Що корисно знати про застосування сиропу Синекод



Синекод інструкція із застосування – саме з цим «документом» потрібно обов’язково познайомитися, якщо вирішили приймати цей препарат. Даний лікарський засіб використовується для купірування сухого кашлю. Вживати будь-який препарат, не знаючи принципу його дії, протипоказання і інші подробиці, – це завжди небезпечно. Саме тому в цій статті і буде зроблена спроба більш детально розповісти про ліки. Як приймати Синекод, які можливі побічні дії і т. Д.

Склад і вид

Синекод, сироп

Сьогодні від сухого кашлю можна приймати найрізноманітніші мікстури і медпрепарати. Одним з таких сучасних засобів вважається Синекод. А що він з себе представляє? Що входить до його складу? Препарат Синекод містить бутамірат. Саме ця речовина виконує основні лікувальні функції.

Крім бутамірату, в ліки Синекод входять допоміжні речовини. Але їх склад може відрізнятися через форми випуску препарату.

Компанії-виробники випускають такі «різновиди» даного препарату:

  1. Синекод-сироп. У такій формі медпрепарат наказують дорослим і дитині з трьох років.
  2. Синекод-краплі. Ця форма також може використовуватися для малюків навіть до трьох років. Іноді саме краплі називають «дитячий Синекод»;
  3. Синекод-таблетки або, точніше, драже. У такому вигляді лікарський засіб використовується в основному для дорослих або підлітків.

Згідно з формою випуску сінекод, в препараті змінюється кількість основного компонента. Головне діюча речовина в сиропі знаходиться в кількості півтора міліграмів на один мілілітр рідини. Для крапель сінекод концентрація вище. Тут вона становить п’ять міліграмів на мілілітр. В одній таблетці бутамірату міститься двадцять міліграмів.

Як вже говорилося, згідно з формою випуску змінюється і склад додаткових компонентів. Так, Синекод-драже, або, як деякі його називають, таблетки, містить лактозу з тальком, діоксидом титану і ряд інших допоміжних компонентів.

Синекод



Якщо мова йде про сиропі або краплях, такий вид додатково складається з:

  • сорбитола;
  • гліцерину;
  • сахарінат натрію;
  • бензойної кислоти;
  • ваніліну;
  • етанолу;
  • гідроксиду натрію;
  • води дистильованої.

Синекод від кашлю (драже) виробник пропонує в пачках по 10 штук. Самі «таблетки» червоного кольору і мають округлу форму. Сироп від кашлю Синекод виготовляється в темних ємностях зі скла. В аптеках є можливість зустріти ємності по 100 і 200 мілілітрів.

В таких же пляшках, тільки менших обсягів (10 і 20 мілілітрів), виробляються краплі даної марки. Вони, як і сироп, виглядають як прозора рідина з різким ванільним запахом.

Як працює медпрепарат

СинекодДане медикаментозний засіб прописується при кашлі. При цьому воно має центральну дію. Що це означає? Як працює медпрепарат? Ці ліки від кашлю впливає на головний мозок, а точніше, на той його ділянку, який дає сигнали легким і бронхах. Це його головна дія. Мікстура діє так, що ніякої зовнішній подразник не викличе кашель. І це буде до тих пір, поки діє препарат.

Деяких пацієнтів може насторожити такий вплив препарату. Якщо ліки «працює» безпосередньо з головним мозком, то чи не викличе воно звикання. Як показує практика, такого не відбувається. Синекод не є наркотичним засобом, після припинення його прийому пацієнт повертається в звичне свій стан.

Але таке ефективний вплив на центри головного мозку – це ще не все.

Анотація сінекод говорить і про інших впливах препарату на організм, а саме:

  1. Засіб сприяє розширенню просвіту бронхів.
  2. Препарат покращує оксигенацію, або насичення киснем крові.
  3. Також він сприяє зниженню опору дихальних шляхів.

Все це покращує насичення легенів киснем. Крім того, полегшується саме дихання. Застосування препарату не тільки усуває кашель, але і покращує загальний стан організму. Плюс до цього знижує ризик кисневого голодування клітин.

