспензії, сиропів для самих маленьких і засобів для ін’єкцій (в ампулах). Засіб призначений для застосування як у дорослих, так і у зовсім маленьких дітей. Приймається всередину у вигляді внутрішньовенних вливань, крім того, для інгаляцій.
Активний компонент препарату – карбоцистеин. Він знаходиться в складі капсул (275 мг речовини в 1 капсулі), і сиропу (250 мг речовини в 5 мл рідини). Ампульний препарат містить амброксолу гідрохлорид, якого в 1 ампулі 15 мг.
Дозування кошти в будь-якій формі повинен призначити лікар, спираючись на тяжкість стану пацієнта, індивідуальні показники і результати лабораторних досліджень.
Мукосол містить ще й такі компоненти:
- лимонну кислоту;
- Na хлорид і гідрофосфат;
- поліетиленгліколь;
- целюлозу микрокристаллическую.
Сироп і капсули (особливо для дітей) характеризуються однаковим складом і за своїм терапевтичному дії схожі. Відрізняються вони лише фармакологічної формою.
Мукосол, що випускається у формі розчину для ін’єкцій, має інший склад, трохи відрізняється по впливу на людський організм. Але ефект надає подібний. Саме його потрібно особливо обережно застосовувати в лікуванні запальних захворювань респіраторного тракту.
Як застосовувати різні форми препарату
У кожному конкретному випадку індивідуальну дозування і схему прийому визначає лікуючий лікар. Але існує стандартна схема.
Для препарату Мукосол-сироп інструкція передбачає такі правила прийому:
- з місячного віку і до 2-річного – не більше 50 мг двічі на добу;
- з 2,5 до 5 років – не більше 100 мг двічі на добу;
- після 5 років – до 250 мг 3 рази на день;
- дітям після 12 років і дорослим рекомендована доза становить 750 мг тричі. Подальше збільшення передбачається на третю добу терапії і становить 1,5 м
Терапевтично виправданий курс зазвичай становить від п’яти до десяти днів – в залежності від захворювання та тяжкості стану. Але навіть якщо на протязі декількох перших днів лікування вдається досягти ефекту, припиняти прийом препарату можна, оскільки може трапитися рецидив, який зажадає більш серйозного лікування.
Мукосол сироп в інструкції по застосуванню має чіткі дозування препарату відповідно до вікових категорій, але фахівець може внести корективи в цю стандартну схему лікування.
Капсульну форму Мукосола призначають виключно дорослим пацієнтам в дозуванні по 2 тричі на день. Після досягнення ефекту потрібно приймати по одній капсулі чотири рази на добу.
Гранули використовуються в лікуванні пацієнтів з 12 років і старше. З цієї форми готують водну суспензію. Стандартно призначають 2,7 г препарату, розведеним у склянці води. Це разова доза, а кратність може варіюватися від двох до чотирьох разів на добу.
Для внутрішньовенного введення в кожному конкретному випадку фахівець підбере потрібну дозування.
Протипоказання, побічні дії, аналоги
Як і кожен медикамент, Мукосол має цілий ряд протипоказань, які потрібно враховувати не тільки лікаря, але і пацієнтові.
При наявності будь-якого з перерахованих факторів негайно повідомити про це лікаря:
- Індивідуальна непереносимість будь-якого компонента препарату.
- Виразкові захворювання шлунково-кишкового тракту в період загострення.
- Перший триместр вагітності – повне протипоказання, в подальшому – з особливою обережністю.
- Захворювання нирок в анамнезі, гострий гломерулонефрит зокрема.
- Цистит.
- Фенілкетонурія.
- Період грудного вигодовування.
Побічні реакції організму можуть виникнути в разі недотримання правил призначення препарату, при наявності прямих протипоказань, а також при передозуванні.
До таких реакцій відносяться:
- диспепсичні явища: нудота з позивами на блювоту, пронос або запор, здуття;
- при наявності в анамнезі виразкових процесів в шлунково-кишковому тракті можливе загострення хронічних захворювань, а також виникнення кровотечі;
- алергічний висип по типу кропив’янки;
- стоматит;
- головний біль та запаморочення;
- Набряк Квінке.
При виявленні будь-якого з цих проявів потрібно негайно припинити прийом препарату, промити шлунок і звернутися за кваліфікованою допомогою. А також неодмінно розповісти лікареві про подібні явища. Він призначить інший препарат, який надасть подібну дію, але не матиме таких побічних ефектів.
У препарату Мукосол аналоги:
- Муколік;
- Лібексін Муко;
- Бронхокод;
- Бронкатар;
- мукопронт;
- Мукодін і деякі інші.
Мукосол зарекомендував себе як ефективний препарат в лікуванні запальних захворювань респіраторного тракту з виділенням слизу в великих кількостях.
Але обов’язково потрібно проконсультуватися з фахівцем, щоб уникнути зайвих проблем.