При якому кашлі допомагає Бромгексин-Акрихин і як його приймати



Бромгексин-Акрихин відноситься до групи муколітиків і ліків з відхаркувальну дію. Підходить проти продуктивного грудного кашлю, допомагає відкашлювати розріджену слиз з легких і верхніх дихальних шляхів. Препарат починає діяти приблизно через п’ять годин, і призначається проти кашлю, викликаного грипом, бронхітом, хронічними обструктивними захворюваннями легень або кістозний фіброз.

Особливості впливу

бромгексин

Основний компонент препарату – синтетичний аналог рослинної речовини вазіціна. Головні функції засобу:

  • збільшення секреції слизової бронхів;
  • зниження в’язкості мокротиння при деполяризації полісахаридів;
  • синтез сурфактанту – захисного речовини легеневих альвеол, що перешкоджає їх злипанню при подиху;
  • підвищення активності війок бронхів і відходження мокроти.

Бромгексин має слабко дію проти кашлю, але значно покращує відхаркування. Препарат легко взаємодіє з клітинами крові, проходить через плацентарний бар’єр, в головний мозок і в грудне молоко.

Основне призначення – кашель з мокротою, яка погано відходить. Його не можна пити при сухому лоскотливого кашлі. Основні показання:

  • трахеобронхит;
  • хронічний бронхіт з обструкцією;
  • бронхіальна астма;
  • хронічна пневмонія.

Ефективність настає через 2-5 днів після регулярного застосування. Не можна чекати миттєвого дії від ліків, що впливає на секрецію і розрідження мукопротеїнових волокон в слизу.

Речовина всмоктується слизовими і потрапляє в кров протягом 30 хвилин. Бромгексин переробляється в печінці і окислюється з виділенням метаболіту Амброксолу, який виводиться нирками за 15 годин. Хвороби нирок можуть вплинути на виведення препарату.

Дозування і особливості прийому

інгаляція



Таблетки доступні в дозуванні 4 і 8 мг по 20 і 50 штук в упаковці. Приймаються тричі на день без прив’язки до прийому їжі.

Максимальна разова кількість визначається віком:

  • дорослим і дітям після 10 років – по 8 мг;
  • до дворічного віку – 2 мг;
  • дітям 2-6 років – 4 мг, а 6-10 років – 6-8 мг.

У важких випадках доза підвищується до 16 мг дорослим при прийомі чотири рази на добу і дітям до 16 мг – двічі на добу.

Вагітним ліки призначають, якщо захворювання бронхолегеневої системи піддає ризику плід і здоров’я матері.

Бромгексин використовується у вигляді інгаляцій двічі на добу:

  • дорослим – 8 мг;
  • дітям після 10 років – 4 мг;
  • діти 6-10 років і до 6 років – 2 мг.

Бромгексин-Акрихин сироп містить 4 мг речовини на 5 мл. У 100 мл флаконі знаходиться 0,08 г Бромгексину. Дозування скоригована віком:

  • дорослим і дітям після 14 років – по 10-20 мл сиропу тричі на добу або 8-16 мг речовини;
  • дітям 6-14 років – 5-10 мл або 4-8 мг трикратно;
  • дітям 2-6 років – 2,5-5 мл або 2-4 мг;
  • до дворічного віку – 2,5 мл три рази на день або 2 мг.

Лікування сиропом триває від 4 до 28, як вказує інструкція із застосування. Схему терапії призначає лікар.

Внутрішньовенно препарат вводиться в разі тяжких захворювань або для санації бронхіального дерева після операцій, щоб уникнути скупчення густого слизу в бронхах. Речовина в кількості 2 мг вводиться внутрішньовенно, внутрішньом’язово протягом 2-3 хвилин.

Особливості прийому та протипоказання

вода

Препарат не можна призначати одночасно із засобами, що пригнічують кашльовий рефлекс на рівні мозку, оскільки розріджена мокрота не отримає виходу. Такі ліки містять кодеїн в складі. Таблетки не можна поєднувати з лужними інгаляціями (содою), так як вони направлені проти сухого кашлю. Препарат підсилює дію Еритроміцину, Цефалексину і Амоксициліну при антибіотикотерапії.

Особливості курсу лікування:

  1. Пити достатню кількість рідини, щоб збільшити швидкість розрідження мокроти.
  2. Проводити дітям вібраційний масаж області бронхів для прискореного виведення секрету.

Найчастіше Бромгексин входить в комбіновані склади з ефірними маслами евкаліпта, ментолу або м’яти перцевої.

Алергічні реакції на допоміжні речовини можуть бути протипоказаннями до прийому.Препарат має ряд побічних ефектів:

  • нудота і блювота, що стає протипоказанням для лікування при виразці шлунка;
  • стомлюваність і слабкість через порушення функції печінки;
  • запаморочення і головні болі;
  • висип і пітливість;
  • кашель і бронхоспазм, тому його обережно призначають при бронхіальній астмі.

До ознак передозування відноситься блювота і діарея, а для усунення роблять промивання шлунка протягом 1-2 годин після прийому.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*