При першому прийомі ліки його активний компонент надходить в кров через півтори години. Виводиться препарат нирками. При цьому сам процес досить тривалий. Так, половина прийнятої дози «вийде» тільки через шість годин.

Особливість сінекод в тому, що він не накопичується в крові. Навіть при надто частому прийомі передозування не настає. Сам препарат буде діяти з однаковим ефектом.

Коли використовується і які є протипоказання

СинекодЯкі показання до застосування у даного препарату? Коли його прописують лікарі? Головне показання – це сухий кашель. Такий симптом означає, що легкі з бронхами запалені, але при цьому мокротиння немає.

В головний мозок надходять сигнали, що з органами дихання щось не так, там є якийсь подразник. В результаті видається сигнал прокашлятися. Але це дія абсолютно марно. Воно тільки викликає дискомфорт.

Щоб припинити порожній кашель, Синекод і впливає на головний мозок.

При цьому, хоча препарат і не є відхаркувальний засіб, компоненти, що входять до складу препарату, сприяють кращій «вентиляції» легких.

Такий вплив допомагає уникнути нестачі кисню.

Так яке основне застосування препарату? Коли його прописує лікар?

Тут можна відзначити наступні ситуації:

  1. Коли у пацієнта діагностовано коклюш. Це захворювання супроводжується практично постійним спазматическим кашлем.
  2. Людям, які є завзятими курцями. Саме у цієї групи пацієнтів часто трапляються напади сухого кашлю.
  3. Подібний симптом часто супроводжує і деякі недуги дихальних шляхів. До таких, зокрема, відносяться трахеїт з ларингітом, фарингіт з трахеобронхітом, бронхіт з бронхопневмонією, плеврит і емфізема легенів, бронхіальна астма і так далі.
  4. Під час деяких діагностичних процедур також може бути викликаний напад сухого кашлю. До таких медичних маніпуляцій можна віднести Лаваж, бронхоскопію і так далі.
  5. Під час хірургічної операції пацієнт повинен лежати нерухомо. Щоб кашель не порушив це правило, хворому дають Синекод.

А чи можна використовувати препарат при вологому кашлі? Лікарі не радять цього робити, тому що при мокрому кашлі мокрота виводиться з організму. Якщо цього не відбувається, то бактерії залишаються в дихальних шляхах і хвороба не проходить. Не варто плутати ліки проти кашлю з відхаркувальними препаратами. Їх дії можна вважати протилежними.

Які ще у медпрепарату Синекод протипоказання? Коли прийом препарату краще не починати? Такі «заборони» є у всіх лікарських засобів, не уникнув їх і описуваний препарат.

Синекод, інструкція із застосування, вказує на наступні протипоказання:

  • в першу чергу це індивідуальна непереносимість елементів складу препарату;
  • 1 триместр виношування дитини. Синекод при вагітності пити можна, але тільки не в перші тринадцять тижнів. У цей період нове життя тільки зароджується, нічого не повинно цьому заважати. 2 і 3 триместри більш спокійні, тому прийом ліків можна проводити, але робити це тільки під наглядом лікаря;
  • під час лактації. В цей період все, що приймає мама, потрапляє і дитині. А немовлятам краще не приймати такі ліки, тому що ще не з’ясовані можливі алергічні подразники.

З якого віку можна давати препарат дітям? Тут багато що пов’язане з формою випуску. Краплі для дітей прописують вже з двох місяців. Дитині до 3 років пропонують сироп. Якщо мова йде про драже або таблетках, то тут вік повинен бути більше шести років. Синекод для дітей абсолютно безпечний, якщо дотримуватися дозування та інструкції сиропу або крапель.

Для дорослих форма випуску непринципова. Кожен вибирає за своїм смаком та уподобаннями. Один пацієнт пив сироп, інший більше воліє краплі, для третього краще випити таблетку.

