7 причин чому при кашлі болить спина в області лопаток



Як вчинити, якщо при кашлі болить спина в області лопаток? Спазмообразние напади різної періодичності збуджують біль в спині при кашлі. Виникає вона нижче лопаток, в районі попереку. Причини бувають різноманітними: від міжхребцевої грижі до серйозних функціональних порушень внутрішніх органів, від остеохондрозу до респіраторних проблем. Чому болить спина під час кашлю, і що робити при таких обставинах? Необхідно детально у всьому розібратися.

симптоми

Біль у спині

Біль у спині при кашлі нерідко супроводжується одним або декількома відразу основними симптомами:

  • загальне нездужання, ломота, сильна втома, відчуття розбитості;
  • температура тіла вище норми;
  • періодично хворого морозить;
  • вночі часто зростає рівень потовиділення.

Ці ознаки, як правило, вказують на простудні причини. Але не завжди кашель і біль в спині супроводжують один одного саме тому.

Прояви бувають і іншими, тут може критися цілий комплекс проблем, про них сигналізують певні фактори:

  • біль в спині між лопатками;
  • болить грудна клітка, віддача в поперековий або інший відділ, ломота в хребті;
  • під час кашлю біль гостра, кістки ниють, періодично або безперервно;
  • розвиваючись поступово, недуга спершу породжує біль в спині при кашлі, потім супроводжує ходьбу і інші дії.

Може боліти спина на довільному ділянці, відрізняється тільки інтенсивність і прояви:

  • хворобливі відчуття у верхній області, які провокує відкашлювання, симптом майже відразу стихає, може навіть «прострелити» тіло;
  • біль в спині, грудини і ребрах, що не припиняється і після закінчення відкашлювання;
  • спина болить між лопатками, тягнуть або тупі відчуття, які через недовгий час проходять;
  • біль під час кашлю, яка може віддавати в шлунок, печінку і т.п., тримається довго.

етіологічні аспекти

Причини виникнення здатні ховатися під різними патологіями. Чому болить спина при кашлі?

Група прічінПроявленіяПроісхожденіе1. Респіраторні болезніБоліт спина в області легкіх.Онкологіческіе захворювання легеневої тканини або бронхів – характерна тільки для сильно поширилася пухлини.

Сухий плеврит – інтенсивні поколювання під час глибокого вдиху.

Пневмонія, що поширена на плевральну область – схожа з плевритом.

Пневмоторакс – розрив легенів з проникненням повітря в порожнину плеври – сильні поколювання в підлопатковому просторі, одишка.2. Шлунково-кишкові патологііДіскомфорт в правій частині подреберного простору.

Страждає весь правий бік.

Тягне нижче правої лопаткі.Поражен жовчний міхур або печінка.

Апендицит, неправильне розташування відростка.

Гостра патологія шлунково-кишкового тракту, холецістіт.3. Побутові обстоятельстваНоет низ спини, під лопатками, після важкої роботи, тривалих навантажень, незручного положенія.Травми, удари, розтягування спінальних м’язів, м’яких тканей.4. Захворювання серцево-судинного кругаБоліт зліва, іноді справа, конкретно нижче правої лопаткі.Болезні серця, іноді – провісник серцевого інфаркта.5. Захворювання позвоночнікаБоліт спина від кашлю по всій довжині, хребці хрустять і клацають, так триває довгий время.Остеохондроз, найчастіше виявляється тим, що болить поперек, зрідка і інші відділи. Коли вражений грудний відділ – ниє середина спини і нижче лопаток. Розвинувся радикуліт трансформує біль, тепер реагують нервові закінчення кінцівок. Відчуття іноді тривають недовго або тривають непреривно.6. ГінекологіяНіз живота, поперековий відділ спіни.Кіста яєчника, менструальний період, позаматкова вагітність, статеві інфекції і пухлини, запалення репродуктивної системи, загроза викідиша.7. Хвороби почекПояснічная зона, безперервна тягне біль. Переймоподібні прояви, можуть віддавати в низ живота геніталіі.Гідронефроз, пухлина або камені в нирках, полікістоз, пієлонефрит.

Як позбутися від проблеми

Лікар оглядає спину пацієнта



Перш за все, при наявності описаних вище проявів і ознак присутності серйозних патологій необхідно записатися на прийом в поліклініку. Лікар, оглянувши пацієнта, якщо у нього віддає в спину, відправить його до невролога, пульмонолога, гастроентеролога, онколога, гінеколога або кардіолога.

Лікування, звичайно ж, буде визначати причина хворобливих відчуттів під час кашлю.

Саме хребетна походження, спровоковане плече-лопатки периартрозом, грижею, остеохондрозом, дорсалгии та іншими подібними причинами, лікують за такою програмою:

  1. Фізіотерапія – електрофорез, магнітна, лазерна терапія і т.д.
  2. Інтенсивне введення знеболюючих засобів НПЗЗ.
  3. Аплікатори.
  4. Сеанси масажу.
  5. Кінезіотерапія.
  6. Мануальна терапія.
  7. Лікувальна фізкультура.

Якщо мається на увазі простудне походження болів, то необхідно симптоматичне лікування із застосуванням протизапальних препаратів, антибіотиків, прогрівають процедур і компресів. Якщо приєдналися больові відчуття в поперековому або грудному відділі, то, швидше за все, лікар визначить пацієнта на стаціонарне лікування, щоб за ним велося постійне спостереження фахівцями.

Також постійне перебування в лікарні рекомендовано і при інших виявлених патологій: гінекологічних, серцево-судинних, ниркових, кишкових і т.д. Самолікування тут протипоказано, інакше можна нашкодити собі і навіть викликати біду. Так як на вигляд непримітні і начебто звичайні симптоми можуть сигналізувати про дуже серйозні патологіях, якщо запустити процес, махнути рукою, то можливі ускладнення, що загрожують перерости в хронічне захворювання.