Єдине, на що варто звертати увагу, – це зміст основного активного компонента. У кожній формі воно різне. А це означає, що і дозування, наприклад, сиропу і драже буде відрізнятися.

як приймати

СинекодУ препарату Синекод показання і протипоказання були вказані раніше. Якщо пацієнт не в зоні ризику і має проблеми, для вирішення яких застосовується препарат, то йому захочеться знати – а який спосіб застосування сінекод. Про які дозуваннях і прикладах використання йде мова в описі до лікарського засобу?

Тут також все залежить від форми випуску, а саме:

  1. Якщо це Синекод-сироп, інструкція із застосування говорить про наступне. Перед прийомом пляшечку потрібно злегка струснути, щоб утворилася однорідна рідина. Разом з ліками йде мірний стаканчик, з його допомогою можна відміряти потрібну кількість засобу. Скільки приймати – це краще уточнити у лікаря. Інструкція по застосуванню сиропу вказує на певну дозування. Дітям від третього року до шостого не більше п’яти міліграмів на день. Хлопцям до 12 років по 10 мл, а старше – по 15 мл. Дорослим також даний препарат можна пити у вигляді сиропу. Для них дозування становить не більше 60 мл на добу. Прийом ведеться до їжі.
  2. Краплі використовуються в основному дітьми до трьох років. Малюкам до року даємо по 10 крапель 4 рази на день. Дітям до трьох років разову дозу збільшуємо до 15 крапель. Старше кількість крапель збільшується до 25. Препарат приймається днем ​​перед їжею.
  3. Таблетки прописуються дорослим і підліткам. Якщо дитина старше 12 років, то йому слід дати до трьох драже в день. Для дорослих доза становить шість таблеток. Прийом також ведеться до прийому їжі.

Скільки днів вести прийом – це вирішувати лікаря. Як правило, препарат від кашлю для дітей і дорослих використовується протягом 7 днів. Якщо за цей час проблема не зникла, то слід звернутися в лікарню і пройти ретельне обстеження.

деякі особливості

СинекодСинекод лікарями прописується досить часто. Нерідко його використовують і без рецептів. Тому слід знати деякі нюанси його застосування, сумісність з іншими медпрепаратами та ймовірні побічні дії.

В першу чергу варто пам’ятати про протипоказання. Синекод не приймається при вагітності в 1 триместрі. Також його небажано застосовувати під час грудного вигодовування. Під час вагітності в третьому триместрі рецепт може бути виписаний, але прийом ліків проводиться під суворим контролем з боку лікаря.

Крім цього, варто знати ще деякі нюанси, а саме:

  • Синекод і алкоголь несумісні. Якщо приймати їх одночасно, то може наступити пригнічення нервової системи;
  • взаємодія з іншими ліками не виявлено. Можна без побоювання продовжувати лікування інших хвороб прописаними засобами;
  • є деякі побічні дії. Пацієнт після прийому сиропу або драже може відчути сонливість з нудотою і запамороченнями. У деяких випадках з’являється висип на шкірі. Всі симптоми, якщо вони не є алергічною реакцією, проходять при зниженні дозування;
  • мірний ковпачок повинен бути завжди чистим. Після використання його потрібно добре промити з використанням мила і висушити;
  • не варто починати годування немовляти відразу після прийому крапель. Потрібно почекати хвилин десять;
  • якщо не впевнені, що малюк випив весь сироп з мірного стаканчика (частина він виплюнув), не варто відразу давати йому ще одну порцію. Для досягнення найкращого ефекту і щоб залишитися в дозволеному діапазоні денний дозування, краще дати йому розчин мінімум через дві години.

Сам препарат коштує відносно дорого. У сінекод аналоги є дешевше. Наприклад, в аптеках можна зустріти такі препарати, як Бронхітусен Врамед сироп і Бронхолитин (шавлія) сироп з бронхолітин і Бронхотоном.

Що краще, дешевше чи дорожче, – це вирішувати вам. Опис усіх цих препаратів схоже. До того ж основна активна речовина у них однаково, тому різниця може бути тільки в якості.